Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik nem az egészséges táplálkozás megszállotjai?

Figyelt kérdés

14 hónapos lányunk van. Próbálunk mi is odafigyelni a normális táplálkozásra, én is kölesgolyót meg kukit nassolok, mindig van itthon zöldség gyümölcs DE

használok fehér lisztet is, nem csak teljeskiörlésűt, kap a gyerek gyümölcslevet is, nem csak vizet, teát is, eszik túró rudit mondjuk heti 2szer, eszik kukit, elkezdtem neki a tejet is adni, mert nem tartom mumusnak, és rendes 2,8%os tejet adok, nem rizstejet meg zabtejet meg hasonlókat, nem veszek bio zöldséget, gyümölcsöt. Alapvetően nem sok mindenbe rakok cukrot, pl palacsintába teszek 3 kanállal, és ha teát csinálok abba is azt teszek, mert azt nem bírom édesítővel. Ja és virslit és és felvágottat is eszik reggelire, egyelőre csak csirke és pulykamellet.

Van még aki hasonlóan csinálja, és nem úgy van vele, hogy 5 éves koráig nem találkozhat cukorral meg liszttel meg nasival?


2016. szept. 16. 11:54
1 2
 1/17 Betu ***** válasza:
86%
Én sem vagyok biomami. Én is adok rudit, pufit, meg kekszet is de csak gyerekeknek való kekszet. Cukorral csak ezekbe találkozik. A vízen kívül nem igazàn iszik meg semmit, sok gyümölcsöt eszik. Viszont felvàgottat meg ilyeneket kap, fehérkenyeret is. Ettől se jobb se rosszabb nem vagyok mint màs anya. Az óviba nem fogjàk nézni, hogy mit adok én neki vagy mit nem.
2016. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Naná! Mi se ezeken nőttünk fel....

Változatosan egyen, mindenből mértékletesség a cél.

Lényeg, mozogjon, spóroljon éljen! :-)


Persze ha valakinek allergiája van alap élelmiszerekre, akkor át kell formálni az étrendjét.

2016. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Egyszerűen kezd számomra nagyon sok lenni, amiket sokszor olvasok. Persze, tudom ez egy névtelen fórum, ahova sokan csak a feszkó kiadás miatt jönnek, de nem igaz hogy 10 emberből 10 így él. Pl csak zöldség fasírtot eszik, rendes fasírtot nem. Meg csak csirkemmellet ad a gyereknek más szóba se jöhet a húsok közül. Tegnap egy másik fórumon olvastam és csak nevettem magamban, hogy TILOS!!! 3 Ééves korig tejet adni. Ezt leírta 20 hozzászóláshoz az anyuka. Mintha bárki megtilthaná másnak mit adjon a gyerekének. (Persze ésszerű kereteken belül, de itt már egy 2 éves gyerekről volt szó )
2016. szept. 16. 12:19
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Jeleeeen :D


Próbálok egészségesen főzni, enni, gyerekeket etetni, de nincsenek tiltólistás ételek, nem tartom méregnek a cukrot, fehér lisztet, tejet, stb.

Van egy 9 éves nagyfiam, és egy 7 hónapos kicsi fiam. A nagy egyéves kora óta tejet iszik (tápszeres volt), a kicsi még anyatejes, ha lesz annyi tejem, akkor másfél éves koráig szoptatni szeretném, utána ő is tejet fog inni.

Isznak teát is, a kicsi szokott kapni granulátumos babateát is, meg filtereset is, a nagynak is főzök teát sokszor, azt szokta vinni a suliba, néha szörpöt, néha bolti jeges teát. Egyébként itthon általában vizet szokott inni, méghozzá CSAPVIZET :D Ahányszor hazajövünk, megy a csaphoz, és teleissza magát, mindig mondja, hogy most "tankol" :D

Ehet édességet, ha szeretne, pici korától nem volt neki sose megtiltva, de nem édesszájú, egy olyan csoki van csak, amit imád, a Milka Choco Jelly, azt néha szoktunk venni, és ketten megesszük, mert én is nagyon szeretem. Nem gyakran vesszük, mert csak nagy táblásban van sajnos, és azért közel ezer forint egy ekkora csoki, azt meg sokallom, meg hát mennyiségre is elég sok, úgyhogy talán havonta egyszer veszünk ilyet.

Kicsi kora óta eszik virslit, párizsit. Mostanában csak a Sága párizsit eszi meg, amúgy a kolbászra, szalámira van rákattanva újabban, de a virslit továbbra is imádja.


