Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted mitől jó anya egy...

Szerinted mitől jó anya egy anya? Te annak tartod magad? Miért?

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az aki jo peldat tud mutatni aki nem bort iszik es vizet predikal tehat hiteles, kello empatiaval, turelemmel rendelkezik, aki egy jo vezeto tulajdonsagaival bir pl nem kell fenyegetnie, zsarolnia stb.. Ahhoz hogy normalisan terelgesse a gyerekeit, hagyja hogy kibontakozzon a gyerek szemelyisege es nem a sajatjat erolteti ra. Kello szabadsagot ad amennyi szukseges es lehetseges. Meglehet bizni benne, nem el vissza kesobbiekben az informaciokkal. Van benne elfogadas es bolcsesseg. Fontos hogy kepes legyen fejlodni es az onismeretre mert azaltal ismeri meg a gyerekeit is sokkal jobban es ugy tudja kezelni oket. Tudjon bocsonatot kerni, ne csak elvarasai legyenek stb..stb.. Szerintem ilyesmire kellene torekedni.
2016. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem az a jó anya, aki mindig mindenben társa a gyermeknek, együtt játszik vele, mindent megbeszélnek. Kreatív, mindenre tudja a megoldást, türelmes stb. Én nem tartom magam jó anyának, sokszor türelmetlen vagyok sajnos.
2016. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az a jó anya aki partnere a gyerekének és tényleg szívvel-lélekkel csinálja, türelmes és nem azon kattog folyton h mikor passzolhatja már le a gyereket a nagymamának vagy bárki másnak. Akire számíthat a gyerek, megmutatja a korlátokat, de közben társa is mindenben, bármikor bátran lehet fordulni hozzá és következetes, gyengéd.

Nem tartom magam rossz anyának, de lehetnék jobb is - több türelem kéne.

2016. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

én jó anyának tartottam maga. mindenem a gyerekek voltak, mindenben partner voltam.lestük egymás kívánságait. nekem voltak a világ legjobb gyerekei. mindenki mondta hogy ügyes vagyok, stb.


aztán jött a gyerekek életében egy fordulat. apa hosszabb időre kórházba került, ennek már lassan fél éve.én feszült lettem, nem volt időm mindenre, mindent egyedül kellett megoldanom.0-24ben csak 3 voltunk.

és ez olyan hatással volt a mi életünkre, hogy a gyerekek olyan rosszak, hogy kb kerülnek minket, esélyem sincs elmenni nagybevásárólni velük mert hiszti van.

szóval nálunk állandoan veszekedés van, hogy ne bántsák egymást, egyenek, ne kiabáljanak stb.


most szőrnyű anya vagyok. nem akarok az lenni de az vagyok. utálom magam, és a helyzetet is.

remélem nemsokra minden a régi lesz

2016. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A jó anya feltétel nélkül szereti a gyerekeit és minden tettét a pillanatnyi legjobb tudása és képessége vezérli. Szerintemnemkell olyan emberfeletti embernek lennie, mint amilyennek előttem leírták (jó vezető, kifogyhatatlan türelem, mindent együtt csinál a gyerekeivel és sosem bízza őket másra,stb.)Szerintem nagyon káros azt sugallni, hogy nem jó anya az, akinek néha elfogy a türelme, aki nem szeret teszem azt homokozni(de sokmást igen), vagy néha bizony várja, hogy elaludjanak a gyerekek, uram bocsá' egy órára átvegye őket az apuka vagy a nagyi.
2016. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Aki nyitott a tanácsokra, információkra, fejlődőképes, kitartó, türelmes.Szóval akit valóban érdekel a gyermeke.

Egyetlen példa.pl a napi rohanásban megesik, hogy határozottan kérjük öltözzön, haladjon, vagy maradjon helyben,stb. Ma olvastam, hogy gondolkodjunk fordítva.nekünk sem esne jól ha ilyen katonásan dirigálnának ésazonnal várnák hogy pattogjunk felvenni a cipőt. Kicsit le kell "lassulni" a gyermekhez.


