Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnak a férfiak...

Hogyan viszonyulnak a férfiak a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy felborul minden otthon, munka után már nem a pihenés vár, kialvatlanság, szexhiány, már nem ő a legfontosabb, hanem a baba, a szerepek megváltozása, több házimunka vállalása, stb...
2016. okt. 24. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ez férfitől függ, az én expárom elhagyott, sőt ahogy hazajöttünk a kórházból már aznap kiköltözött a nappaliba aludni utána vissza sem költözött többet.


sajnos, sok férfi megkergül ilyenkor, hiába volt tervezett a gyerek.

2016. okt. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szted ezt latjak csak bele? Inkabb te latod ezt Bele ezekszerint.. az en parom pl szo nelkul segit, csinalja, sexet megoldjuk kevesebb van, de nincs hiány. Heti 3-4szer kivitelezzuk. Egy kamasznak gond lehetne..egy igazi Ferfi szivvel-lèlekkel test a dolgát
2016. okt. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mondegyikük másképp. Az enyém pl megijedt de aztan belejött az apaságba, a másodiknál már a rutin sokat segít.

Szexhiány, nincs:házasok vagyunk figyelünk egymás igényeire. Pihenni a gyerekekkel is tudunk :) amikor nagyon fáradt lemegyünk a játszótérre. Házimunkából eddig is kivette a részét. A szerepek meg természetes hogy megváltoznak. De nekem mindig a férjem marad: értem ezalatt hogy nem úgy hívom hogy:Apa ;)

2016. okt. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit írsz, "felborul minden otthon, munka után már nem a pihenés vár, kialvatlanság, szexhiány, már nem ő a legfontosabb, hanem a baba, a szerepek megváltozása, több házimunka vállalása" ez ugyanúgy a nőre is érvényes, nemcsak a férfira.


Bár a szexhiány a hormonok miatt talán nem mindig jelentkezik a nőnél, én is csak most, a harmadik gyerekem születése után éreztem, a többinél rágondolni sem volt kedvem. :)


Szerintem változó, ugyanúgy, ahogy minden nőnél máshogy jön ki, a férfiak sem egyformák.

Nálunk a férjem akart három gyereket, így tudta, hogy elvárásaim vannak felé, nem is vállaltuk be kis korkülönbséggel őket, hogy "kibírjuk".


Két hetes a legkisebb, jelentem jól viseli a férjem, mint írtam, a szex most mindkettőnknek hiányzik, a többivel megbirkózunk.

Közösen, mert erről szól az éltünk, ezért vagyunk együtt, ezért szerettük volna a gyerekeket is.

2016. okt. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy az adott férfi hogy reagálja le. Többek között a tanult minták, elvárások, elképzelések, az hogy mennyire idealizált kép él a fejében erről, hogy mennyire van rá valójában felkészülve, milyen szerepet szán magának apaként stb.

Rokonoméknál nem akart gyereket az apa, a nő rábeszélte mert neki kellett. Természetesen apuka hangoztatta hogy ő nem tudja hogy fejlődik a gyereke mert az az asszony dolga. Nem segített semmiben, nem takarított többet se, semmi.

De ez nem igaz minden férfire.

2016. okt. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem már kivesézték, pont annyira változatosan, amennyire bármihez. De gondolom, konkrét példákra vagy kíváncsi. A rokoni/baráti körünkben a paletta minden változata előfordul:

– egocentrikus pasas, aki nem igazán volt oda már a gyerekvállalás gondolatától sem, és rosszul lett attól, hogy gyereke lett,

– gyerekre vágyó ürge, aki igazi családcentrikus apa lett,

– gyerekre vágyó ürge, aki aztán mindent ráhagy a nejére, és kvázi éli a saját életét a család mellett,

– a férjem, aki nem igazán volt oda a gyerekvállalás gondolatáért, mégis kiváló apa lett (sokszor úgy érzem, kiválóbb, mint amilyen anya én lettem :)).

2016. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem pontosan tudta, hog ez ezzel jár. Sokat beszélgettünk előtte arról, hogy kinek mi az elképzelése egy családról, ebben benne volt az is, hogyan toleráljuk egymás nyűgjét, hogyan osztjuk meg a feladatokat stb. Tetszett, amit hallottam tőle, és nem is csalódtam benne. Kezdettől midnenben részt vesz,a házimunkát előtte se csak én csináltam. Nem ő az első, hanem a gyerek... Nos, neki is a gyerek az első, mivel az övé is, ő is ugyanúgy szereti. A szexhiánnyal úgy volt, hogy ez most egy ilyen időszak, ezzel jár, nem állat, hogy be bírja ki. Persze azért a 6 hét után volt, csak ritkán. Császáros voltam ugyan, de valószínűleg a szoptatás miatt egy porcikám se kívánta, nem is volt jó eleinte. Ő ezt abszolút türelemmel és megértéssel kezelte, mikor látta, hogy egész fitt vagyok, kezdeményezett, ilyenkor azért nem utasítottam el. Aztán egy idő után ez is visszaállt szépen a normál kerékvágásba. Most 16 hónapos a kislányunk és semmilyen gond nincs a házasságunkkal, nem is volt. Szerintem sokat segített, higy nyíltan beszélgettünk mindenről, arról is, hogy pl. miert nem akarok szexelni. Így könnyebben megértette, mi zajlik bennem, és nem duzzogott magában, hogy elfordulok tőle.
2016. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt férfi normálisan, mert pontosan tudja, hogy a közösen vállalt gyerek igényei előbbre való, és azokat előtérbe is helyezi.


Több házimunka? Annak semmi köze a gyerekhez. A házimunka mindig felesben zajlik normális esetben.


Infantilis egyéniségek meg nem tudnak felnőni a feladathoz, vagy azok sem, akik nem akarták a gyereket.

2016. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!