Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha a párotok...

Nünü87 kérdése:

Mit csinálnátok ha a párotok és az anyósotok erőltetni akarnak dolgokat a gyerekkel kapcsolatban? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Pl: egy házban lakunk a szüleimmel és az anyósomékkal is egy településen lakunk. Sokat látják mert heti 3-4 nap 2-3-4 óra hosszákra úgy hogy ot vagyunk mi is. De én nem akarom hogy vigyázzon rá ha nem vagyok ott mert nem tud vele úgy bánni mint anyukám.
2016. szept. 9. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pároddal kell lemeccselned. Ugyanúgy az ő gyereke is.
2016. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Határozottan meg kell húzni a határokat és nem engedni belőle. Kőkemény meló, én is átélem minden héten, de nem hagyom magam. Én vagyok a szülő, én döntök arról, hogy hol-kivel-meddig vannak a gyerekeim, mit csinálhatnak és mit nem, mit-hogy szervezek az életükben. Ha nem akarod rábízni, ne tedd! Te döntesz!
2016. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép és jó 2-es, ha csak a nagyszülőkkel "harcolna" a kérdező, de a gyerek apja ugyanolyan szülő.
2016. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Elsőre elég kirekesztőnek tűnik a viselkedésed anyósoddal szemben. Hogy jogosan vagy jogtalanul, ahhoz nyilván ismerni kellene téged és anyósodat is személyesen. Ha nem teljesen hibbant a mama, akkor azért elég gáz így lerázni, hogy ő nem ért úgy hozzá. Persze, és ha sose hagyod neki, hogy vigyázzon rájuk, akkor nem is fog.
2016. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tökéletesen megértem a párodat, hogy szeretné, ha az ő szülei is teljes értékű nagyszülők lehetnének. Ha nyomós indokod van rá, hogy nem akarod anyósodra bízni, mert mondjuk iszik vagy veri a gyereket, az érthető, de nekem a leírásodból nem tűnik úgy, mintha ilyenről lenne szó. Ezt ketten kell megbeszélnetek, de a párodnak ugyanannyi beleszólása van ebbe a dologba, mint neked, és az ő szülei alapesetben ugyanolyan jogú nagyszülők, mint a te szüleid.
2016. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, anyósod legalább egy gyereket felnevelt, és valószínűleg annyira nem csinálhatja rosszul, ha neked a végeredmény férjnek is megfelelt. :D


Azért tetszik jobban, ahogy anyukád bánik vele, mert neked az ismerős. Elvégre téged is így nevelt, ha van tesód, akkor őt is.

Ettől még nem biztos, hogy amit anyósod csinál, az teljesen rossz, vagy hogy "elrontja a gyereket", ha nála van. Arra mérget vehetsz, hogy úgy vigyáz rá, mint a szeme fényére, elvégre nagymama. :)


Azt is gondold végig, hogy a gyerekednek mi a jó. Pl. az, ha minél többen szeretik és vigyáznak rá.

És később te is bántatod ezt a döntést, ha épp anyukád valamiért nem tudja az unokát vállalni, neked pedig nagyon jó lenne, ha rábízhatnád valakire.

2016. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

kettőtök gyereke, kettőtök döntése minden.

teljesen normális, hogy ha te anyádra hagyod a gyereketeket, akkor a párod is az anyósodra hagyhatja. a picinek pont olyan nagymamája ő is mindent a te anyád.


nálunk olyan nincs, hogy a "párom és még valaki" nálunk ketten hozunk döntéseket és annak megfelelően cselekszünk. mindketten képesek vagyunk kompromisszumot kötni

2016. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom kirekeszteni sőt sokszor én mondom hogy jöjjön el vagy hogy mi menjünk. És örülök neki hogy szeretik. Volt már ott egyedül a gyerek mikor dolgom volt de csak rövidebb időre. De az pl nagyon zavar náluk hogy apósom rágyújt a konyhában amikor ott a gyerek és minden tiszta cigifüst. Vagy a pelenkázáskor nem törli meg rendesen és nemkeni be rendesen a gyereket. Ja és az elvárások azok megvannak velem szemben csak az enyémekkel nem törődnek. A párom sincs sokmindennel tisztába a gyereket illetően mert csak este látja meg hétvégén ha nem dolgozik. Én meg anyukám vagyunk vele sokat persze hogy mi jobban tudjuk mikor mire can szüksége. És arról inkább nem mondok semmit hogy ő hogy nevelte a fiait. Mert a páromat a mai napig nevelni kell néha mert olyan mint egy lázadó kamasz.
2016. szept. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!