Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TSH-val kapcsolatban van...

TSH-val kapcsolatban van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

8 hetes kismama vagyok, az első vérvételi eredményemen csökkent TSH értéket állapítottak meg. (0,22 umol/l)

A háziorvosomtól kaptam beutalót endokrinológiára további kivizsgálásra.

Szeretném megkérdezni, hogy mire számíthatok? Az embrió életbenmaradását mennyire befolyásolja ez az érték, ha legkorábban csak egy hét múlva tud fogadni az endokrinológus szakember?



2016. máj. 20. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is csökkent volt a TSH-m, 0,19 körüli, vagy valami hasonló, de már telefonba azt mondta az endodoki, hogy ne aggódjak, mert nem annyira csökkent ez az érték, hogy bármi baja legyen a babának. És ne is menjek hozzá addig, míg nem voltam pajzsmirigy UH-on.Oda csak rá két hétre kaptam időpontot, és csak utána mentem az endokrinologushoz.Semmit nem írt, mert a pm.UH-on mindent rendben találtak.Az orvos szerint minden 1000.terhességnél kimutatható, hogy a pm.renellenesen működik.Lehet, hogy már a köv.vérvételnél teljesen jó értékeim lesznek, mert ez az első trimeszterben el szokott "múlni".Igaza is lett :)

Köv.vérvételnél, amit ő kért, hogy 6 hét múlva menjek el egyre, már 0,8-as teljesen megfelelő érték mutatkozott.

De nekem amíg nem volt jó az értékem, gyors volt a pulzusom, és napi egy széklet helyett 2-3 is volt.

Remélem Te is hasonlóan "elnövöd" :)

Boldog babavárást!!!

28 hetes kismama

2016. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Remélem, nekem is jó lesz a végén minden.
2016. máj. 21. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!