Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, lehetne...

Mi a véleményetek, lehetne esetleg a Kamilla lánynevet adni a Fekete vezetéknév mellé? Vagy szerintetek nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Kedvenc lánynevem évek óta a Kamilla, mindig úgy képzeltem, hogy ha kislányom lesz, így fogják hívni, de a vezetéknevünkkel együtt már nem vagyunk biztosak benne, hogy jó ötlet lenne.

Ti mit gondoltok? Szerintetek beleférhet a Fekete Kamilla, vagy sem? Ti adnátok? Vagy inkább mondjuk le erről a névről és keressünk valami mást?



2016. szept. 13. 08:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Én adnám simán a Fekete Kamillát, igaz, hogy beszélő név lesz belőle de szerintem egyáltalán nem negatív vagy csúnya. Sőt: nekem kifejezetten tetszik, ad valami sötét-varázslatos-boszorkányos bájt is a névnek :) De ha nektek a Dóra Kamilla jobban tetszik, azzal biztosan nem foghattok mellé!
2016. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Gyönyörű név a Kamilla, de a Fekete családnévvel egy tea variáció jut eszembe. Legyen 2. név a Kamilla.
2016. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

Értem én hogy hivatalos helyen...stb. De gondolj bele a következõbe...

Oviban:-Anya, ma Kamillával jàtszottunk.

-Melyikkel? (mert mondjuk kettõ is van)

-Fekete Kamillával


Vagy azt mondja majd, Fekete Dóra Kamillàval? Úgyhogy lehet hogy hivatalos helyen használja, de én még nem futottam bele senkinél, hogy mind2 nevét használja egyszerre a magànéletben, pedig rengeteg 2 nevūt ismerek.

De ettõl persze mindenki sajàt maga dönt a névrõl. Csak annyit írtam, hogy SZERINTEM nem rossz. :D

2016. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor csak egyszerűen, mert ez így kezd bonyolódni. :D

Ki az, aki adná és ki az, aki nem? :)

A) Adnám

B) Adnám, de csak ha lenne előtte még egy név (pl. Dóra)

C) Nem adnám


Egy talán jobban átlátható lesz a dolog. :)

2016. szept. 13. 10:54
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha ennyire a Kamilla tetszik, akkor add, de én beszúrnék még egy nevet.

nem vagyok oda a két keresztnévért, de egy teljesen semleges (és rövid) névvel még jól is köjöhet a dolog, pl:

Fekete Lilla Kamilla (ennek pl tök jó dallama van :))

Fekete Éva Kamilla

Fekete Dóra Kamilla

Fekete Alíz Kamilla

2016. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
B
2016. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

B


Adnám de csak ha van előtte egy másik név.

A Dóra Kamilla párosítás viszont nem tetszik. Kerüljetek a -ka végződésű neveket (pl. Réka, Janka, Blanka), mert akkor kaka lesz a szóhatáron, valamint az E betűvel kezdődőeket (pl. Emma) mert az meg mekegőssé/nyökögőssé teszi.

Jól hangzik szerintem pl.:

Fekete Hanna Kamilla

Fekete Sára Kamilla

Fekete Léna Kamilla

Fekete Zita Kamilla

Fekete Luca Kamilla

Fekete Liza Kamilla

2016. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nem lenne bajon azzal,hogy simán csak Fekete Kamilla.De a két neves eshetőség sem rossz.Viszont én a-ra végződő nevet nem adnék mellé,hanem egy teljesen más hangzásút.Pl:Vivien(ez csak egy példa)
2016. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
c) Én nem adnám, pedig tetszik a Kamilla, de a Feketével azért furcsa és félnék, hogy kiszúrok vele. Aztán a családban többször volt kavarodás belőle, hogy egyikünket hivatalos helyekről mindig az első nevén keresik (munkahelyen, iskolában automatikusan azt hiszik, azt használja) míg itthon mindenki a másodikon szólítja.
2016. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
de durva!!!én ismereke gy fekete kamillát. és ö imádja a nevét. szerintem semmi baj nincs bele :)
2016. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!