Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy refluxos a...

Lehetséges, hogy refluxos a gyermekem?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy az 1éves gyermekem most lett refluxos, vagy csak nem voltak egyértelműek a tünetek?

Röviden:

Nem volt bukós baba, jól szopizott. 4,5hónaposan hozzá táplálás orvosi javaslatra megkezdte, mivel az azt megelőző 2hétben a nappali szopik száma oly mértékben megnövekedett, hogy azt már kivitelezhetetlen lett.

Aztán 5,5hónaposan piros posi, hasmenéssel kezdődő vírust kapott el. Majd torokgyulladás lett megállapítva. Rá 2napra lázas is lett. Kapott antib-t. Aztán 1hét múlva megint lázas lett újra és újra. (Közben háziorvos és ügyelet is látta, hazaküldték, hogy csillapítása lázat).Aztán a háziorvos a fülére gyanakodott, elküldött fül orr gégészet re. Azon kívül, hogy zsíros volt a fülére, semmi kórosat nem talált. Hozzáteszem, hogy gyermekemnek születése óta inkább barnásabb a fülzsírja, de Védőnő mondta, hogy nem gond vannak ilyen babák.

Szóval miután a fülészetet megjártuk, estére csillapíthatatlan láza lett a kicsiknek. Bementünk a kórházba. Kezdődő tüdőgyulladást állapították meg. Sokára, több hetes otthoni kezelés után gyógyult még, ebben volt egy 2hétig tartó, köhögést követő hányásos időszak. Szóval mire teljesen rendbe jött, csaknem 7hónapos lett. S mivel a betegség ideje alatt csak tápszert volt hajlandó elfogadni, a ht-t kezdtük elölről.

Kisebb nagyobb sikerrel, de már majdnem mindent eszik. Azonban több alkalommal előfordult, hogy az étel nyelése gondot okozott neki, s az öklendezésbe, majd hányásos torkollott. Gyakran matat a szájába is, sokszor mint aki épp hánytatni készül magát.

1-1,5 havonta jön egy megfázásos köhögős betegség.

Most 2 hete megint beteg.

Kezdődött orrfolyás rá, tengervizes és nasivin orrspray t kapott, plusz leszívtam a váladékot. Aztán köhögésre ambroxolt kezdtem adni, orvosi javaslatra.Mivel az orrváladék mennyisége nem csökkent, sőt állaga romlani látszott, antibiotikumos orrspray t kapott.

Az orrfolyás megszűnt, de most már 5.nspja hogy alváskor szörcsög,meg mintha nyeldekelne valamit, köhögni, öklendezni kezd végül hány.

Orrából már semmilyen váladék nem jön, szívásra sem.

Tegnap vittem megint dokihoz, erre ő most antibiotikumot írt fel, de sem a tüdején nem hallott semmit, sem pedig hátsó garaton csordogáló váladékot nem látott.

Mindegy szerdán kell vissza menni.

De nekem akkor is furcsa,és ezt mondtam a dokinak is hogy egész nap gyakorlatilag semmi baja, csak alváskor jönnek elő a már fentebb említett tünetek.

Valakinek valami tippje/tapasztalata?


2016. okt. 18. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Írni akartam, hogy nem hiszem, mivel az enyém refluxos és nagyon nagyon sokat bukott de most 1 évesen is bukik de még gyakrabban öklendezik. 10 hónapos volt, amikor a gasztroenterológus megengedte a gyümölcsöket és rengeteget romlott azóta, addig már majdnem elmúltak a tünetek.

Viszont ha a nyelés nehezen megy neki és öklendezik is akkor lehetséges, öklendezés van nálunk is, de ő savlekötőt kap, lehet anélkül százszor rosszabb lenne a helyzet.

Szerintem foglalkozni kell vele. A te kérdésed volt, hogy mi a gond a babáddal amiért más, mint a többiek?

Egyébként teljesen normális, hogy alvás közben jön elő. Gondolom ébren nem fekszik alvás közben pedig a vízszint előhozza a panaszokat.

2016. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csendes refluxra gyanakszol?

Előfordulhat.

A sok felső légúti miatt egy kivizsgálást mindenképpen megér.

2016. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!