Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim ennyire lusták?

Figyelt kérdés
Van két darab lányom, de sajnos semmit nem csinálnak. A szobájuk úgy néz ki, mint egy disznóól. Mindig arra várnak, hogy majd én rakom eemdbe a szobájukat. Hiába kérem semmit nem csinálnak meg. Még arra sem képesek, hogy berakjanak egy mosást, vagy kivigyék a szemetet, pedig ezek tényleg nem nagy dolgok. Állandóan hozzák haza a link pasijaikat, akik szintén igénytelenek. Sajnos a tanulmányi eredményeik is nagyon rosszak. Hiába mondom, hogy nem lesz belőlük semmi, nem érdekli őket. Szerintetek mit tegyek?

2016. okt. 26. 20:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány évesek a lányaid?
2016. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
17 és 15
2016. okt. 26. 21:15
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Ne adj nekik enni, és naponta többször meg kell verni az ilyen kis pi...at.
2016. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó ugye ezt te sem gondolod komolyan?
2016. okt. 26. 21:27
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Legyél az anyjuk és nem a cselédjük. Mossanak és főzzenek magukra.
2016. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
92%
Ha egy ido utan nincs mit felvenniuk ugyis megtanulnak mosni. Ha meg enni nincs akkor csak szidni fognak. A szemetet oszd be h pl minden hetfon kotelezo kivinni aki nem viszi ki annak a szobajaban landol. :D
2016. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

"naponta többször meg kell verni az ilyen kis pi...at."


Nincsen igaza, mert én is ellenzem a verést.

Az ilyen kis pi...at ugyanis rugdosni kell addig, amíg végre felemelik a va la gu kat és megmozdulnak!!

Amúgy védjed őket továbbra is és legyél csak a házi cselédjük egy életen át!

Nemsokára odahozzák majd a pasijaikat, akiket szintén kiszolgálhatsz majd.

Azután ha már kiöregszel, beraknak egy otthonba.

Gratulálj magadnak a nevelésedhez.

2016. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Kis korban rá kellett volna őket szoktatni valami minimális házimunkára... Bár velem se tette ezt anyám (a kerti munkában és a meszelésben mondjuk igen, házimunkában nem), viszont empatikus vagyok és nem olyan nagyon pofátlan, hogy másra lőcsöljem az összes ilyen munkát, bármennyire nem szeretem ezeket (azért a zömét ő végezte, de első szóra vittem szemetet, sokszor mosogattam, ésatöbbi). Szerintem egy kicsit is normális ember felfogja, hogy utolsó dolog a saját anyját cselédnek használni.


Persze valamit még most is lehet tenni. Jogos gondolat, hogy ne csináld meg helyettük, amit csak lehet, ne rakd rendbe a szobájukat, ne moss rájuk, ha nincs a szennyes a helyén. S persze pasikat nem hozhatnak, ha mégis, dobd ki azokat, ha nem mutatták be s kaptak engedélyt. Ez a te házad. Nem vagyok a híve a túlzott szigornak, de az ilyen kis rest csajokat, akik csak pasizni tudnak, ráncba kell szedni, a saját jól felfogott érdekükben. Ha csak enyhe sokkterápiára van lehetőség, akkor úgy, de lássák, hogy nem tehetnek bármit. Bár ennyi év után nehéz lesz...

2016. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De hiába mondom nekik, hogy csinálják meg, ha egyszerűen nem hallgatnak rám. Ha pedig bedobnám a szemetet a szobájukba, még azt is kinézném belőlük, hogy othhagynák büdösödni, és akkor végül ígyis-úgyis nekem kellene kivinnem. A pasikat meg nem tudom kényszeríteni, hogy menjenek el. Máskor is volt, hogy szóltam nekik, de lesz@rták. Rendőrséget pedig nem akarok hívni, mert az csak mégjoban rontaná a helyzetet. :@
2016. okt. 27. 00:04
 10/16 anonim válasza:
94%
Már ne is haragudj, de te vagy a balek... Ilyen idős korukban már nem fognak változni a lányaid, nagyon a fejedre nőttek. Nagyon össze kell kapnod magad, hogy ezen változtatni tudj. Egyedül nem fog menni, kérj segítséget valami karakán rokontól, ismerőstől, akitől tartanak a lányok. Esetleg menj pszichológushoz, aki feltárja a hibáidat, megerősíti az önbizalmad és akkor ki tudsz vívni egy kis tiszteletet.
2016. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!