Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány költözik hozzánk....

14 éves lány költözik hozzánk. Hogyan érdemes vele viselkedni? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám nevelőszülőként dolgozik, és a két kisgyerek mellé (1-2 évesek) ide küldenek egy 14 éves lányt. Én egy 17 éves srác vagyok, elméletben amit elmondtak nekem róla, mintatanuló, kicsit introvertált, emellett mivel valószínűleg a szülei otthon "kínozták" a gyereket bizonyára van valamilyen lelki sérülése. A lényeg, hogy nem akart az árvaházból idejönni, de muszáj volt neki, mivel csak fél évig lehett ott bent.


Szeretném neki valamivel megkönnyíteni az ideköltözését, de azt kell rólam és az egész családról tudni, hogy nem igazán az a visszahúzódó csendes természetűek vagyunk. Szerintetek, hogyan lenne érdemes kezelni őt? Hogyan közeledjek felé? Azt szeretném, ha amíg itt van, tudnánk olyanok lenni mint a testvérek...



2015. febr. 24. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

De édes vagy istenem.

Legyél vele mindig kedves,de ne fojtsd meg a kedvességeddel.Beszélgess vele sokat,alakítsd ki,hogy bízhat benned,ne kiabálj rá vagy emeld fel a hangodat,ha bántották otthon,erre érzékeny lehet.Valószínüleg félhet,emiatt biztonságot kéne éreztetned vele.

2015. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a lánynak szerencséje van, hogy ilyen családhoz került. :)

Igaza van az elsőnek, legyél kedves, segítőkész, de ne tolakodó. Tartsd tiszteletben, hogy kell neki a privát szféra, az egyedüllét, de éreztesd vele, hogy számíthat rád: hívd el közös programokra, mutasd meg neki a környéket, de ha nem akar menni, ne erőltesd.

Ha az elején nagyon nem akar megnyílni, beszélj neki magadról, az elején elég csak annyi, hogy elmondod, mit csináltál aznap, és őt is megkérdezed...


Talán képes lesz feloldódni, ha ilyen jófej emberek közé kerül. :)

2015. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Istenem,de aranyos vagy...

Mindenben legyél segítőkész,hagyj neki egy kis teret szerintem első nap,hagy mérje fel a helyzetet,de persze beszélgess vele,de ne legyél vele egész nap,mert megrémítheted.

Kezdj vele ismerkedni,általános témákkal kezdj,valószínű hogy kicsit tolakodva venné még ha a barátnőiről kérdeznél pl,mert még ezek az előző életéhez köthetők,most meg egy újat kezd.

Szeretsz olvasni?Rajzolni?Mi a kedvenc tantárgyad stb..

2015. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Találjatok ki valami közös programot, pl. kirándulást, közben lehet mindenféléről beszélgetni, este egy otthoni mozizást, vagy mutasd be a környéket neki, a kedvenc helyeidet. Lazán, kötetlenül, kellemes környezetben, kellemes társaságban hamarabb kienged. Legyél vele őszinte, mesélj magatokról, magadról, milyen zenéket, filmeket, stb. szeretsz.
2015. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Lehetőleg legyél vele kedves és kezdeményező, de ne tolakodó.
2015. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Ja, és ne felejtsd el meghúzni, ha már ott van!
2015. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, undorító gerinctelen féreg vagy!!!
2015. febr. 25. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
El sem hiszem, hogy léteznek még olyan 17 éves fiúk, akik ilyen odafigyelőek! Hű.:) Egyébként meg mutatkozz be neki, hagyj neki egy kis teret, esetleg kérdezz rá, hogy nincs-e szüksége valamire. Ha eltelt egy kis idő, akkor mondjuk kérdezz rá, hogy van-e kedve beszélgetni, vagy ha videojátékozol például megtaníthatnád, ha szeretné. Ne erőltess rá semmit, nehéz helyzetben van, elsődlegesen lelki támaszra van szüksége. Sok sikert! :)
2015. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
óó bárcsak én lennék az a 14 éves lány, ilyen "tesót", mint te, elfogadnék :))) nagyon figyelmes vagy
2015. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy vagytok? :)
2015. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!