Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. s ötletek hogyan olddhat...

S. O. s ötletek hogyan olddhatnám meg a következő problémákat?

Figyelt kérdés
A párom és én mostanában nagyon sokat veszekedunk(szerencse játék függőség miatt).Van egy 13 hónapos kisfiúnk és úgy érzem elfogyott a türelmem kész idegroncs vagyok,sokat kiabálok vele pedig tudom nem ő a hibás de van hogy már nem tudom kontrollálni magam.Nem ismerek magamra!!!Fogzik és most próbál önállóan járni és vannak nyűgösebb napjai szerintem ő is érzi a feszültséget.Nem akarok rossz anya lenni mi tevő legyek már azon is gondolkodtam elhagyom a párom!Valami ötletetek hogyan lehetnék türelmesebb???

2016. okt. 22. 11:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy manóka nagyon harap,ojankor szakad a cérna!
2016. okt. 22. 12:01
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valj el, menjen a kedves ferjed terapiara!

Ne a gyereket tegyetek tonkre!

2016. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is éltem ilyen kapcsolatban.

Ezért merem tanácsolni neked, bármennyire is nehéz, szakíts a pároddal!

A szerencse játék függőség nem fog csak úgy elmúlni....

Hidd el ha nyugodt körülmények közt tudsz lenni a kisfiaddal máris jobban tudtok boldogulni.

Kitartást, erőt kívánok hozzá!

2016. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legfontosabb, hogy nyugodj meg, sird ki magad, kiabalj ha jol esik, vagy add oda a gyereket valakinek, hogy vigyazzon ra, szakadj ki a napi stresszbol. Beszelgess a problemaidrol, mondd el egy jo baratnodnek, mindent ami faj. Majd beszelgess sokat a babaval is, mondd el neki, hogy anya most picit ideges, mert apa bajba kerult es segiteni kell neki, de ettol apa meg szereti... es hasonlok, vegul is ami a szivedet nyomja, mindegy, csak erezd magad jobban, hiszen csak az tud segiteni aki lelkileg stabil.

1. Beszéld meg a pároddal, hogy kérjen segítséget. (Pszihologus, esetleg pszihiater)

2.Ajálnd fel többször is neki, hogy segítesz, megérted őt, elismered amit jol tesz, minden kis lepesnel tamogasd. (Az ilyen embereknek nagy szukseguk van az elismeresre, ha barmit jol tesznek, a veszekedestol csak megjobban elsullyednek)

3.Mondd neki, hogy a gyermeketeknek is szuksege van az apjara, meg meg kell tanitani biciklizni, feldolgozni a kudarcokat, megtanitani csajozni, (sorolj meg fel olyan dolgokat amiben a parod nagyon jo, vagy jo tulajdonsaga es tedd hozza, mert ezt az apja tudja a legjobban) es ehhez mindendben az apjara van szuksege.

4.Ha igy sem valtozik semmi, nem fogad el semmilyen segitseget, tudasd vele, hogy elkoltozol a gyermek es a magad erdekeben, mert te egy idegroncs leszel igy es a gyerek pedig egy eletre lelkileg serult.

5. Ha semmi javulas, koltozz el, kezdj uj eletet es ne remenykedj abban, hogy megvaltozik, ambar tortenhetnek csodak...

2016. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Közöld a pároddal vagy befejezi vagy elhagyod. A gyerek a legfontosabb, ne tegyltek ki ennek!
2016. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már több mint egy éve,hogy neki fogott játszani de mostanra igen eldurvult a helyzet,próbálkozott leszokni de kb egy hónapig sikerült,pedig ő is tudja hogy hülyeségek az egész.Megpróbálom rávenni hogy menjünk pszichológushoz,ha nem akkor elválás lesz a vége,pedig ő is nagyon szereti a kicsit.És ahogy írtad te 3-as sokszor mondja a fiának hogy kell majd vigye csajozni,sörözni,horgászni...
2016. okt. 22. 16:20
 7/8 A kérdező kommentje:
A kicsi manót nincs kire haggyam szüleim 400km laknak,anyósom meg nem vállalná.Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 22. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj de ismerős... Kedvencem volt hogy engem okolt egy-egy nagyobb összeg után mondván ha nem tudom meg hogy elbukta a felét és nem esek neki miatta akkor nem akarta volna visszanyerni mindent kockáztatva... Hogy mi lett a vége? Sok sok üres ígérgetés után besokaltam. Csak azt bánom hogy nem hamarabb. Tudom hogy a mai napig függő csak már mást készít ki vele.
2016. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!