Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan éltétek meg, hogy...

Ti hogyan éltétek meg, hogy sokan vállaltak babát a környezetetekben, de nektek még várnotok kellett vele?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősömnek született az utóbbi pár évben kisbabája, van ahol már kettő is. Persze így làtva én örülök más boldogságának, csak màr én is szeretnék. Tudom, hogy nem vagyok elkésve, mert 28 leszek, csak már egy éve vágyakozom utána. :(

A férjem még várni szeretne, én meg sose értem mire. Nettó 400-at keresünk ketten havonta, nem mondom, hogy sok pénz, de sokan ettől sokkal kevesebből vállalnak babát. Most elvileg kitűztük, hogy jövőre nekiállunk, remélem így lesz...


2016. aug. 6. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Háááát... ennyi alapján én se értem, mire kell várni. Elég rosszul viseltem amúgy.
2016. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell megvárni a jövő évet? Mi sokkal kevesebb bevételre vállaltunk babát, ahogy írod...Majd jövőre benyögi a férjed, hogy még nem áll készen... várjatok még egy évet, aztán még egyet stb. 35 leszel és lelép azzal, hogy Ő inkáb önmegvalósít... Hajrá!
2016. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És mire vár?A szeplőtelen fogantatásra?!Már ne is haragudj,szerintem valami tök más állhat a háttérben....

Azért a nettó 400 ezer nehogy már kevés legyen!Hol éltek?Mi született bp.-i emberek vagyunk,3 gyerekkel.Külső,jó kerület,kertes családi ház, 3 gyerek.Mindketten saját vállalkozást viszünk.Semmiféle hitelünk nincs,2 kocsi,a ház 140 nm,a havi össz bevételünk 500-600 ezer ft.Ebből vihogva kijövünk(a havi rezsink-számlák,telefon,biztosítások(cascok,ház,)120 ezer;kaja,ruha,üzemanyag,gyógyszer(ha kell),doki(ha kell,mindent magán úton intézünk)250 ezer havonta.Évente nyaralni is megyünk(Törökország,11 nap,all inclusive)

2016. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 400ezer mellett van kifutó hiteletek, akkor értem, de ha semmi változást nem jelent az egy év, akkor nem.

Mi most azért várunk, hogy befejezzem a sulit. Aztán házasodunk és gyereket vállalunk. (Már teljes állásban dolgozok egy ideje.)

2016. aug. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is még várunk egy évet,de nálunk normális oka is van. Egy év még amikor kifut a hitekünk fele,és kb ennyi idő mig kész a házfelújítás,ezek mos sok pénzt és energiát elvesznek,nem lenne értelme.

Kettőnk bevétele 550 ezer,hitelek 200,folyamatosan felujitunk,és még igy is tufuk félretenni,így ha egy év mulva csak 100 lesz a hitel,nem lesz felujitás ami szintén havi 100-200,akkor nekem ne nevetséges indok lenne hogy ha csak gyedet kapok és 450 a bevételünk akkor inkább várjunk...


Kérdezz rá konkrétan,mert így nem oké

2016. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is én a saját életemben próbálok boldog lenni, és az ottani problémákra keresek megoldást. Levetítve ezt a te helyzetedre a gond nem ott van, hogy mindenki szül, és akkor ezt most hogy dolgozd fel.

A probléma ott van, hogy te szeretnél gyereket, a körülmények leírásod alapján adottak, de a férjed meg várna (hozzáteszem ha jövőre belevágtok az egyáltalán nem sok idő). Ezt kellene közös nevezőre hozni, és nem azon keseregni, hogy a Mariska már az 5. szüli miközben még nekem egy sincs.

2016. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!