Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Sthál konyháját a 12évesekne...

A Sthál konyháját a 12éveseknek miért csak szülői felügyelettel ajánlott?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 09:09
 1/8 anonim válasza:
87%
A konyha veszélyes üzem, mégha nem is tűnik annak. Kések, sütő, elektromos eszközök, szóval jobb ha van ott akkor egy felnőtt is.
2010. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

mert kés, villa, olló gyerek kezébe nem való.

Hülye kérdésre hülye válasz...

2010. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Na nehogymár egy 12éves!!!! ne tudja mi az a forró sütő.

13évesen a komplett háztartást vezettem, anyám csak a számlákat fizette, pontosabban odaadta a pénzt, én meg sorban álltam a postán, meg a kocsit vezette a nagy bevásárlásokig, de már a bevásárló listát én írtam, mert én tudtam mi kell otthonra.

2010. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
na persze...
2010. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézem, hogy mit lépne az a 12éves, akinek az anyja este 10kor jön haza, mert munka után megy az épp ráérő kanjához egy jót..., reggel 7kor már nincs otthon, és csak a suliban tud enni a sulitej program miatt reggel meg egy ehetetlen menzát, egyszer csak elkezd a konyhában sertepeltélni, hogy ne haljon már éhen, megtanulja mit kell megvenni a boltban, mire van otthon szükség a mindennapokhoz. Ha mosni kel mert nincs ruha, akkor megismeri a mosógépet, ha megenné a lakást a kosz akkor a porszívóval, mikor nem lehet kilátni az ablakon akkor az ablakpucolással. Soroljam mit nem csinált még anyám? Hétvégén is pasizni járt el, nem otthon csinált valamit, kiadta parancsba, hogy ragyogjon a lakás, meg legyen főtéttel, mert jönnek majd haza...

Nem mindenkinek van jófej házias anyja, akinek fontos, hogy a gyerekét ellássa, így fel kell nőnie a gyereknek, hogy jusson valamerre... Ezek után ne magyarázza meg nekem senki, hogy az aki nem akar az ne tudna egyedül bármit is főzni/takarítani/mosni/boltba elmenni/postára 12évesen.

Azért ennyi idősen, van már az embernek fogalma mi az a forró, elektromos(ezeket tanítják is a sulikban ált iskolában is, hogy a tűz az áram a víz tud balesetet okozni, sőt van háztartástan óra is.) éles(technika órára nem járnak manapság a gyerekek? ott aztán találkoznak mindenfélével)

Lehet naperszézni, csak akkor ugorj már vissza 11évet az életemben, és old meg helyettem, azt amit meg kellett tanulnom 13évesen. Nem neked kellett felhívnod a nagymamádat, hogy gyorstalpaljon ciccegéből(lapcsánka, tócsni, görhöny), mert azt rendeltek, hogyan kell elkészíteni, mit kell hozzá megvenni.

Neveljük csak burokban a gyereket, aztán majd meglepődsz mikor a 20sok éves csemetéd téged nyaggat a vajas kenyérért is.

2010. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nem értettem ezt a felhívást,mert 10évesen már én is csináltam ezt-azt a konyhában.A sógorom 13éves és ő is jól feltalálja magát.A nokedlit mindig ő csinálja.Viszont nem értem azokat a válaszolókat akik szinte tehetetlennek nézik a gyerekeket.

Kés,villa,olló....hehe 12éves koráig nem használhatja????Naneee

2010. ápr. 30. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:

azért van ennyi gyerekbaleset, mert a szülő ráhagy mindent a gyerekeire, mondván, kell az önállóság. Aztán a nagy önállósságban leszúrják egymást...

Naponta történik ilyen!

2010. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12 évesen én már feltettem a húslevest, pörköltet, krumpis tésztát, lecsót, ránott húst csináltam.

A szüleim elvátak, apám nevelt, s volt, hogy a munkája miatt 2-3 napra el kellett mennie. Ha meg mással próbálkoztam, felhívtam telefonon a mamimat, s tőle kértem segítséget. De akkor és ma is szeretem a főzőműsorokat.

Mára pék-cukrász vagyok.


24FF

2010. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!