Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az óvónők, hogy viselkednek/vi...

Az óvónők, hogy viselkednek/viszonyulnak a nagyon sokáig sírós gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Kislányom 1.5 hónapja jár oviba,de még mindig megy a sírás reggel is és napközben is sokat sír.Ezt hogy viselik az ovónők?Mit csinálnak az ilyen sírós gyerekekkel?
2013. okt. 7. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem óvónő válogatja. ÉN kisfiam hol sír reggelente, hol nem. Amikor az anyáskodóbb óvó néni van, akkor ő rögtön kijön a sírásra, és elkezdi mondani, hogy képzeld, ma festeni fogunk, siess gyorsan stb. A múlkor ez olyan jól bejött a fiamnak, hogy még nem volt rajta abenti gatya, és már indult volna a terembe egy szál alsónadrágba. :-) Igyekszik elterelni a figyelmét, ha nem akkor ő egy kicsit babusgatja is.

A másik óvó nénink karakán, ő próbálja "nem észrevenni" a sírást és úgy kezelni őt , mintha nem is sírna. Gyere, állj be te is a reggeli tornába. Ablakból néztem, hogy még potyogott a könnye, de már tornázott. Ő nem ajnározza, de nem is "sértegeti", egyszerűen figyelmen kívül hagyja a hisztit.

Nálunk az első óvó néni viselkedése vált be, ő lett a gyerek kedvence.

Napközbeni sírást gondolom hasonlóan kezelik, hál' Isten napközben csak ritkán sírja el magát.

2013. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban az óvónő személyiségétől függ. A lányom csoportjában van 2 óvónő és 1 dadus. Az egyik óvónő végtelenül kedves és türelmes, ő vígasztalja a síró gyereket, ölébe veszi, elmagyaráz mindent a gyereknek, bevonja foglalkozásba, hogy ezzel is terelje a figyelmét anya hiányáról. A másik óvónő egy fiatal lány, ő kiküldi a folyosóra vagy a mosdóba a síró gyereket. Ezt a saját szememmel/fülemmel tapasztaltam. És még rá is kiabált szegénykére, hogy: ugye nem gondolod hogy egész nap ezt fogom hallgatni! Majdnem szóltam is neki, mert annyira sajnáltam szegény gyereket. Ő magasról tesz rá, hogy a síró gyerek milyen szomorú, és nem ráförmedni kellene, hanem csak megnyugtatni. Majd a sajátjával is ezt fogja csinálni? Ja, és a dadus dettó, mint ez a fiatal csaj.
2013. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi ovónőnk is egy idegbeteg á...lat. :( Szemem láttára tepert le egy kislányt a földre és kiabált az arcába hogy itt hisztinek helye nincs, fejezze be, nem jön vissza az anyja...
2013. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!