Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió, szociális...

A depresszió, szociális fóbia, generalizált szorongás, egyáltalán gyógyítható betegségek?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdésem, mivel egyrészt én is ezekben szenvedek már hosszú évek óta (jártam kezelésekre is, sikertelenül) és nem nagyon olvastam még sikersztorikat a neten.


Vagy legalábbis még nem hallottam olyanról, aki krónikus beteg volt és sikerült volna meggyógyulnia (ellenben olyanról már igen, aki inkább az eutanáziát választotta...).


2016. máj. 16. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én depressziós és pánikbeteg voltam. Sikerült teljesen kigyógyulnom belőlük. Ha akarod, akkor neked is sikerülni fog.
2016. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Èn ismerek olyat, aki rendbejött ès magam is ebben èlek. Szóval kiút van, mégha nem is tűnik úgy
2016. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ugyanebben a cipőben járok és sajnos nekem sem ért semmit a "kezelés", ha lehet csak még jobban tönkrevágott. A depresszióm javult az utóbbi 1 évben magától, mióta kiiktattam az életemből az egyik fontos okozóját - el nem tűnt és nem is fog soha. A szorongással, szociális szorongással nem tudok mit kezdeni - próbálom néha olyan helyzetekbe kényszeríteni magam, ami általában szorongást idéz elő nálam, de ez nem sokat ér, legtöbbször pedig a könnyebb utat választom és otthon maradok. Pusztán az akaraterő nálam nem segít, annyira mélyen gyökereznek a problémáim, hogy azt mondhatnám, a személyiségem részei, emiatt pedig lehetetlen lenne kiirtani őket.

Sajnálom, hogy nem szolgálhattam sikertörténettel. Ha pesszimista akarok lenni, azt kell mondanom, meg kell elégednünk azzal, hogy már a tünetek enyhülése is sikerként könyvelhető el.

2016. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ki kéne mozdulni vagy beszélgetni kell. Valaki esetleg szeretne? (Én is ebben mozgok)
2016. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3: Pontosan ugyanebben a cipőben járok. Szerintem az enyhe avoidant személyiségzavar előbb-utóbb minden szociális fóbiásnál előjön. Olyan ügyesen meg tudom találni azokat az útvonalakat ahol a lehető legkevesebbet kell emberekkel érintkezni, hogy valami hihetetlen. A szoktatás szerintem hülyeség (mondták nekem az orvosok, hogy célszerű szoktatni az embernek magát a szociális helyzetekhez), mert mióta dolgozom rengeteg kell telefonálnom/intézkednem (egy szocfób rémálma) és még mindig nem sikerült megszoknom.


Igazából azért írtam ki a kérdést, mert már a fizikai tüneteket is egyre nehezebben bírom. Magas vérnyomásom van (főleg a munkahelyemen), mellé jött egy jó kis IBS is és várom, hogy mi lesz a következő. Úgy igazán jó közérzetem már több mint egy éve nem volt.


Szépen fokozatosan romlik az állapotom úgy, hogy tavaly októbertől idén április végéig jártam egy állítólag országos szinten is ismert pszichológushoz aki ilyen-olyan-amolyan doktor. Csak eljátszotta a bizalmamat - kétszer is - és a második alkalom után szépen csendben lekoptam (azóta sem keresett, hogy mi van velem, szóval szép szakember... és ez alatt az idő alatt egy laza 200 ezret otthagytam nála). Pszichiáterhez is elmentem még tavaly ősszel (szintén egy tízes volt) és majdnem kinyírt a gyógyszere, amit felírt. Utána pedig elbagatellizálta az egészet és szerinte nem a gyógyszer okozta (magas vérnyomásra felírt nekem olyan gyógyszert ami tovább növelte).


Tudom, hogy a remény hal meg utoljára... de én kezdem úgy érezni, hogy lassan elérek ahhoz a ponthoz. Ugyanakkor krvára nem tudom elhinni azt, hogy nekem csak ennyi jutott... és ne jöjjünk az afrikai éhezőkkel...

2016. máj. 16. 10:01
 6/13 A kérdező kommentje:
1-2: Ami a gond nálam, hogy olyan szinten rögzült nálam az egész, hogy el sem tudom képzelni, milyen lehet normálisan élni. A szociális fóbiám konkrétan óvodás korom óta megvan, csak akkoriban még nem volt ilyen durva.
2016. máj. 16. 10:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Megfelelően kiképzett, mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi módszerek) kezelő terapeuta valószínűleg képes meggyógyítani.
2016. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Sajnos én is ezekkel küzdök gyerekkorom óta (depresszió,szociális fóbia,generalizált szorongás).

