Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek így jó anya,...

Hogyan lehetek így jó anya, ha már a kezdetektől nem tudom elfogadni a gyermekem, olyannak amilyennek születni fog?

Figyelt kérdés
Vilag eletemben fius anyukanak kepzeltem el magam. Mikor terhes lettem, ugy ereztem, hogy nekem csak fiam lehet, es o fiu is. Annyira beleringattam magam ebbe, hogy egyenesen pofoncsapaskent ert, mikor a doki biztosra kijelentette, hogy lany lesz. Szegyen, de nehezen tudtam elfogadni, talan meg most sem teljesen. A parom is fiura vagyott, talan egy picit csalodott o is, de nagyon szereti a kislamyt is a hasamban. Termeszetesen, inkabb legyen egeszseges lany, mint beteg fiu, csak valahogy en meg mindig nem tudtam magamat egy kislanyra hangolni. Fogalmam sincs, hogy hogyan fogom babusgatni, csajos dolgokat csinalni vele, frizurat csinalni neki... valahogy en nem ez a tipus vagyok. Rosszul vagyok mar a "nőcis cuccoktol". Annyira magam alatt vagyok, hogy hogy lehetek ennyire onzo, a sajat gyerekemmel kapcsolatban, mit varhat el majd tolem, ha az anyja meg magzat koraban azon kesergett, hogy o miert nem fiu? Szegyenlem magam, hogy nem tudom meg most sem ugy szeretni, mint ahogy egy kisfiut szeretnek. Milyen anya lesz belolem? Teljesen alkalmatlannak erzem magam, mint anya, s mint ember, hogy meg ezt sem tudtam elfogadni...
2016. szept. 10. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Nyugodj meg nem lesz semmi baj. Végig izgultam a terhességet,hogy mi lesz meg nem érzek semmit a sajàt gyerekem irànt stb.(mondjuk ehhez hozzàjàrult, hogy szinte végig feküdnöm kellett, ami miatt eléggé depis lettem)

Szüléskor sem éreztem semmit. De ahogy kibújt és ràm tették,hàt sosem éreztem hatalmasabb szeretetet. Olyan pici volt és gyönyörű pici piros szàja. És azóta is imàdom. Na meg a cuki harisnyàkat kis szoknyàkat mindent ami a csajos léthez hozzàtartozik.

Sosem tudtam elképzelni,hogy lehetek ilyen is. :-)

2016. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha utálod a nőcis cuccokat, akkor ne öltöztesd abba, és ha nem szeretsz hajat fonni, akkor majd lesz lányos rövid haja, vagy copfja. Nem kell ennyire sablonokban gondolkodni. Az én kisebbik lányom pl. nem szeret szoknyába járni, szereti a kék színt, és kisautót kért szülinapjára.

Én a harmadik babánál voltam úgy, mikor kiderült, hogy két lány után fiú lesz, először neheze tudtam elképzelni, hogy majd egy fiúval mit csinálok, de aztán semmi ilyen probléma nem volt.

2016. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy làny lesz, még nem kell belőle habos-babos mini barbie-t csinálni. Ez csak egy buta sztereotípia. Hidd el, nem lesz semmi gond. Amint megszületik, el is fogod felejteni a kétségeidet :)
2016. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Van egy 7 éves fiam, őt lánynak vártuk. Mikor az ultrahangon közölte a szonográfus, hogy ott bizony kuki van, akkor még könnyeztem is. Kb. 1 hét múlva már nem is tudtam volna mást képzelni, csak fiút. Születésétől imádom, mai napig "szerelem" van iránta.


Mikor másodszor is terhes lettem, azt mondtam, hogy nekem csak fiam lehet, lányt el sem tudok képzelni. Egy fiú után, csak még egy fiam lehet, én fiús anyuka vagyok. Én is rosszul vagyok a csajos dolgoktól, rózsaszíntől, Hello Kitty-s cuccoktól és társaitól kiver a víz, én gyerekként is utáltam babázni (még kiskoromban volt 2 db babám, de alig játszottam velük, fiúk között nőttem fel). Aztán mondták 21 hetesen, hogy kislány. Születéséig fel sem fogtam igazán. Mikor megszületett és odatartották az arcomhoz a műtőben, azt elmondani nem lehet, hogy mit éreztem. Ahogy rám nézett azokkal a hatalmas szemeivel... Imádom, egész nap puszilgatnám, ölelgetném, nem is lehetne más, csak lány. Én veszem a csajos rucikat, mert minden más "olyan furán áll rajta" (a fiamról rengeteg ruha megmaradt). Még csak 5 hetes, úgyhogy a későbbi csajos dolgokkal, frizurával kapcsolatban nincs tapasztalatom. :)

2016. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Full fiús lány voltam. Desszantos frizura, csak fiús játékok, fiús érdeklődés.

Semmi nem jelent önmagában, hogy XX kromoszómája van valakinek. Lehet, hogy ő is katonákkal meg autókkal akar majd játszani. Haját sem muszáj megnöveszteni, majd később megnöveszti, ha neki úgy tetszik.

2016. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Ilyenkor forr fel az agyvize olyannak, aki éveket vár a picire.... nem totál mindegy, hogy fiú e vagy lány? Örülnél, hogy összejött és egészséges gyönyörű babád lesz. Komolyan az ilyenektől irigylem a babát.... aztán lehet lepontozni.... de ez...
2016. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Márpedig túl kell rajta lépned,mert adott a neme,ezen nem tudsz változtatni.Nem tudom elképzelni,hogy a születése után ezen filózz és ne tudd élvezni a vele töltött időt.
2016. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
En is ugy gondolom, eretlen, gyerekes az ilyen gondolkodas. Teljesen mindegy meg a harmadik gyerek neme is.
2016. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Én pont fordítva voltam, lányt akartam egész életemben, fiú lett. 16.héten derült ki, még sírtam is miatta, amitől plusz pocsékul éreztem magam. Nagyon nehezen álltam rá erre a fiús anyuka dologra. De már 3 éves, el se tudnám képzelni lánnyal az életem :)
2016. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Jezusom, most komolyan van ilyen, hogy valaki sir, mert nem fia vagy lanya lesz...Hat nekem ez dobbenetes, mar ne is haragudjatok.Eretlen, gyerekes.Szerintem igaz a mondas, mindegy csak egeszseges legyen!Ket gyerekem van.El sem tudom kepzelni, hogy sirtam volna, vagy ne tudtam volna elfogadni a nemet!!De most komolyan, nem erzitek nagyon gaznak???
2016. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!