A kicsi még nyilván nem eszik ilyeneket, még csak egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, úgyhogy egyelőre zöldség-gyümölcs-hús van terítéken, meg időnként tejpép. De ő is fog ilyeneket kapni, pl. bolti joghurtot, krémtúrót, ha majd ehet már ilyeneket, vagy majd ha picit nagyobb lesz, akkor biztos ő is kap majd egy kis csokit, ha valamilyen alkalom van.

Természetesen az ő kajáit sem bio zöldségekből csinálom, hanem egyszerű, zöldségesnél vett zöldségekből. Nem hiszek ebben a bio-mizériában.

2016. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%

Én sem vagyok bio szülő, viszont azt tudnod kell hogy az első pár év határozza meg A későbbi étkezési szokásokat. Tehát ha most gyümölcslére és cukros teára szoktatod, akkor csak azt fogja meginni később. És mivel ezekre semmi szükségük nem akarom fogorvoshoz hordani a rohadt fog miatt négy évesn ezért vizet adok neki. Az én kisfiam is 14 hónapos, a vízen kívül még más nem ivott, És azért mert a víz a legegészségesebb más italra nincs szüksége. És hátha nem lesz olyan mint én hogy szinte meg sem tudja inni a vizet, de én kiskoromban mindig szörpöt és gyümölcsét ittam.


Fehér kenyeret persze én is adok, sőt még más kenyeret nem is evett. Sőt felvágottat is adok, de megnézem hogy milyet.


Tartósítószerekre, színezékekre semmi szükség egy ekkora gyereknek hiszen ők még most fejlődnek ilyenkor sokkal könnyebben befolyásolhatók a szervezet, a sejtek a test. Ilyenkor jóval ártalmasabb egy tartósítószeres felvágott erre is gondolni kell. Szívesebben adok pl. házikolbászt.


Túrórudit pedig azért nem adok mert ő pont ugyanúgy örül kettő szelet baracknak a turorudi helyett. Majd ha kér, mikor nagyobb lesz akkor adok neki de egy 14 hónapos nem kellene ilyenekkel etetni. Egyébként nyugodtan el lehet menni egy gyerek klinikára megnézni a rákos kis gyerekeket.

2016. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen leírtad számomra 4es :D :)

5# mondjuk 2 hetente 1szer főzök neki teát, de van hogy 3. És ugyanennyi időközönként kap valamilyen gyümölcslevet. 2 cumisüveg van előtte egész nap elérhető helyen, abban mindig víz van, így egyébként egész nap azt iszik. De kell a változatosság, és nyílván nem 2 vagy 12%os gyümölcslevet adok mert azt én se iszom. És ugyanolyan szívesen megeszik napi 2 darab barackot tízóraira, mint uzsi után egy rudit, attól.még a rudi nem veszi el a kedvét a gyümölcstől. Kb 10 hónapos koráig én csináltam neki a krémtúrót, meg natúrjoghurt gyümivel, de azóta kap bolti joghurtot is. Mert az is mindig van itthon.

2016. szept. 16. 12:54
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Én sem tiltok dolgokat a kétévesemtől, kapott már csokit meg fagyit is, de nyilván mértékkel. És nincs ezekre rászokva, ettől még rendesen eszik, leginkább zöldségeket, tojást, tésztát. Nálunk a gyümölcslé fogyasztás kezd problémás lenni, mert naponta többször kéri, ha meg vizet kínálok, hacsak nem őrülten szomjas, nem issza meg, tejet is ritkán. Ezért egy kevés gyümölcslevet öntök a poharába, hogy épp megszínezze a vizet. Tejet próbálok kínálni minden nap, de csak 1-2 kortyot iszik belőle.
2016. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Személy szerint iszonyatosan egészségtelenül táplálkozom, a terhessêgek alatt is ìgy volt. A lányom 3 éves, örülök ha egyáltalán eszik valamit, legyen az bármi
2016. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Több okból nem vagyok biomegszállott. Pl. anyagiak, de a legfontosabb, hogy hiszek a mértékben. Szerintem ha ismerjük, és megismertetjük a gyerekkel, hogy tartson mértéket, akkor nincs gond.
2016. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Nem nincsenek, sőt az országban sincsenek, sőt az egész kontinensen, az egész világon nincs senki aki hozzád fogható.
2016. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!