Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heti 4-5 alkalommali bukás...

Heti 4-5 alkalommali bukás már reflux gyanús?

Figyelt kérdés

Van hogy eltelik több nap is amikor nem bukik.Ha "bukós" napunk van az azt jelenti a 7 etetésből egyszer. Általában akkor bukik ha hirtelen eszik,vagy elmarad a büfi hiába büfiztetem hosszabb ideig.Ha valamennyi ki is jön rögtön követel 20-30 mili friss kajcsit.


Szerintetek így fenn áll a reflux gyanúja, vagy úgymond ez normális a kicsiknél.Babám 4 hónapos.


A segítő válaszokat előre köszönöm!



2016. okt. 5. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt ilyen problémám, de én ezt kizárnám. Szerintem a refluxnál minden etetésnél bukás van. Vagy 10ből 8szor legalább.
2016. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ám ha az etetés során a baba hátraszegi a fejét, fájdalmasan sír, rendszeresen nagyobb mennyiség jön vissza a gyomorból, és súlyfejlődése is jelentős elmaradást mutat, akkor fennáll a reflux betegség gyanúja, ami orvosi kezelésre szorul. Intő jel lehet az is, ha a gyerek nem csak az étkezéseket követő 5-10 percben, de akár egy órával később is rendszeresen bukik, esetleg nemcsak kis mennyiségeket."


"Az alábbiak a reflux tünetei - különböző mértékben jelenhetnek meg, és a gyermekgyógyász diagnózisa feltétlenül szükséges:


Gyakori bukás vagy hányás; nyűgösség bukáskor. Néhány refluxos csecsemő nem bukik - a "csendes reflux" olyankor jelenik meg, amikor a gyomortartalom csak a nyelőcsőig jut, onnan visszakerül a gyomorba, így fájdalmat okoz, de bukást nem.

Félrenyelés, gyakori büfizés vagy csuklás, rossz lehelet.

A baba nyugtalan lehet, vagy rosszul alszik a diszkomfort miatt."


"A CSECSEMŐ REFLUX TÜNETEI


Reflux tünete, ha naponta többször evés után a szájüregből vagy orrüregből anyatej jön vissza.

A baba sírhat a kellemetlen tünetek miatt, fájhat a gyomra, maró érzést érezhet a nyelőcsövében.

Egyes esetekben – savas refluxnak is nevezik – savanyú szagú lehet a pici szája és a visszabukott táplálék szaga.

Az őt ingerlő visszaáramló táplálék miatt köhögést is tapasztalhatsz babádnál.

Súlyosabb esetekben súlygyarapodás, súlymegállás, súlyvesztés is kísérheti a refluxos állapotot."


Be kell írni Google-ba és egy rakás találatot kapsz a csecsemőkori reflux tüneteiről.

2016. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen ritkán még csak bukós babának sem nevezném, refluxosnak meg végképp nem.

Az én babám majdnem minden étkezés után bukott és a gyarapodásából kiindulva mégsem volt reflux gyanús, mivel a refluxos babák nagyon nagyon sokat buknak (ez éppen meg volt), alig vagy egyáltalán nem gyarapodnak, bukás közben nem mosolyognak.. (

Ha maradt bent levegő teljesen normális a bukás, a mohó evéstől is sok levegőt nyel.

2016. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!