Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pedagógiai szakvélemény:...

Pedagógiai szakvélemény: kiemelten tehetséges. Volt valaki ilyen helyzetben? Van személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Magatartásprobléma miatt küldték a fiamat nevelési tanácsadóba. Nem találtak nála semmi problémát, de megállapították, hogy az átlagosnál magasabb az intelligencia szintje és 2 tárgyból is tehetséges.
2016. okt. 24. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen. A probléma nincs megoldva. Adtak egy jelképes pirospontot.

Én is tapasztaltam orvosok között, ha nem tud a problémára megoldást vagy nem látja, akkor dícsérik a gyereket. Nekem egy kicsit figyelemelterelésnek tűnik. Nálunk a mozgással voltak gondok és a doktornő végig a beszédét dícsérte a gyereknek, a papirjainkon is nagyrészt ez szerepel.

Valaminek örülni kell... mostmár legalább tudod nagyjából miben tehetséges, merre kell elindítani.

Mondjuk én keresek egy másik orvost.

2016. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Igen,engem pszichológushoz küldtek,mert mindig beszéltem órán. Magas az iq. Ennyi volt a válasz. És pont emiatt letten rossz tanuló később,7-töl,mert dumáltam és nem figyeltem.
2016. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
És akkor aki több mindenben tehetséges és még csendben is tud maradni az órán? Azt koronázzuk meg? Ez nevetséges.
2016. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Gyakran tapasztaljuk magas iQ-val rendelkező gyerekeknél, hogy viselkedésproblémák lépnek fel. Ennek pontosan az az oka, hogy sokkal hamarabb tanulnak az átlagnál, így unatkoznak, nem elég kihívás nekik az iskolai számonkérés. Emellett a magas értelmi képesség keveredik a korosztályi átlagos szociális készségekkel (tehát ebben nem fejlettebb a gyermek) , így ez folyamatos konfliktus forrása lehet a kortársakkal is. (okosabb vagyok, jobban átlátok dolgokat, de ezt képességemet nem tudom jól használni a csoporttársak között. )

A tehetséges gyermek külön gondozást igényel. Én felkeresnék egy pszichológus kollegát, aki foglalkozik vele, esetleg csoportterápiába érdemes kezdeni. Emellett a kiemelkedő területekre meg hangsúlyt fektetni. Versenyekre küldeni, kihívást támasztani.

2016. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Irasd az eszének megfelelő iskolába.
2016. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor segítek értelmezni a szakvéleményt. A gyerek túl értelmes a kortársaihoz képest, ergo nincs értelmi partnere, ami miatt frusztrált, gyorsabb a gondolkodása, ezért unatkozik. Mivel nincs előtte neki való kihívás, próbál másképp figyelmet szerezni, akár negatív figyelmet is. A piros pont igazi piros pont, de azért jelképes mégis, ahogy az első írta, mert nincs megoldva a tehetséggondozás. Bár nem írtad, mi volt a konklúzió és a fejlesztési javaslat, feltételezem, nem vagy elégedett.

A lányomnál is ez volt, de én ezt már akkor tudtam, amikor iskolát választottunk. Olyan tanítót kerestem, aki felfelé is tud differenciálni, és olyan módszerrel tanít, ami nem ragasztja őket egész egész órán a székhez, és meg is szólalhatnak. Bevált.

2016. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még nagyon az elején tartunk, most voltunk a nevelési tanácsadóban. Előzetes papírunk van, ezen csak annyi szerepel, hogy kizártak nála mindennemű tanulási, magatartási és egyén problémát, illetve nekem elmondták mire jutották, és hogy ez lesz a több oldalas szakvéleményben.

Nem tudom mit fog reagálni a tanító néni, mert sajnos nincs a helyzet magaslatán.


Egyébként tényleg minden úgy igaz, ahogy leírtátok. Az osztálytársai nem felelnek meg az Ő szintjének, és ebből is nagyon sok konfliktusa van.

2016. okt. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!