Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio gyogyithato gyogysz...

Depresszio gyogyithato gyogyszer nelkul? Sot egyaltalan meg lehet ebbol gyogyulni?

Figyelt kérdés
En úgy érzem ez engem megol nem akarok menni sehova halalvagyam van nehezemre esik enni meg wc re menni is szinte alig vok ehes, kezeltek gyogyszerel de csak rosszabb lett tole ezert szepen elkezdtem fokozatosan csokkenteni magamnak AZ adagot meg ket het es vegleg leteszem na mindegy en ilyen hulye orvosokhoz tobbet biztos nem megyek, amiota kevesebbet szedek ebbol a carbol kicsit jobban lettem, na mindegy innen hogyan tovabb? Mer semmihez se ertek szval meg munkam sincs. Ongyilkossag lenne a legjobb AZT meg anyam miatt nem akarom hogy rossz legyen neki aki ir annak koszonom

2016. jún. 18. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyéni.

Van, akik a gyógyszerektől zombi lesz.

Van, aki meg pont a gyógyszerektől jön rendbe és ha szedi a gyógyszereket kivirul és tud normális életet élni.

Az biztosan nem jó, ha valaki csak gyógyszert kap, és közben nincs komoly megbeszélés, érdemi, nem csak annyi, hogy odamegy az orvoshoz, megkérdezi, hogy hogy van és felírja az újabb adagot.

Szerintem ha igazán elgondolkodsz, ha végig gondolod az életedet, akkor te magad is tudni fogod, hogy mi a problémád. Aztán azon túl kell lépni, el kell fogadni, vagy meg kell oldani, ha olyan, amit lehet és kell.

2016. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

terápia a megoldás


na persze nem mind1 milyen

2016. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amúgy minden pszichés probléma megoldás a terápia


A gyógyszer csak elnyomja a problémát egy darabig

2016. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyeni , hogy ki mennyire es mitol lesz depresszios. van aki egesz eleteben kezelesre es gyogyszerekre szorul, masoknak eleg a terapia vagy barat/ csalad segitsege.

Ha nagyon lent vagy akkor jo lenne elmenni orvoshoz legalabb egy idore gyogyszert szedni vagy terapiara jarni.

2016. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod.

Az öngyilkosság finoman fogalmazva,önző dolog.

Amikor felmerül ez a gondolat benned,egyből gondolj édesanyádra és a szeretteidre.

Azt is jól látod,hogy a gyógyszerektől sok esetben valóban csak rosszabbul van az ember.

Viszont van egy Brintellix nevezetú antidepi,aminek nincsenek erős mellékhatásai.

Max.hányinger.De ha evés közben veszed be,ez is kezelhető.

Próbáld meg ezt felíratni.

És mellette sportoljál,szedjél vitaminokat,omega 3-at,stb.

Ha gondolod írhatsz privátban is.

F45

2016. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem az a megoldás, hogy elkezded csökkenteni az adagodat, mert veszélybe sodrod magad, hanem közlöd az orvosoddal, hogy a gyógyszer nem használ (csak rosszabbul érzed magad), vagy olyan súlyos mellékhatásokkal jár, hogy emiatt nem akarod szedni. Vagy felír egy másikat, vagy változtat az adagoláson, vagy javasolja, hogy kezdj el pszichoterápiára járni, ahol megtanítanak megküzdeni a mellékhatásokkal.
2016. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A pszichiáter dolga megállapítani a betegségedet, felírni rá a gyógyszert, és elmondani hogyan tovább. A többit ne tőle várd. Magadnak kell lépni. Ha nem teszed, hát úgy maradsz. A legkönnyebb az orvost szidni.
2016. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de ilyen cart felirni hallod felerosodtek tole meg az ongyilkossagi hajlamaim is csak anyamnak mar nem akartam mondani, en soha tobbet ilyen helyre nem megyek, tomjek azt a mergeikel akinek het anyja van
2016. jún. 19. 17:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy gyógyszer nem úgy működik, hogy felírják, és azonnal minden probléma megoldódik. Kicsiben is: van olyan allergia elleni gyógyszer, ami beválik, van olyan, amitől továbbra is tüsszögsz. Nyilván nem az lesz annak a helyzetnek a megoldása, hogy nem szedsz semmilyen gyógyszert, hanem váltasz. Mivel a depresszió egy ennél súlyosabb betegség, jobban oda kell figyelni a gyógyszerezésre és a lehetséges mellékhatásokra. Ha vannak mellékhatások, nem elhagyni kell a gyógyszert, hanem visszamenni az orvoshoz, és megbeszélni vele...
2016. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megtortent kozoltem vele es mit csinalt? novelte az adagot meg mondta majd hasznalni fog, fel evig szedtem ezt a cart most csokkentettem magamnak rendesen es nem vok rosszabbul sot kicsit jobban lettem en mar biztos nem fogok semmit se szedni ha hasznal ha nem eleg volt am is mereg ez hosszutavon szetcseszi a szervezetem utana mar az miatt is szivhatok majd
2016. jún. 19. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!