Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a volt párom teherbe esett...

Ha a volt párom teherbe esett tőlem, és már x hónapba jár vagy meg is szült de nekem nem szólt, sehogyan sem jelezte, akkor követelheti a gyerektartást?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

A gyermek 18 eves koraig BARMIKOR benyujthatja az igenyet, igaz csak visszamenoleg 6 honapra kerheti.


De ha eddig nem keresett, lehet nem is akar toled semmit.

2015. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Persze, bármikor követelheti. DE bizonyítania kell, hogy tiéd a gyerek, ha te azt nem ismered el. Miért nem kérdezed meg te tőle, hogy mi a helyzet?
2015. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

akkor ha 6 hónapig nem keres utána el is felejtheti

megjegyzem ilyenről nem szólni morbid dolog

2015. aug. 31. 17:00
 4/14 A kérdező kommentje:
sajnos olyan a viszony és hallgat a dologról....
2015. aug. 31. 17:00
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

ha nem szólt, nem tudtál róla- ergo nincs apasági nyilatkozat akkor nem követelhet tőled gyerektartást.


viszont bíróságra mehet és ha megállapítják az apaságot akkor kell fizetni...

2015. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

5ös vagyok.


a 6 hónapra visszamenőleg az azt jelenti, hogy mikor elbattyog a bíróságra akkor nem attól a naptól kérheti, nem is a gyerek születésétől, hanem a benyújtás előtt 6 hónapra visszamenőleg...

2015. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
értem
2015. aug. 31. 17:03
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Akàr 10èv múlva is kèrheti, apasàgi vizsgàlatot csinàlnak ès ha te vagy az apa fizetned kell!

A 6hónap azt jelenti hogy nem kèrheti az elmúlt 10 èvre visszamenöleg csak 6hónpra.

Bàtyàm így jàrt most 12èves a gyerek most tudta meg, megtagadta azzal hohy nem is tudott róla, behívta a bírósàg az apasàgi tesztre amit nem tgadhat meg kiderü,t hogy az övè.

2015. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan érdekel, hogy neked most tényleg ez okoz gondot? Mármint születni fog egy gyereked. Nem azon kéne agyalnod hogy milyen lehet, felkeresni, látogatni, megismerni és természetesen anyagilag támogatni, hiszen a te gyereked éppen annyira mint a volt párodé...
2015. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Utolsó! Megkérdezhetem, hogy mostanában mi a protokoll a bíróságon, milyen tesztet csinálnak? Nyálmintából végzik? A teszt költségét kifizettetik utólag valakivel (alperes, felperes)?

Köszönöm és bocsi az offért.

2015. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!