Nekem még társul ehhez sajnos egy éjszakai inkontinencia is,ez is pszichés eredetű. Járok pszichiáterhez és pszichológushoz is. De eddig egyiknek sem érzem nagy hasznát. A pszichiáter antidepresszánst írt fel a betegségemre,ami ugyan segít a tüneteket csökkenteni,de a stressz mellett az örömérzetet is tompítja és álmosít. Párom nagyon ellene van ennek a gyógyszernek. Folyamatosan munkahelyet váltok mert nem tudok beilleszkedni. Gyakori a vitám a szüleimmel és a párommal is. Nehéz így élni az biztos,de kitartok mert tudom hogy egyszer majd eljön az a nap mikor lesz pénzem hogy kigyógyítsam magam. Szerintem ez a mélylélektani terápia hatásos lehet ahogy azt az előttem hozzászóló írta,de gondolom ez is drága. :( Anno a fizetős pszichológusom 8000.-et kért 50 percért. Nem az én pénztárcámhoz méretezik ezeket a dolgokat sajnos. Kérdező: De azért ne add fel! Van pszichológus tb alapon is,és próbálj találni valakit akiben bízol és tudsz vele beszélgetni erről. Ez fontos! Én is sokat beszélgetek anyuval és párommal is.

33n

2016. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8: Nem az anyagi részével van elsősorban gondom. Akihez jártam októbertől Április közepéig-végéig, az is 8 ezret kért alkalmanként.


A probléma ott kezdődött, hogy sokszor lemondta az időpontot, sokszor ott voltam nála és rendelés alatt telefonálgatott és azt tette be nálam a kaput legutóbb, hogy az ő kérésére egy pénteki napon direkt előbb eljöttem a munkahelyemről, hogy 1530-ra odaérjek, mert neki ilyen kedve volt.


Amikor odaértem, akkor meg nézett nagy szemekkel rám, hogy mikorra is volt időpontom? Meg hogy később tudta csak a rendelést elkezdeni és nem tud engem fogadni, így hívjam fel szombaton, stb. stb... Na ott mondtam azt, hogy ennyi volt. Havi 32 ezerért tudja, hogy kiből csinál hülyét...


TB alapon pszichológushoz szinte lehetetlen bekerülni, mert orvoshiány van és az osztályokon sincsenek elegen. Ha mégis bejut az ember, akkor járhat hozzá 10-12 alkalmat és viszlát.


TB alapon pszichiáterhez mehet az ember, de nagy valószínűséggel negyed óra alatt felveszik az anamnézist, hasra ütve felírnak egy gyógyszert és majd egy év múlva találkozunk (ezt az utat is megjártam).


Amit viszont még nem próbáltam, az az, amit a 7-es válaszoló írt és köszönöm is neki a tanácsot. A problémám már csak annyi, hogy egy vidéki városban élek (még csak nem is megyeszékhely) és bizony, nincsenek nagyon pszichológusok a környéken. Ezért is hagytam, hogy az előző kvázi táncoljon a fejemen, mert nem volt konkurenciája. Ugyanakkor előreláthatólag hamarosan munkahelyet fogok váltani (legalábbis nagyon szeretnék lelépni a mostani helyről) és ha a megyeszékhelyre tudok járni dolgozni, akkor ott már simán találhatok jó szakembert, aki ért ezekhez a módszerekhez.


A privát üzenetet pedig köszönöm, de nem hiszek az oxigénhiányos történetben. Nem hinném, hogy már a 2x éve fennálló szociális fóbiámnak az oxigénhiány lenne az oka.

2016. máj. 16. 16:27
 10/13 anonim válasza:

Nekem is szociális fóbiám van és nagyon zavaró. Az iskolában inkább kapok egyest minthogy kiálljak és feleljek/kiselőadást mondjak, ami kötelező. Nem szeretném leégetni magam az osztály előtt, már elég sokszor volt sajnos ebben részem. Most fogok gimnáziumba menni és ez csak még rosszabb lesz egy teljesen új társaságnál. A szüleimnek hiába mondom, nem tűnik fel nekik milyen komoly a dolog. Szerintem egész életemben ezzel fogok szenvedni.

Btw jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

2016. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!