Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre tényleg van lehetőség,...

Erre tényleg van lehetőség, hogy ha valakinek beteg gyermeke születik azt csak úgy beadhatja egy otthonba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok érintett a kérdésben, de nagyon érdekelne. Randiztam egy nővel, aki a Down-szindrómás babáját beadta egy otthonba, és azóta is ott van, már vagy 20 éve. Létezik ilyen?

Állítólag szokta látogatni fél évente. De vajon minek? Gondolom úgyse szereti ha csak így berakta valahova.

Komolyan nem értem, nem tudok ezen túllépni. Kérlek írjatok le mindent erről a témáról, amit csak lehet. Linkek is jöhetnek.


Kérlek, ne írjátok azt, hogy tőle kérdezzem meg, mert nem véletlenül tőletek kérdezem!


2016. szept. 12. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen
2016. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, beadhatja.

A szeretetet meg nem ezen kellene mérni. Van, aki nem képes egy fogyatékos gyermeket ellatni, nevelni. En se lennék rá képes és Köszönöm szépen, ezért se szegyelni, se rosszul érezni nem fogom magamat.

Neked semmin nem kell tullepni, szakadj le a nőről és az életéről

2016. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez egy hasonló megoldás, mint amikor a rendkívül rossz körülményei miatt nevelőotthonba kerülnek a gyerekek, és ott látogatják őket. Én el tudok képzelni olyan körülményeket, amiért hasonlóképpen tennék.


Ha a te értékrendedbe akármilyen indokkal ez nem fér bele, akkor hagyd a nőt.

2016. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Másodikkal egyetértek és én is ugyanígy cselekednék.
2016. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen létezik ilyen, hiszen ezek a gyerekek speciális ellátást igényelnek - nem is csak gyerekkorukban, hanem örökké. Nem minden szülő képes erre, vagy csak elfogy az ereje, vagy mindkettejük megélhetése veszélybe kerül, hiszen dolgozni sem tud mellette. Nem jelenti azt, hogy nem szereti, de gondolj bele, egy felnőtt lánya van, akiről - ha nem adta volna be -, amíg él, folyamatosan gondoskodnia kellett volna. Miközben az anya is emberből van, ő is vágyik a szeretetre, a kikapcsolódásra is néha, ez nem bűn. Vagy ezt a megoldást választja, vagy becsavarodik teljesen.

Amúgy az apával vajon mi van? Gondolom, ő már igen hamar bedobta a törülközőt, és otthagyta a gyereket is, meg a nőt is, így szokott lenni. És valahogy ezt tök természetes dologként kezelik a mai napig. De azt, hogy az anya beadja egy intézménybe a gyereket, ahol ellátják, gondoskodnak róla, és emellett látogatja is, az valahogy még mindig megbotránkoztató sokak szemében.


Egyébként ezek az intézmények a szociális ellátások körében is a szakellátások részét képezik (tehát nem alapellátás), méghozzá ápolást, gondozást nyújtó, teljes ellátást adó szolgáltatás. Ide sorolható még például az idősek otthona, pszichiátriai betegek otthona, szenvedélybetegek otthona, stb.

Itt írnak erről bővebben, hogy kik a jogosultak, milyen típusú intézmények ezek: [link]

2016. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Snorri ***** válasza:
76%
Egyébként az aem mindegy, hogy milyen az állapota. Van nagyon jó képességű downos,de van, aki folyamatos egészségügyi ellátásra, felügyeletre szorul. Attól még szeretheti nagyon is.
2016. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
A teljesen egészséges gyermekedet is beadhatod egy otthonba. Vagy nem is akarod beadni, de oda kerül, mert nem alkalmasak a körülményeid vagy te magad egy csecsemő gondozására. Ha lemondasz róla, örökbe adható lesz, de ha rendszeresen tartod vele a kapcsolatot, viszont nem akarod/tudod hazavinni, otthonban vagy nevelőszülőknél fog felnőni.
2016. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Egészséges gyerekről is le lehet mondani, betegről is. Ma már szerencsére ki lehet ezt a betegséget zárni. Én sem vállalnám, meg se szülném.
2016. szept. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nehéz dolog..

Nem tudom én vállalnám-e,pedih bármit megtennék a gyerekeimért. De amit nekem is br kell vallanom,nem férne az életünkbe bele,hogy itthon gondozzam. Párom nem hagyna el,mert beteg a gyerek,de nagy felelőssége lenne ,ha el kéne tartania minket életünk végéig.

Tehát igenis jó lehetőség ez az otthon,ahogy az idősek otthona is. Ettől független egy dolgot tudok. Én nem fél évente látogatnám,hanem ha tehetem,naponta,de hetente mindenképp.

2016. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Komolyan nem értem, nem tudok ezen túllépni."


Pedig túl kéne lépni rajta.

Ez nem a te ügyed.

Nem kell neked mindent értened...

2016. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!