Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes elkezdeni...

Miamor kérdése:

Mikor érdemes elkezdeni gondolkodni a neveken? Terhesség hányadik hetében kb? Amikor már nem néznek hülyének, hogy a lány-és fiúneveket böngészem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. A nevek böngészését honnnan tudják mások? Ezt egyedül szokás csinálni.


2. A legtöbb embernek már jóvala terhesség elött vannak kedvenc nevei, ezek közül válogatnak.


3. Ettöl függetlenül akkor keresgélsz neveket, amikor akarsz, független a terhességi hetektöl.

2016. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a közeli családnak 7 hetesen mondtam el, hogy terhes vagyok, rokonoknak, barátoknak, kollégáknak pedig a 12. heti UH után.

Mindenkinek az első két kérdése:

- Lány vagy fiú lesz?

- Neven gondolkoztatok már?


Ebből kiindulva már a 7. héten is normális elkezdeni a nevek keresgélését :)

2016. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó, de úgy értettem, hogy pl a 6.héten gondolom még nem érdemes ezzel foglalkozni, még túl korai lenne, nem?
2016. szept. 14. 11:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon korán gomdolkoztunk már ezen. Lánynevünk már volt 12 hetesen, fiúnevet nem tudtunk választani de keresgéltünk már akkor. 19 hetesen derült ki, hogy kisfiú, 20 hetes koromra már tudtuk, mi lesz a neve. :)
2016. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
*ugyan.. ha most is jól esik gondolkozni ezen, hajrá! :)
2016. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Még el sem kezdtünk a férjemmel próbálkozni, sőt, tán házasok se voltunk még, mikor megvolt a lánynevünk. A kezünkbe akadt egy naptár, és átlapoztuk, mert miért ne. Szerintem nincs ebben semmi, ez nem olyan, mint a bevásárlás a babának, amit furcsállnak az emberek, ha korán elkezdesz (habár amúgy szerintem ehhez sincs senkinek semmi köze).
2016. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Lánynévre ötleteim már akkor voltak, amikor még nem is ismertem a férjem :D Fél éve voltunk együtt, amikor ki is választottuk, hogy mi legyen, és fiúnévből is volt három lehetséges befutó, pedig csak egy évvel később döntöttünk úgy, hogy most már jöhet a baba. Nem tudom, hogy hülyének néztek-e minket miatta, de nem is kérdezte senki, hogy van-e már neve a még meg sem fogant babánknak :D Barátnőimmel mondjuk beszélgettünk a leendő gyerekeink nevéről sokszor, a többségnek volt már valami körvonalazódott elképzelése akkor is, amikor még tervben sem volt a gyerek. Ezért nem is értem sose, amikor a filmekben az újdonsült szülők, csecsemővel a kezükben, a kórházban tanakodnak rajta, hogy mi a fészkes fene legyen a neve.
2016. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :) Igazából már keresgélek, csak kicsit hülyének éreztem magam emiatt, hogy nem túl korai-e? De akkor megnyugodtam :) ;)
2016. szept. 14. 11:39
 9/18 A kérdező kommentje:
És ha már itt tartunk, adnátok ötleteket fiúnevekkel kapcsolatban? :) Lányneveim már vannak, de nem találok egy épkézláb fiúnevet! :)
2016. szept. 14. 11:43
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak Gábor, Bence, Zalán, Zétény ne legyen, mert ezekből rengeteg van!! :)
2016. szept. 14. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!