Millió olyan dolog van az anyaságban, amit tanulni kell azért hogy gyermekünknek önbecsülése legyen, vagy nyitottsága a világra, vagy jó problémamegoldó, tanulási képességei legyenek, stb szinte az egész életutat meghatározzák a gyermekkor tapasztalatai, mert azok beégnek az idegrendszerbe.

Hatalmas felelősség egy ember élete


Könnyebb azoknak, akik helyes mintákat tanultak már eleve gyermekként.pl nem mártirszerepet vállalni elnyomó férj mellett stb.


Abból is sokminden megmutatkozik hogy maga a szülő mit ért el.a sikerességorientált vagy szegénységi gondolkodásmodot automatikusan tudattalanul is átadja.



Az én hibám amiért nem tartom magam jó anyának, a kitartás hiányában rejlik.

A munka és házimunka, napi stressz mellett mindig a gyerekkel foglalkoznék, akár játszva, nevetve, vagy tudatosan fejlesztve, de szintén pozitív légkörben, de engem felőröl az élet úgy érzem. Hazaérve erő, idő híjján, a nagy közös játék szinte annyi csak, hogy együtt főzünk, takarítunk..és kisfiú...és még tízig sem számoltam még vele annyira le vagyok eresztve. Nem tudom egy "hulla"depis légkörből hogyan szálljak ki..

2016. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én-vagyis a gyereke(i)m jó anyának tartanak.Azok után,a hogy a 24 éves Fiam azt mondja(ölelés kíséretében):"szeretlek,jó Anyukám voltál mindig"úgy gondolom rendben vagyok,mint anya.Van két kisebb(egy kisiskolás,és egy ovis),próbálok Nekik is "jó" anyjuk lenni(nagyon gyakran-napjában min. 1-2 lkalommal,öleléssel spékelve-mondják,hogy "szeretleeek".Én öntörvényű(hiperaktív vagyok)kiabálós,hirtelen haragú(de nem agresszív!),dacos, anyuka vagyok.Emellett csupa-szív,mindent értük,feláldozó(jó értelemben!!),ölelgetős,puszilgatós anyuka vagyok.Szerintem attól jó egy szülő(akár Anya,akár Apa az illető),ha a gyereke feltétel nélkül bízhat benne,és emellett gondját viseli!Én tűzön-vízen keresztül megyek Értük/Velük,ám következetes vagyok,és vannak szabályok.
2016. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5os szerintem a jo vezeto nem extrem tulajdonsag mint a kifogyhatatlan turelem stb.. Az pont kene ahhoz hogy hagyja is ervenyesulni a gyereket de tudja mikor kell kozbelepni vagy terelgetni mikor mit kell mondani stb..

Amugy abban egyetertek amit irtal. Nincs vegtelen turelemmel rendelkezo szemely pl. Nem is kell hiszen az anyak is emberek csak ebbol jon majd az hogy en "mindent megtettem erted es ez a hala" vagy "mindent felaldoztam erted" stb.. stb.. A martir szoveg es lehet igy volt de miert? Akkor gondolom a ferjenek nem volt elegendoen jo felesegek mert kizarolagosak voltak a gyerekei. Kirgyensulyozottsag is kell hogy legyen egy anyaban de akkor minden terulettel kell foglalkozni. Ferjjel, baratokkal, magamnal..

2016. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem vagyok egy mintapéldánya a "jó anyatípusnak". Igyekszem biztosítani a gyerekeim számára amire szükségük van és biztosan megfelelek nekik,mivel engem választottak anyjuknak. Vannak hibáim ahogy mindenkinek,felesleges azon stresszelni,hogy mikor mit csinál az ember rosszul.
2016. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mitől jó anya egy anya. De nem azoktól, amiket itt előbb mások írtak.

Senki nem írta az őszinteséget.


Csapnivaló anya vagyok, magam szerint. Nem olyanok a gyerekeim, amilyennek neveltem őket, amilyen példát mutattam, amire az életem föltettem.

Semmi baj velük, normálisak, értelmesek, és mégis. MIntha nem is én gyerekeim lennének, személy szerint. Nem találom magam bennük,az apjukat, 2 nagyszülőt igen, én nem vagyok sehol. Nem értem őket. Pedig szeretném.

2016. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!