Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom (nem vagyunk...

Ha a párom (nem vagyunk házasok) terhes és meg akarja tartani de én nem akkor kell gyerektartást fizetnem?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyen tettem e fel a kérdést, előre is bocsánat. A lényeg hogy sem én sem ő még nem vagyunk felkészülve de ő szeretné megtartani, én viszont semmiképpen sem.
2014. szept. 12. 11:17
1 2
 1/12 csabika1971 ***** válasza:
100%
Igen, amint bizonyosságot nyert az apaságod. És netalántán ez miatt szét mentetek, akkor utána gyerektartást kell fizetned.
2014. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ezentúl, ha nem akarsz gyereket, védekezel. Ezt pedig megszívtad, Ha nem is akarod, a párod indíthat apasági pert ellened. Aztán jó pár évig hozzá kell járulnod, minimum anyagiakkal a gyermeked életéhez.
2014. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, de még csak kb 5 hetes lehet a magzat de nem akarja elvetetni... És mindezt pont szakítás előtt jelenti ki... ha megszületne felnevelném de még most el lehetne vetetni. Ilyenkor mi van?
2014. szept. 12. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha te vagy az apa, akkor természetesen felelősséggel tartozol a megfogant életért.
2014. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 csabika1971 ***** válasza:
88%
Ismét az 1-es. Az van, hogy megszívtad. Miért nem védekeztél? Ha az anya meg akarja tartani, szíve joga. Elvetetésre nem tudod kényszeríteni, mert te nem akarod. És ha apasági pert indít, akkor a gyerektartást míg nagykorúvá nem válik fizeted mint a katonatiszt.
2014. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát igen, ennek közös döntésnek kéne lenni, mivel téged is érint valamiféle beleszólásod lehetne. De sajnos nincs, a nő dönt végül. És kell fizetni, azt hiszem a fizetésed 20%-a lesz belőle, meg hát ugye felelősség is.
2014. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha egy anya nem kívánja megölni a magzatát akkor erre nyilván nem volna helyes rábeszélni.

Szakítani vagy akár elválni több gyermek után is szoktak sajnos, ez nem befolyásolja a gyermektartás kérdését. A gyermekek felneveléséért a szülők felelősek, akár együtt vannak, akár külön.

Ha védekezés (óvszer, fogamzásgátló...) nélkül szeretkezik valaki, akkor tudnia kell és számolnia kell vele, hogy gyermek születhet, akiért anyagi és erkölcsi felelősséggel is tartozik.

2014. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó hanem egy ismerősről csak nem így akartam kezdeni mert akkor leoltanak hogy persze, persze... ismerős...

A lényeg hogy a pasi elvetetné de ugye a nő dönti el, csak hát a csaj 23 évesen nem tud a pénztárnál fizetni meg csak a face érdekli... szóval vannak gondok szegénynél, nem fogyatékos csak mai fiatal... A srác tudja hogy nem tudnák felnevelni és rossz élete lenne, ezért szeretné elvetetni, nem azért mert egy gyerekgyilkos őrült...

2014. szept. 12. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

"Ha védekezés (óvszer, fogamzásgátló...) nélkül szeretkezik valaki, akkor tudnia kell és számolnia kell vele, hogy gyermek születhet, akiért anyagi és erkölcsi felelősséggel is tartozik."


-Ez az irány igaz, viszont nincs 100%-os védekezés tehát visszafele nem egészen igaz, simán lehet úgy is baba, hogy értelmes felelős emberek védekeztek... Max a fehér zokni+szandál jelenthet 100%-os védelmet!

2014. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 csabika1971 ***** válasza:
12%
Ismét 5. Csűrheted-csavarhatod ahogy akarod, és kitalálhatsz hozzá ezer magyarázatot, a lényeget már fent leírtuk.
2014. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!