Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk el a gyereknek...

Hogyan mondjuk el a gyereknek ha meghalt valaki akit nagyon szertett?

Figyelt kérdés
Egy 8 eves gyerekrol van szo. Nagyon szereti a nagypapajat. Kozel allnak egymashoz. Azt tudja h beteg..korhazba jarnak kezelesre de semmi komolyat nem tud. Hogy lehet kimeletesen elmondani neki hogy tobbet nem latja mar?
2016. okt. 6. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten, az igazat. Megpihent. Nalunk is most volt a barati korben halaleset, a temetesen is ott volt a kisfiu.

Sajnalom...

2016. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
A 8 éves már nem kicsi, érteni fogja. Meg kell neki szépen, őszintén mondani. (Mondom ezt úgy, hogy pár napja halt meg a dédink tesója, és bőszen eltitkoltam a 8 évesem elől, de őt utoljára 5 éve látta kb. inkább nem akarom ezzel felzaklatni...)
2016. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy mar nem kicsi es nyilvan megerti. De hogyan kezdjen bele a szulo? Hasznaljuk a "meghalt" szot? Bocsanat de szerencsere tapasztalatlan vagyok e teren... es fogalmunk sincs mit es hogyan. A gyerek keszult hetvegen hozza . Volt egy jatek amit nem fejeztek be es egesz heten azt varja mikor lesz hetvege hogy mehessen es majd a papaval befejezik..
2016. okt. 6. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Persze, hogy használhatod a meghalt szót. Ne zavard össze ilyen hülyeségekkel, hogy alszik, meg pihen, meg mittomén.... Nyilván, ha vallásosak vagytok, akkor annak megfelelően, de ne kelts benne olyan érzést, hogy még visszajöhet a papa...
2016. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én fiam 8 évesen már azt is felsorolta, h milyen sorrendben fogunk meghalni :-)

Ismeri a halál fogalmát, és tudja mivel jár. Bár évekkel ezelőtt még nagyon félt h meghalunk. Most már elfogadta.

Szerintem nyugodtan lehet mondani, beteg volt, idős volt, "elfáradt", meghalt...

2016. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy 8 éves sok mindennel tisztában van már, tudja, mi a halál. Nem fogod tudni megkímélni a fájdalomtól. Beszélgessetek sokat, ne legyen tabu ez a téma, akkor könnyebben feldolgozza majd.

Nagyon sajnálom, nehéz időszak ez most mindannyiótoknak.

2016. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron ugyan ezt éltük át de mind a két nagyszülő 4 óra különbséggel mentek el.

8 éves lányom megértette. A temetésen kint volt, de nem a ravatalozáskor


Megkérdeztük kijön e ezt a döntést rád bíztuk. Sok mindent megértenek és tudnak is amire nem is gondolsz.


A temetés után a családtagok barátok jöttek hozzánk, akkor láttam rajta kicsit kivan a szobánkban tvzett az ételekből kis vegyes tálat vittem be neki.


Két napig beszélt arról milyen volt mit érzett de elfelejtődött.

2016. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy 8 eves eleg nagy mar a koritesekhez. En szerintem ugy mondanam hogy hozzatennek olyat hogy nyugodtan bekeben halt meg. Hozzatennek pozitiv jelzot mindenkepp hogy kicsit pozitivabb legyen a dolog es megnyugtassa ot hogy nem szenvedett es a papanak nem volt rossz stb. Es elmondanam hogy ez most mindenkinek nehez es mindenkinek nagyon fog hianyozni ez termeszetes es nyugodtan sirjon, ne tartsa magaba es barmikor odajohet megbeszelni az erzesit. Ha vallasosak vagytok ugye hozza lehet tenni a mennyorszagot is.
2016. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2016. okt. 6. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!