Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió hogyan gyógyítható? Kinek h sikerült kijönni belőle?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres sport.
2016. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem volt mert en ferfi vagyok, de a felesegem sportolt sokat; mozgot; aktiv volt. Mindig csak annyit amennyit birt, nem olimpiara keszelt :)

A masik ami sokat segitett neki az az etrendje. Mivel a baba eleg nagy volt az o meretehez kepest, ezert nyomta a hasnyalmirigyet es cukorbeteg lett a terhesseg idejere. Ez nagyon ijeszto volt az elejen, de annyira kellett figyelni az etrendjere, hogy az teljesen lekotte a figyelmet. Amiben ez "szerencses" volt, hogy a cukor szinte teljes mellozese, elkepesztoen jo hatassal van az ember idegeire. Ha szereted az edesseget nezz utana a cukorfuggosegnek. Nagyon nehez leszokni rola.

Szoval legy aktiv, sportolj, es egyel rendesen. A depressziod oka szerintem a kialvatlansagbol ered. Allandoan felkelsz ejszaka szoptatni az nagyon kimerito am. Legjobb baratom bepanikolt es nem aludt. Ket het alatt ongyilkossagi kiserletig porgette magat. Mindez csak a kialvatlansag miatt. Ilyen hatasa van.

Remelem segitett :)

Gratulalok egyebkent a kicsidhez :)

2016. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan leterheltem magamat. Naponta 5-6-10km-t túráztam a gyerek(ekkel), min. mindenhova gyalog jártam, amikor lefeküdtek aludni, akkor teregettem, mosogattam, pakoltam - ez napi 1-2 óra még éjjel, aztán jelentkeztem dolgozni, amikor a kisebb 1 éves lett és visszamnetem. Ők mentek bölcsibe picivel több, mint fél napra.

Délután korábban elhozom őket és ugyan úgy rengeteget sétálunk, ugyan úgy éjfélig pakolok és pár hónapja emlékszem, azon gondolkoztam, hogy mik és mikor is voltak nekem a problémáim - mert már nincs régóta.

Ameddig csak itthon keringtem és a játszóig jártam a nagyobbal napközben én is elég mélyen voltam, ráadásul 9 hónapos korában az öccse is kopogtatott, de ez az aktív életmód velük együtt nagyon jól kirángatott. Mondjuk mi iszonyatosan sokat, tehát heti 3 napot biztosan utazunk, kirándulunk és a hét többi napján is világgá mentem velük egy hetes korától a kisebbnek. Rengeteget segített ez a mentális állapotomon, meg sztem nekik is jót tett, nagyon jó babák voltak, bárhol voltunk.

2016. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

általában ha valakinek szülés utáni depressziója van nagyon nem is tudja magáról.

na én ilyen voltam. a család vette észre ők próbáltak segiteni, de nem voltam rá vevő, hisz nem is tudtam nem is értettem semmit.

aztán kórházba kerültem a babával, és akkor tudatosult bennem hogy mi is van. ekkor volt 6 hónapos. onnantól jöttem helyre.

2016. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Emlekszel meg a Vegtelen tortenet cimu gyermek filmere?

Ha latni akarod kivulrol a depressziot es annak hatasat nezd meg megegyszer. Tudod van a fohos, aki aztan ho de milyen ugyes es van a mindentudo feher lova, aki aztan a legjobb lo a vilagon....de mikor belemennek a "nehezsegbe" = mocsarba, akkor a lo egyszer csak megall. Lehajtja a fejet es varja a halalat. Nem mozdul, csak all. Pedig beszelnek hozza noszogtatjak, DE nem nyulnak hozza. Azert nem nyulnak hozza, mert az agyhohoz, a gondolataidhoz nem lehet "hozzanyulni". Nagyon ugye, ahogy a film keszitoje megjelenitette, bemutatta ezt a metaforat.

Magyarul neked kell akarni mozdulni. Ez sajnos nelkuled nem megy. Es latod, mindenki azt irja, hogy mozogj, legy aktiv es .... alakits ki egy "menetrendet" amit naponta vegre KELL hajtani. A szokas kialakitasa nem engedi az "elengedem-fulem-farkam" szellemi allapotot lehetoseget.

2016. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!!
2016. szept. 4. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
gyógyszerrel.
2017. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!