Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha nem fizet gyerektart...

Mi van ha nem fizet gyerektartást a volt párom?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 hónapos a kislányom. Nem maradtunk együtt a párommal mert ő nem akarja vállalni a gyereket nem hiszi el hogy az övé ezert apasági tesztet akar csináltatni mert azt mondta addig nem fizet ameddig nem tudja biztosan hogy az övé. csak sajnos nincs tisztában a teszt árával de én egy forintot nem fogok arra költeni ha nem hiszi el az a ö baja nem pazarolnam az időmet rá ha nem az övé lenne. Ha nem csináltatjuk meg a tesztet akkor sajnos semmien papír nem lesz rola hogy az övé és mivan akkor ha nem fog fizetni gyerektartást? Jogilag mit tudnék csinálni? Nagyon tanácstalan vagyok

2016. okt. 16. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Te akartad a gyereket úgy is hogy tudtad hogy ő nem akarja? Akkor ne legyél annyira gerinctelen hogy tartod a markod pénzért...Te akartál gyereket, neveld is fel te, ne másra támaszkodva.
2016. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Első körben kell egy ügyvéd.

Apaság megállapítása lesz az első. Aztán jöhet a gyerektartás igénylése.

A vesztes fizet jó magyar hagyományok szerint.

De ez már nem a te gondod. ;)

2016. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha biztos vagy abban, hogy az ove a gyerek, akkor fogod magad és beadod a bíróságra a keresetet apaság megállapítása, gyermekelheylezes és tartasdíj megállapítása ügyében. Neked nem kell előre fizetni semmit. A per minden költsége a vesztes felét terheli, ide értve a hivatalos DNS tesztet is. Tehát ha ő az apa, o fizet, ha viszont nem, akkor te.

Arra készülj fel, hogy a tartási fizetése alól ha akar, ki tud bujni és arra is, hogy ha kötelezettségei lesznek, akkor jogai is, ergo elviheti a gyereket, bele szólhat mindenbe, stb

2016. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ügyvéd teljesen felesleges. Bírósági fogadó napon segítenek megirni a keresetet is, ingyen
2016. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Orfeus ***** válasza:

Annyi mindenbe nem szólhat bele, minden kb az anyát illeti.


Mi úgy volt hogy szétmegyünk végleg, amikor a kisfiú 3 hónapos volt. Volt egy elég nagy vita, bár nem firtattam hogy az én gyerekem van sem, így hogy elmúlt 1 éves, és a gyerekkori képeimet nézem, hát ha akarnám sem tudnám letagadni, felesleges lett volna a tesz.


És amikor bementem infót kérni hogy hogyan oldhatom meg, hogy nem pénzt adok, hanem a pénzből veszek azt ami kell a gyereknek. Tehát a pelenkától kezdve a tápersz, gyógyszerek, ruha, ami kell egy gyereknek, mindent megvettem volna, és anyukának is segítettem volna az albiban. Szerencsére keresek annyit hogy ezt megtegyem, de egy forintot sem adtam volna arra, hogy ha összejön vkivel akkor annak vegyek gatyát...


Szóval kaptam ilyen olyan választ, de elég elkeserítő volt, hogy kb kioffolt a faszi, hogy ha akarja az anya, akkor bármit csinálhat a gyerekkel, én megkapni nem tudom, elvinni 2 hetente, ha jól emlékszem ezt mondta, azt is ugye megvan h milyen kor felett, addig csak megnézhetem, megvan az x százalék amit fizetnem kell stb.


Ez szerintem elég idétlen dolog, mert semmivel nem érdemel többet az anya a gyerekből, mint az apa. Érdekes volt nekem, hogy amíg nekem megkötik a kezem, hogy a pénzem adjam csak a neveléshez, addig az anyának minden nap ott van, és láthatja ahogy felnő, menni kezd, beszélni stb, ez nagyon szánalmas a törvény részéről.


Na de lényeg a lényeg 1 hónap volt ez a szitu, azóta együtt vagyunk és megoldódtak a gondok, én is gondolkoztam sokat, így már csak vicces, de nevetünk az egészen, mert elhamarkodtuk nagyon a dolgot.


Amit feljebb leírtak egyébként, az a teendő, és tényleg a vesztes fizet mindent, szóval ha tudod hogy az övé, akkor semmi gond, a többit ott elmondják.

2016. nov. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!