Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelőszülő vagyok. Van egy...

Nevelőszülő vagyok. Van egy komoly egészségügyi problémás nevelt kisfiú nálam. A kérdés az, hogy nevelőszülő kaphat-e ápolási segélyt? ( az orvosi papírok egyéb iratok rendben )

Figyelt kérdés
Fontos lenne egy valódi konkrét válasz mert az ide vonatkozó törvényt többféle képen értelmezik az önkormányzatok.

2016. aug. 17. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Hivatalosan ha jól tudom igen lehet, mivel a gyereket te neveled, vagyis te vagy a gyámja.
2016. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, kaphat. (ptk szt a nevelőszülő hozzátartozónak minősül)
2016. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked a törvényi hivatkozásokat is.


1993. évi III tv szabályozza az ápolásit, eszerint " Az ápolási díj a tartósan gondozásra szoruló személy otthoni ápolását ellátó nagykorú hozzátartozó részére biztosított anyagi hozzájárulás."


2013 évi V. tv (Ptk) szt pedig hozzátartozó: a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa; és közeli hozzátartozó a nevelőszülő.


Erre hivatkozhatsz, és írj privit, én harcoltam ki ápolásit egyéni vállalkozónak is, mert őt is elhajtották, hogy nem jár.

2016. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az persze más kérdés, hogy a nevelt gyerk egészségi állapota indokolja-e, de a nevelőszülőség nem zárja ki.
2016. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!