Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a többi...

Mit tegyek, hogy a többi anyuka ne tartson beképzeltnek vagy ne legyen rám dühös? Hazudjak a babáról, találjak ki problémákat?

Figyelt kérdés

A baráti körömből és a rokonság 20 - 35 közötti tagjai között is én vagyok az első, akinek babája született.

Ezért szeretnék (szerettem volna) ismerkedni, barátkozni más kisgyerekes anyukákkal.


Mivel a baba mégcsak két és fél hónapos, így különösebb programokra egyelőre nem járunk, ezért jobb híján a gyerekorvosnál, védőnőnél tanácsadáson próbáltam ismerkedni más anyukákkal.


Kedves mosoly, megdicsérem a gyerekét, stb, és már el is indul a beszélgetés. A probléma ott van, amikor az adott anyuka (mindegyik, akinél eddig próbálkoztam) felvet egy kérdést. Például, hogy mégis mit lehet tenni, hogy a baba többet aludjon, vagy hasfájásra tudok-e valamit, és így tovább. És egyik ilyen jellegű kérdésre sem tudok érdemben válaszolni, mert az én babámmal semmi gond sincs. Olyan gyerek, amilyet minden anyuka elképzel (gondolom), nyugodt, kiegyensúlyozott, öt napos kora óta végigalussza az éjszakát, nem fáj a hasa, nem nyűgös, szépen fejlődik, mindent úgy és akkor csinál, amikor a szakkönyvek és a védőnő szerint "kell".


Persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem az én érdeme, pusztán óriási mázlim van vele. Csak sajnos az anyukák reakciója egészen elképesztő számomra. Felvetnek egy ilyen kérdést, én általában azt válaszolom, hogy nem tudom. (Direkt nem mondom, hogy az én babámmal nincs ilyen gond, nehogy "bezzegelésnek" érezzék.) Visszakérdeznek, hogy "de te mégis mit csinálsz, mivel próbálkozol ilyenkor?". És akkor kénytelen vagyok azt mondani, hogy semmit, mert nálunk eddig ilyen probléma nem merült fel.


És ezen a ponton mindig az a vége, hogy kiakadnak. Van, aki rám ripakodik, hogy "mit hencegek én a mintagyerekemmel", van aki közli, hogy "mennyire elfogult vagyok, ennek biztos a fele sem igaz", és van, aki egyszerűen nem reagál, rám se néz többet, mintha minimum halálosan megsértettem volna.


Pedig én tényleg szeretnék néhány kisgyerekes barátnőt, akivel esetleg lehet majd babás programot csinálni. Mit tegyek, hogy ne haragudjanak rám és elfogadjanak?


Találjak ki kamu problémákat és kérjek tőlük tanácsot?



2015. jún. 2. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Várj, míg normális barátokra lelsz. Ahogy a gimiben is, most is az az érvényes, hogy erőltetni nem lehet, hazudni meg nem érdemes, csak azért, hogy szimpatikus legyél másoknak. Jönnek majd a barátok, csak nem így erőltetve. Próbálkozz, és majd bejön! :) De ne akarj megfelelni senkinek sem. Ha valaki azért nem barátkozik veled, mert nem panaszkodsz, akkor úgy kell neki. Hidd el, tele lenne a bugyrod egy-két hét alatt az állandó panaszáradatával, meg az életutálatával.


Az enyém másfél éves, soha nem panaszkodtam rá, tényleg jó gyerek. A második pocakban és reménykedem, hogy másodszor is mázlink lesz. :) Ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan :)

2015. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Ne találj ki kamuproblémákat :D. Isten ments, nem szabad az ördögöt a falra festeni, nem vagyok babonás, de a gyerekemmel kapcsolatban nem mernék ilyesmibe bocsátkozni.

Az én babám is ilyen mint a Tiéd, de szerencsére nem ripakodott még rám senki eddig. Ha felmerül egy téma, akkor mondd az igazat, hogy szerencsére ez nem fordult elő a babáddal, és kérdezd meg mit szokott ő csinálni ha a későbbiekben előfordulna vagy próbálj meg ne problémákról beszélni, hanem kérdezd meg szopik-e még a baba, ha nem milyen tápszert használ, ha nagyobb mit eszik már, mit szeret, most nyár van, milyen naptejet használnak, mit tudom én, légy kreatív, nem kell problémának lennie ahhoz hogy beszélgessetek. :)

Amúgy 2 és fél hónapos baba még pici, azért a fogzással, hozzátáplálással már jöttek a problémák nekünk is, még mindig mintababa ahhoz képest amit néhány anyukától hallok, de felkészítelek, hogy azért nem lesz mindig olyan könnyű az élet :D.

