Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tűrnöm kellett volna tovább?...

Tűrnöm kellett volna tovább? talán nem voltam elég kitartó?

Figyelt kérdés
Sem a terhességet,sem a szülést követően nem kaptam meg a volt férjemtől az a támogatást,amit egy normális családban elvárható lenne.Mindent egyedül vettem,rendeztem be.Szinte sose volt itthon,este 9-10kor járt haza.Hétvége se volt jobb.Alig volt közös programunk.Nem tudtuk megbeszélni,egymást hibáztattuk.Besokaltam,elváltunk.Most viszont bánt,hogy a gyermekem nem családban nő fel.Továbbra el kellett volna viselnem ezt a helyzetet?Talán megváltozott volna.Kavarognak bennem a dolgok.Melyik lett volna jó a kicsi szemponjtából.
2016. szept. 5. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség előtt is ilyen volt? Vagy csak a terhesség, szülés hozta ezt ki belőle?
2016. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk elején nem volt ilyen,aztán egyre inkább.A kicsit nagyon vártuk és én azt hittem vissza fog változni.
2016. szept. 5. 17:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy inkább nőjön fel a gyermek egy "csonka" családban, mint az a példa legyen előtte hogy a szülők egymáshoz sem szólnak, nem beszélnek meg dolgokat. Én is ha ilyen helyzetben lennék akkor én sem cselekedtek volna másként.

Nem is beszélve a közös programokról, egy gyereknek szüksége van a programokra, ne csak a 4 fal közzé legyen már zárva szerencsétlen gyerek, mert az apja nem hajlandó a családdal együtt lenni.


De ez csak az én saját véleményem.


33 hkm

2016. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogyha sok kommunikáció mellett sem akart változni, akkor ez a legjobb, amit tehettél.

A gyereknek az érzelmi biztonság, az, hogy nyugodt körülmények között nőjön fel, az sokkal fontosabb, minthogy ketten nevelik, vagy egyedül. És ha egy anyuka apuka együtt nem tud olyan biztos érzelmi hátteret biztosítani a gyereknek, akkor jobb, ha inkább az egyikkel él életvitelszerűen, de nyugodt háttérrel.

Mert hidd el, hogy ha te nyugodt vagy, ha nálad minden rendben, az ezerszer többet ér, minthogy lettetek volna ketten szülők, de a gyerek soha nem látta volna az apját, nem foglalkozott volna vele az apja, ti sem lettetek volna jóban egymással, állandóan feszültségben lettetek volna. Mert ettől a gyerek sem lett volna boldog!

2016. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát, most már nem tök mindegy? Elváltatok már, gondolom nem akar visszajönni.
2016. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Okkal lett vége. A gyerek még felnőhet családban. Amit otthagytál az nem volt család. Még ha annak is tűnt első ránézésre, egy családban otthon van az apa is, odafigyel, szeret.
2016. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes az ilyen pali. Egyáltalán minek kellett neki gyerek?
2016. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked családban nő fel. Egyszülős család ugyan, de család. Az sokkal kevésbé család, ahol anya-apa nem is beszél egymással, csak ha veszekszenek, apa nincs is otthon soha, de azért elvileg ő is ott lakik, csak látni nem lehet. Ami meg most van, az egy tiszta helyzet, a gyerek is könnyebben elfogadja ezt a felállást, mint azt, ami eredetileg nálatok volt.
2016. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést. Dettó ugyanez volt nálunk is. Hidd el sokkal jobb a gyereknek így, mint hogy egész életében azt lássa hogy apa nem foglalkozik anyával, utalják egymást. Mi is szétmentünk, az apja kb. le se sz@rja :(
2016. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mennyi idős nálatok a gyerek?

Te már túl vagy rajta?

2016. szept. 5. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!