Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a gyereknek?

Mi értelme van a gyereknek?

Figyelt kérdés
Miért akar mindenki gyereket? Miért a gyerektől érzi magát egy nő kiteljesedve?

2016. okt. 10. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

sok 60-70 éves emberrel találkoztam, aki állandóan a gyerekeiről, unokáiról mesélt, és nagyon büszke volt rájuk.


Egyetlen olyan idős emberrel sem találkoztam, aki arra lett volna büszke, hogy mennyit bulizott, milyen rengeteget melózott, mennyi pénzt keresett egész életében (ha nem voltak gyerekei).


Az idősekkel azért jó beszélgetni, mert ők nagyjából már leélték az életüket, és tudják, hogy mi volt az, amit ugyanígy csinálnának, és mi volt az, amin változtatnának.


Én mindenképpen akarok majd gyereket, mert csak önmagammal foglalkozni nem nagyon ad kiteljesedést az életemnek, ezt már most tudom. 22/N

2016. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Én 18 éves vagyok és férfi, de úgy gondolom, ha valamikor lesz gyerekem, nekem is akkor lesz kiteljesedve az életem. Szerintem ez genetikailag van minden (vagy a legtöbb)élőlénybe bekódolva, hogy "fenn kell tartani a fajt." :)
2016. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Tudod, az az értelme, hogy pl. most te is felteheted ezt a hülye kétdést, mert valaki úgy érezte, hogy meg kell születned.

A második kérdésedte a válasz: nem akar mindenki gyereket.

A harmadikra: ez sem igaz, van akinek más a fontos. Van olyan egyébként, hogy ösztön, olvass utána bátran. Vagy: ha lesz gyereked, majd megtapasztalod, egyben meg is érted.

2016. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kérdezd meg édesanyádat miért akart téged!
2016. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

25 éves vagyok két gyerekkel,párom 31. Az élet számunkra így teljes. Nem a magunk dolgai az elsők,hanem a gyerekeké,egymásé. Ha megyek a boltba,páromnak veszek valamit. Ha ő megy,nekem vesz. Ha együtt,akkor a gyerekeknek.

Járunk moziba is,vagyunk kettesbe is. De gyerek nélkül unalmas éd üres lenne az életünk. Mi inkább mielőbb bevállaljuk mind a hármat és utána élvezzük az életet még velük is,meg kettesben is.

De a gyerekvállalás igy csak két hasonló ember között működhet. Ha akarnak,de nem egyforma a jövőkép,akkor nem lesznek egy család.

Sokan nem akarnak gyereket,nekik úgy jó. Aztán lehet bánják majd később,lehet nem

2016. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem akar mindenki gyereket. Van aki nem vágyik rá és nem is lesz. Később vagy megbánja vagy nem, de több embertől hallottam hogy sajnálja hogy nem lett gyereke soha minthogy megbánta hogy lett és bár ne szült volna.


Én természetesnek vettek akkor is hogy lesz egyszer gyerekem amikor még nem vágytam rá. Aztán megismertem a férjemet és vágytunk egy babára aki kettőnkből lesz. Olyan szeretetet érzek a kisfiam iránt amiről sose tudtam hogy létezhet és tőle is annyi boldogságot, szeretetet és örömet kapok amennyit el se lehet képzelni annak akinek nincs gyereke. És a legjobb látni ha rájuk nézek amikor az apjával vagy anyukámmal játszik hogy hogy szeretik egymást.

2016. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Hogy legyen aki feltegyen ilyen buta kérdést.
2016. okt. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Lehet itt észérvekkel jönni, hogy ki fog rám vigyázni ha öreg leszek és bekakálok (remélem, nem a gyerekem), de az igazság az, hogy csak szeretni akarom őt. Ez valszleg ösztön, más magyarázatot nem tudok rá. Lehet persze felnőtteket is szeretni, de az nem ugyanaz a feltétel nélküli, mindent felülíró, semmilyen körülmények között el nem múló dolog. Például szeretek egy férit, de ha elkezd bántalmazni, vége. A gyerekem bármit tehet, soha nincs vége. Na ez az alapvető különbség, ami miatt egy gyereket semmi mással / senki mással nem lehet pótolni.
2016. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Igazából semmi, vagyis fogalmam sincs. Nekem van két 2 éven aluli, egyedül nevelem őket, mindenhova cipelem őket magammal, heti 3xfél óra gyerekmentes időm van, amit futással töltök, egyébként csak az ő ellátásukról és boldogságukról szól az életem. Állandó rettegésben töltöm életem hátralevő részét, nehogy valamelyiknek baja essen, ez az egy, ami bosszant, egyébként imádom. Így teljes az életem. Ha valamit kívánhatnék, hogy lenne normális az apjuk illetve több idő sportolni, más nem kell :)
2016. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Én nem sok értelmét látom. A gyerek csak nyűggel jár, egy nagy kupac konfliktusforrása a párkapcsolatoknak, házasságoknak. Egy pénznyelő, akit el kell tartani, és ráadásul miatta háttérbe szorul majd szép lassan tönkremegy a legtöbb házasság. Ugye azért van annyi elvált, egyedülálló anyuka pici gyerekkel, mert olyan hú de nagy buli a gyerekvállalás...Na persze.

Mi a férjemmel 10 éve vagyunk együtt, soha egyikünk sem akart gyereket sem korábban sem most, nem is lesz soha. Nekünk nagyon jó így , élvezzük az életet kettesben.


Aki gyerek nélkül unalmasnak, üresnek tartja az életét, az csak annyit jelent, hogy ő maga egy üres és unalmas ember. Ennyi.


Sokan vannak akik mindenáron szülni akarnak, szóval nincs olyan probléma, hogy kihal az emberiség.

2017. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!