2015. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel! Irigyek rád, mert neked megadatott az, ami nekik nem. Az ilyenek társaságát felesleges keresned. Ismerős a helyzet, nálunk engem tartanak felelőtlen és komolytalan anyának, mert van segítségem és kihasználom. 22 éves vagyok, és nem gondolnám, hogy innentől otthon kellene ülnöm macinaciban, zsíros hajjal, csak mert gyermekem van. Az anyósom heti 1 délutánra elviszi, a párom pedig napi 2 órára átveszi, hogy elmehessek edzeni vagy fodrászhoz. És a legtöbb anyuka már emiatt irigy..

Az ilyeneknek megmagyarázni sem tudod a dolgokat, le kell őket tojni.. :) Örülj neki, hogy a te babád ilyen jó, és foglalkozz vele :)

2015. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a magány, mint ilyen idióták... Rám is mindig úgy néztek a rendelőben, mint a véres rongyra, mert (nem az én érdemem) nagyon szépek voltak a babáim, meg én is úgy nézek ki 3 gyerek után, hogy húsz évesnek néznek, nem hiszik el, hogy a saját gyerekeimmel vagyok. Ez pedig csak a szerencse. Már nagyobbak, de most kapom vissza a dackorszakkal meg az ovis h.lyeségekkel, hogy nem fenékig tejfel a dolog. Velük az elején volt minden szép meg egyszerű, mostanra meg kemény dió...
2015. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket ne vedd magadra. Ahogy előbb is írták várj egy normális anyukára, ill. ha majd elkezdesz más társaságba járni (pl, ringató, baba-mama klub) egy pár hónap múlva akkor majd ott szerzel "barátokat". Én sem erőltettem ezt és én pl a ringató foglalkozáson kerültem közelebb több anyukához. Azóta is nagyon jóban vagyunk, pedig már több, mint 2 éve ennek és a gyerekek azóta már külön oviba járnak.

Egyébként kicsit átérzem a helyzeted, nekem egyik gyerkőc sem volt igazán problémás. A nagoybb ugyan 2,5 éves koráig hajnalban is kelt egyszer tejcsizni, de a kicsi 10 hetes korától végigalussza az éjszakát, hasfájás nekünk sem volt és nem is igazán betegesek. Szóval ilyen témában nem nagyon tudok én sem hozzászólni :)

2015. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez csak nekem baromi egyoldalu sztori?? en kedves vagyok, nem hencegek, csak halkan, szinte meghunyaszkodva azt mondom, h nem hasfajos.. erre ki reagal ugy, hogy ne hencegj a mintagyerekeddel, meg biztos a fele sem igaz.. gondolom, hogy dicsekszel es ezert a reakcio. Normalis ember nem igy reagal egy megjegyzesre, h nem tudom, szerencsere a babam nem hasfajos.. vagy nagyon hulye helyen elsz.
2015. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Válaszod ezt: hát, nekünk szerencsére nincs ilyen problémánk, remélem, h nem is lesz, mert amit fórumokon olvasok, ismerősöktől hallok...! Hát, nem semmi, hogy ezt így végig tudjátok csinálni..! és téma váltás: de praktikus ez a pelenkázó táska! Merre vetted?
2015. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Atlag no nem ripakodik ra igy senkire ismerkedeskor.
2015. jún. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hihi, de bizony utolsó, előfordul.

A fiam most 6.5 éves. Szó szerint mintababa volt. Nem sírt éjszakákat át, rendszerint csak addig volt ébren, míg evett egyet. Mikor nagyobbacska lett is egy kiegyensúlyozott baba volt, akinek ugyan hatalmas mozgásigénye volt, de különösebb nehézségek nélkül megtanulta, hogy mi az ő területe és mi az enyém. Soha semmit nem kellett elpakolnom előle, mikor már kúszott-mászott, majd jött-ment. Soha nem cirkuszolt a boltban, buszon, vonaton, sehol. Akárhová magammal vihettem, még csak rászólni sem kellett, csak szemmel tartani, mert futkározni azt szeret. De mindig elég volt egy stop szócska, és visszajött hozzám. Sokszor tőlem is megkérdezték, hogy mit csinálok, hogy csinálom, hogy ilyen? És nem tudok mit mondani, azonkívül, hogy iszonyú szerencsés vagyok, amiért ilyen gyerek jutott nekem. De tényleg, én soha nem kiabáltam vele, nem kapott ki, nem volt bünti és nem tudnám megmondani, hogy miért. Ezt pedig sokan nem hiszik el nekem, hogy van ilyen is. Egy örökmozgó gyerek, aki okos, értelmes és szót fogad elsőre.

2015. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem azt kell bebizonyítani, hogy van mintagyerek, persze, hogy van! (és külön örülök, hogy nem a saját érdemednek tartottad, hogy pár hónaposan már átaludta az éjszakát :) ) hanem azt, hogy ezért nem ordítják le az ember fejét az orvosi rendelőben.. elképzelni nem tudom a szitut! :D.
2015. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!