Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ne intezmenyt valassz, hanem...

Ne intezmenyt valassz, hanem gondozonot/ovonot/tanitonot! Van, aki ezt tenyleg meg tudta tenni?

Figyelt kérdés

Bolcsinel fel sem vettek sehova, hiaba mentem vissza dolgozni, a legkozelebbi bolcsibe sem (mondvan a bolcsik ugysem korzetesek, a fizetesunk alapjan nem vagyunk hatranyos helyzetben, stb...).

Ovodanal nagyon szerettem volna, ha egy bizonyos ovonohoz kerul, az csak keruleti ovi volt, nem korzetes (bar megjegyzem, kozelebb volt hozzank, mint a korzetes), persze nem vettek fel, ment mashova.

Jovore suli, mar most felhuzom magam az osszes ilyen temaju cikktol, nekem ez alomvilagnak tunik.


Van, aki TENYLEG tudott szemelyt valasztani?

Mi Budan lakunk, kivancsian varom a tapasztalatokat.


2016. szept. 11. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

győr!


sikerült, de küzdeni kellet érte!

2016. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sikerült!(Bp. XVI.).A kicsit sikerült abba a bölcsis csoportba íratni,ahol a legjobb gondozók vannak.Aztán-bár nem körzetes,csak kerületi-kibrusztoltam az ovit is,ahová mindenképpen íratni akartam,mert a fiaméval nem voltam megelégedve.Mellesleg nálunk is így van,hogy a nem körzetes közelebb van....a fiamnál is kijártam az iskolát.A XIV.kerületben van az a suli,ahová minden áron akartam,hogy kerüljön(a tanító páros is a favoritom volt).Sikerült,felvették a fiamat.Szóval én TÉNYLEG személyeket választottam.
2016. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Mi több óvodàt megnèztünk, ès sikerült a felvètel abba, ahol az óvónôre azonnal azt mondtam, hogy ilyen egy jò pedagógus. Nem volt egyszerû, mert nem vagyunk körzetesek, de sikerült.
2016. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerettük volna, de csak a körzetes jött össze. Havi 100 ezer forintunk meg nincs arra a magánovira, ami még szimpatikus lett volna.
2016. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az elsős tanítónénit. Bölcsibem, oviban csak reménykedni tudtam. A bölcsivel bevált, az oviban megszívtuk, már a kisebbik rossz lett. A kicsivel szintén. Nála is egész biztosan tanítónőt fogunk választani.

Annyit hozzátennék, hogy most már lenne lehetőség a bölcsiben választani, de akkor alig jutottunk be, kevés férőhely volt. Ovinál pedig másik oviban lehetett volna gondolkodni, vagy magánban. Iskolánál is több lehetőség van, max. többet kell utazni.

Azt viszont nem értem, minek húzod fel magad.

2016. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, budai agglomeráció.
2016. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Iskolánál igen, de ehhez iskolát kellett váltanunk.

Bölcsiben oda mehettünk, amelyiknek a közelében laktunk, teljesen vakon voltunk a választást illetően, de nagyon jó helyre került. Ovinál még intézményt sem tudtunk választani, ugyanis ahová be akartam íratni, ott a beiratkozás második napján közölték, hogy már egyáltalán nincs hely. Onnan kilépve futottam össze anyám egyik volt kolléganőjével, akinek elmeséltem, hogy jártunk, mire azt mondta, menjek át a szemben lévő oviba, ott a legjobb barátnője a vezető, és tudja, hogy van is még hely, és jó is lesz ott, hivatkozzak rá nyugodtan. Mázlim volt, tényleg nagyon szuper ovi volt, nagyon szerettük :)


Suliválasztáskor viszont már nem voltunk ilyen szerencsések, jó hírű suliba írattam, ami ráadásul nekünk körzetes is volt, általános iskola és gimnázium, nagyon sokan mennek át oda negyedik osztály után, mert annyira jó a gimije. A tanárokról semmit nem tudtam, és hiába érdeklődtem, senki nem is tudott mondani róluk semmit. Hát pechünk volt, borzalmasan rossz tanítót fogtunk ki, egyáltalán nem tudta kezelni a gyerekeket, sem a fiamat, sem a többit, de az enyémet külön ki is nézte magának, és mindent az ő nyakába varrt. Első osztály után elhoztuk onnan, mert megelégeltük, hogy ő lett bűnbaknak kikiáltva, és a tanítónő is, meg a többi gyerek is folyamatosan megalázza, kiközösíti, és a tudását sem tudja kibontakoztatni. Suliváltás előtt nagyon utánaérdeklődtem, hogy hová, kihez vigyem, és itt végre már sikerült tanítót választani. Harmadik éve jár hozzá, nagyon szereti, és a tanulás terén is szárnyakat kapott. Igaz, kellett hozzá egy év, hogy megmutassa az igazi tudását, és újra önmaga legyen.

2016. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oviban,szinte mindegy volt kihez kerül,mindenki szuper.A sulinál volt lehetőség választani,és nagyon jól döntöttünk.A két gyerkőcünk között 4 év van ,így "váltották,váltják " egymást az intézményekben. (Bp. X.ker)
2016. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!