Most ez komoly?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm gyereke 19 hónapos. Már beszél 2-3 szavas mondatokat. Fiam 17 hónapos annyit mond, hogy apa, baba, kaka,mama, papa, vau,memme. Azt mondta le van maradva beszédfejlődésben. Én csak néztem rá bambá hogy most ez hülye?

Még csak 17 hónapos. Amúgy megért mindent, megérteti magát. Amúgy pár napja tanulta meg a mama,papa szót.

Nektek mit mondott ennyi idősen a gyereketek? Csak hogy tudjak mit mondani neki.

Amúgy lányom is 19 hónaposan beszépt pár szavas mondatokat. De akkor sem mondtam senki gyerekére hogy le van maradva.


2016. okt. 4. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam két éves volt, és azt hittem, sose tanul meg beszélni. :)

Mikor három évesen oviba ment, neki volt a leggazdagabb szókincse a csoportban.

Ma nosztalgiával gondolok ezekre az időkre, mert fél percig nem tud csendben maradni akkor se, ha kéne. :)


Nincs a kicsi lemaradva, csak kifogtál egy versengő anyukát. Tojd le a véleményét, és ne foglalkozz vele. Kár időt és energiát pazarolni rá.

2016. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint ugyanazt írhatnám, mint az első válaszoló, az én fiam is pont ilyen volt :)
2016. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém 22 hónapos, egyelőre csak kettőt tud mondani: mamamaa (mama) és eeeee (nem)
2016. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lanyom is ketevesen kezdett beszelni. Lassan tisztultak le a hangjai de a szokincse mindig gazdag volt. Bar egy kicsit csondben lenne, csak egy kicsit!! Ne kezdd el ezt a versenyszellemet ha jot akarsz a gyereknek.
2016. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem akarom elkezdeni. Annyit mondtam neki hogy jó neked enyém még ráér bőven beszélni.
2016. okt. 4. 18:58
 6/13 anonim ***** válasza:

07 hónapos a fiam, kb annyit beszél, mint a tiéd. Aki azt mondja, hogy az övé többet, az

a. hazudik

b. nem tudja, mit jelent a mondat.


A fiam nemrég azt ismételte utánam, hogy "Ott a helye". A te általad említett anyuka valószínűleg ezt már úgy értékelné, hogy a gyerek háromszavas mondatokat mond. Holott dehogy. Nem mondja, hanem utánozza, és ilyenformán ez nem mondat, hanem csak egy hangsor. Csak épp kicsit hosszabb, mint a cipő vagy a baba. Én eleve csak azokat a szavakat tartom "megtanultnak", aminek a jelentésével is tisztában van, és mások számára is felismerhetően mondja.


Off: mi az a memme?

2016. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17 hónapos természetesen :)
2016. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó a memme az az étel
2016. okt. 4. 21:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, teljen normális a gyereked, nincs lemaradva.

Lányom 20 hónapos, elég sok szót tud már, meg mond pár rövid tőmondatot is (pl.: "erre menjünk", "szeretem vonatot", puszi lábamra"...) és érti is mit mond. Nem emlékszem már, hogy pont 17 hónaposan mit mondott, de akkor még biztos csak szavakat, most az utóbbi hetekben, hónapokban indult meg nagyon a beszédfejlődése. Az állatok közül soknak mondta akkor a nevét, meg tudta, hogy anya, apa, mama, papa...

Amúgy úyg tudom, a lányok "gyorsabban fejlődnek", hamarabb csinálják a dolgokat. Ezzel természetesen nem akarok egy fiús anyukát se bántani és biztos vannak kivételek, de általában így van. De ezzel nem kell törődni, úgy is ők is elkezdenek szépen csinálni mindent időben és utána a kutya nem fog vele törődni, hogy pár hónappal előbb vagy később csinált dolgokat.

2016. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos és már tényleg 3 szavas mondatokat használ, nem utánoz, hanem magától pl "a graffaló a fa mögül kukucskál" "hellókitty a szekrény mellett falatozik" "apa bőrkét szereti" stb.

De az is teljesen normális, ha ebben a korban még nem mond semmit, attól még nincs lemaradva.

2016. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!