Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányással, hasmenéssel járó...

Hányással, hasmenéssel járó megbetegedés után milyen immunerősítőt vegyek 2 éves reflux gyanús, rosszevő fiamnak?

Figyelt kérdés
A Multi-Tabs immuno-ra gondoltam először,de azt csak 4 éves kortól lehet adni.
2010. febr. 21. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,hogy nem a kérdésre válaszok,bár most épp mi is egy hasmenés közepén vagyunk.Csak azt szeretném kérdezni,hogy mit jelent nálatok a reflux gyanú?Mert az én kisfiam 21 hónapos.Babaként refluxos volt és sugárban hányt.Mára már csak az tűnik fel,hogy mintha visszajönne a kaja,de visszanyeli(vagy a gyomorsavat).Ő is nagyon rossz evő.Csak azért érdekelne,mert lehet,hogy a reflux miatt rossz evők?Sokat segítenél,ha válaszolnál,mert nem tudom,hogy milyen irányban vízsgálódjunk,ha kell egyáltalán?.A te kisfiad nem vashiányos,mert attól is lehetnek rossz evők.Mi is most kezdünk kilábalni egy betegségből.Nekünk normafloret és cebion cseppet mondott az orvos,de létezik (az orvos írja fel) immunerősítő folyadék a neve nem jut eszembe,mert mi még nem váltottuk ki,de lehet,hogy inkább multivitamin szirupot fogunk adni
2010. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam a gyanút,mert eddig senki nem mondta ki konkrétan mi a baja.A darabos kajától,bizonyos ételektől,túl sok ingertől(új játék,sok látogató)hányni kezd.Ez periodikusan változik,amikor örülünk,hogy napok óta nem hányt újra elkezdi.27 hós,születésétől fogva hányós,válogatós.6 hós koráig AR tápot kapott.Vékony testalkatú fiú,szinte első perctől kevesebbet eszik-iszik,mint ami elő van írva.Emiatt a székletével is szoktak gondok lenni.Már többször vettek tőle vért és a vérképe a korának megfelelő értékeket mutatta.Tavaly a hasi UH-n semmi eltérést nem láttak.Az éven menne oviba és ezért újra elmentünk a gastro-ra(a dokink a tükrözéshez eddig túl fiatalnak tartotta) ahol új vérvizsgálatot csinálnak és ha abból nem derül ki semmi 24 órás gyomor ph mérést fognak neki csinálni.
2010. febr. 21. 15:35
 3/7 A kérdező kommentje:
A refluxos gyerekek ált. kevesebbet esznek gyakrabban,sajna az enyémnek a sok hányás már látszik a fogán(vékonyodik a zománc a felső metszőin),vszínű a következő a fogdoki lesz:(Az is tök jó,hogy visszaszámolva a napokat vszinű,hogy a gastro-s szakrendelésen szedtünk össze vmit.A dokink szerint rota volt,én is átmentem rajta(még jó,hogy a gyerek már jobban volt addigra).
2010. febr. 21. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A béres cseppet javasonám ha lehet.Mi is átestünk most egy hasmenéses hányásos víruson,és így hogy adtam közbe nem s fogyott,meg utánna zabált.Napi 10 csepp,és másnap már látod a válltozást.Nem hízott a fiam(22 hónapos)és egyik napról a másikra ahogy kapta kezdett nőni meg hízni.
2010. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én fiamról lenne szó. Ő is két éves. Napi 4-5 hasmenés, hányások (mostanában általában csak hisztivel együtt, de korábban mindenféle ismert ok nélkül), a fogán fehér foltok, fáradékonyság, étvágytalanság, alig lépte át a 10 kg-ot. És egy éve járunk ide-oda, és még mindig nincs diagnózis. Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de mintha párhuzamot látnék a gyerekeink között. Most éppen vérvizsgálat eredményre várunk, amiből kiderülthet, hogy laktóz, tejfehérje, avagy esetleg lisztérzékenységről lehet-e szó. Ja az ultrahang nekünk is negatív lett. Csak hogy a kérdésedre is írjak valamit, mi cebion-t szedünk.
2010. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor Béres cseppet+C vitamin vagy pedig a Cebion multit kapta 3-4* volt megfázva.Most ősztől a Multi tabs omega3-at szedte és csak 1* volt 3 napos náthája.Most voltunk a dokinál vissza,felírta neki a Bronchovaxom-ot.Ez 3 hónapos immunerősítő kúra,havonta 10 napig kell szednie.Mi kedden voltunk a kórházban,a mai Északban pedig benne van,hogy csütörtök óta látogatási tilalom van,Calici vírus fertőzésre gyanakszanak!!! Tessék,így menjünk kivizsgálásra.A betegségre költött összegből magándokihoz is vihettem volna:( Már előre félek,hogy mi lesz,ha be kell vele feküdni a ph mérésre.
2010. febr. 22. 12:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja,rákérdeztem a Multi-Tabs immuno-ra is és adható 2 éves gyereknek is,ha már jól rágcsál kemény dogokat.Csak a félrenyelés veszélye miatt írnak 4 éves kort a dobozán.
2010. febr. 22. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!