Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan táplálkoztok kismama...

Ti hogyan táplálkoztok kismamaként? Miket esztek reggelire, ebédre vacsorára, hogy egészséges étrend legyen?

Figyelt kérdés

Vékony alkat vagyok, nem látszik rajtam abszolút hogy híztam terhességem óta. Mondjatok nekem egy helyes étrendet!

Eléggé kezdek kívánós lenni, de minden ételre, és ha eszek vacsorára utána érzem nem sokára hogy korog a gyomrom, pedig már ettem előtte. Védőnő is mondta mértékkel mindent, de korgó gyomorral meg nem tudok elaludni.



2013. máj. 28. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, nem változtattam az étrendemen. Nem látom értelmét annak, hogy azért, mert kismama vagyok, párolt zöldséget egyek hallal. (ez csak egy példa volt!) Egy dolog változott, igyekszem minden nap tejet inni, bár nem rajongok érte. De ennyi. 18+1 hetes vagyok, és 1.2 kg-ot szedtem fel eddig.
2013. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ettem, ha éhes voltam, ugyan azokat, mint várandósságom előtt. Mivel ez az időszak nyárra esett főleg, sok-sok gyümölcsöt ettem.
2013. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16+2 hetes kismama vagyok. Én egyáltalán nem változtattam az étrendemen, magától alakúlt úgy, hogy nagyon kivánom a friss zöldséget ésgyümölcsöt, mosz ettem meg ebédre fél kg cseresznyét :) Egyébként igyekszek minden étkezést megtartani, reggelire vajas kenyér valami felvágottal, ebédre leves, valami köret hússal, este vacsora mindig meleg étel, még ha szendvics is, az is melegen. Ha éhes vagyok eszek, de este 7 után nem szoktam.
2013. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3/3-as vagyok, azt elfelejtettem irni, hogy eedig egy grammot sem hiztam, pedig hizékony vagyok.
2013. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanugy ettem mint terhesség előtt, nem voltam kívánós, rengeteg gyümölcsöt ettem.
2013. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon hízékony vagyok, ezt eszem:

reggelire: nagy bögre tej, tk. tönköly, felvágott, zöldség

tízórai: gyümi vagy joghurt

ebéd: amit éppen főzők, ha tésztás, akkor az, ha hús salival akkor az

uzsi: gyümi vagy joghurt, gyümölcsturmix

vacsira: vagy meleg étel, vagy sali, vagy szendvics


Különben én is mindig éhes vagyok, ezért megpróbálok 2 óránként enni keveset, pl. az ebédet is elosztva eszem: dél körül leves, 2 körül második.

Eddig nem híztam, sőt fogytam 3 kilót az első trimeszterben, remélem így nem jön fel sok.

2013. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 28 hetes vagyok, alapjaiban igen könnyen hízok, mégis most a terhesség alatt egyelőre +6 kg-nál járok, és éjt nappallá téve ettem, igaz gyümit. Most próbálom moderálni magam, bár azt mondta a védőnő, hogy remek a súlyom, még akár hízhatnék is. (Én azért nem szeretnék... főleg, ha azt számolom, hogy a kicsi most 1-1,5 kg +egyéb... nem szeretnék többet magamra szedni a szükségesnél)

De kb. ilyesmi egy étrendem:


Reggeli:

1 szelet félbarna/barna kenyér, margarin, felvágott (szendvicsként) + egy kisebb bögre tej/kakaó + sajt +zöldség (hagyma, újhagyma, paradicsom, paprika, retek, attól függ, éppen mit vettem előző nap)

Vagy:

1 átlagos müzlis tányérba: tej + zabpehely + amarántmag (netán +gyümölcsös/csokis müzli), olykor ehhez egy kis kanálkával teszek kakaót, hogy ízesebb legyen, ehhez jön +gyümölcs

Vagy:

Tejbegríz: (3 deci tej+dara+ kis kanálka cukor az ízéért, de van, hogy elfelejtem :)) A tetejére többnyire nem teszek semmit, vagy éppen hogy kakaót, netán fahéjat.

Ehhez egy kis bögre tejet szoktam meginni.

Vagy: (ez volt a mai)

1 szendvics (félbarna kenyér, felvágott, margarin) + 1 ivójoghurt + 1 medve sajt + 1 kicsi túró rudi


"Tízórai":

Ez egy kis gyümölcs vagy egy doboz/kis flakon joghurt szokott lenni, netán a kettő keveréke. Illetve turmixokat szoktam csinálni. (Eper, banán, barack)


Ebéd:

Itt mindig főtt ételt eszem. Különben éhes lennék. Ez változó, hogy mikor mi.

De szem előtt tartom, hogy folyadékbevitelként több levest egyek. Utána jöhet egy kis gyümölcs, vagy saláta.


Uzsi:

Kis gyümölcs, netán egy szendvics zöldségekkel. (Ilyenkor kis szelet kenyérhez több zöldség, sajt, teával vagy sima tejjel.)


Vacsi:

Ez is szendvics szokott lenni, vagy kis adag főtt étel.

Ha szendvics, akkor itt is figyelek, hogy a zöldség legyen túlsúlyban, illetve ahhoz passzolóan vagy ásványvizet iszom, vagy tejet/kakaót. Itt szoktam savanyúságot is fogyasztani. A kis adag főtt ételt kiegészítem gyümölcsökkel.

Ha utána éhes vagyok, csak gyümölcsöt eszem már. (Mostanában eper, alma, barack, netán ha nem bírok magammal, gyümölcssalátát csinálok.) Mostanság előfordult, hogy savas lettem. Ilyenkor kis bögre tej/kakaó az este bármelyik szakában. Természetesen arra külön figyelek, hogy minimális kakaót teszek bele, éppen a színe kedvéért.

2013. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is tulajdonképpen mindent eszek, ugyanúgy mint előtte, amire odafigyelek hogy legyen sok folyadék, tejtermék és gyümölcs,zöldség. remélem már az eper az hazai,sokan rá fogják hogy igen az, és még sem... már annyira várom a kinti hazai gyümölcsöt zöldséget. anyósom adott nekem cseresznyét, vette a piacon, szerintetek azt már lehet enni? vicces, mert az sztk-s védőnő azt mondta, gyümölcsből se egyek kiló számra, csak mértékkel. 178 cm vagyok, és most 67 kg, 22 hetesen. terhességem előtt 58 kg voltam. mondta a védőnő nem most kell hízni. nem is most akarok. első babánkat várjuk, kisfiam lesz, és tényleg sokszor éhség érzetet érzek, ha eszek utána is. éhes ez a fiú! :-)
2013. máj. 28. 13:07
 9/9 A kérdező kommentje:
ja és most kóstoltam meg a cseresznyét hát nem sok íze van még, abszolút íze sincs.. ti szedtek magzatvédő vitamint? én már nem. azt mondta a védőnő 12.hétig kell, utána már nem nagyon. szerintetek? gravidát szedtem de utána hánytam tőle, rosszul voltam...
2013. máj. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!