Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én gyerekeim totál...

Csak az én gyerekeim totál lusták terhesség alatt?

Figyelt kérdés

A lányommal kelltem-hánytam, végig itthon voltam terhesség alatt tp-n. Vele sokat pihentem, csak a kötelező vizsgálatokra jártam el (védőnő, uh, vérvételek, stb).

Kb. a 20-22. héten éreztem elsőnek. Kicsit későinek tartottam a dolgot, de a védőnő szerintteljesen normális. Egyébként akkor sem voltam 100%-ig biztos benne, hogy ő az-e?!

Emellett az orvos (védőnő melletti, mert nálunk akkor ilyen is volt) állandóan baxogatott a 16. héttől, hogy ez így nem lesz jó, stb.. Rendesen paráztam, hogy minden oké-e.

22. héttől úgy jártam a terhesambulanciára, mintha hazamennék. Sokszor napokig nem éreztem mozogni a lányomat, de mindig kiderült, hogy él, minden rendben!

A 27. héten a szülés is beindult fájásokkal, amit szerencsére az utolsó pillanatban visszatartottak.

A fogadott orvosom sosem csinált problémát a magzatmozgásból, annyit kért, hogy figyeljem a jeleket. Esetleg rosszul vagyok-e, stb.


Most a 18. hétben járok a második gyermekünkkel, de semmit se érzek még. Már új orvoshoz járok (SZTK), mert elköltöztünk az ország másik felébe, de annyit se mondanak, hogy bú vagy bá.

A mostani védőnőm szerencsére az értelmes és segítőkész kategória közé esik, így sok mindenben segít, nem néz rám hül*én, mondván: Egyszer már átesett ezen, nem?!

Ugyanis az SZTK-ban még a terhesség elején az egyik orvos a kérdésemre enyni választ adott.

Én meg csak annyit feleltem, hogy elméletileg magának kéne a legjobban tudnia, hogy minden terhesség más...


Szóval, még midnig nem érzem. Vagy talán néha olyan, mintha érezném, de nem vagyok biztos benne most sem.

A terhességem nyugodt, ha nem néznék a leletekre, a terheségi tesztre, akkor fel se tűnne, hogy terhes vagyok.

Egyedül a 12. héten kérdezte meg a dr.nő, hogy nem érzem a rugásokat? Mivel eléggé mozgékony a pici..


Másnak is volt így két vagy több terhessége esetén, hogy a gyermekei totál lusták és úgymond "nyugalmasak" voltak? Mintha 0-24-ig csak aludnának és ennének?!


2013. aug. 28. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tudok erre írni,de a hamar érzett mozgásnak,sok mozgásnak a szülésbeinduláshoz nincs köze.Egyébként feküdj a hátadra és elvileg akkor többet mozognak,meg ha megemelgeted a hasad,arra is felkelhet.Én mozgás téren nem tudok nyilatkozni,mert egy lányom van és őt már a 15.héten éreztem is,de a terhesség végén azt kivántam,bárcsak nyugton lenne néha.De szüléssel kiderült,hogy a méhlepényhez és zsinorhoz képest nagy volt és nem fért.
2013. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lányom 40+5. hétre született sürgősségi császárral.

3050 g és 52 centi volt, tehát egy totál átlagos méretű gyermek.

Mind a kettőnlé hátsófali méhlepényem van, de msot olvastam egy kérdést, ahol többen írták, hogy náluk is hátsófali van és már nagyon korán érezték agyermeküket.

Emiatt írtam ki a kérdést, mert azért hiába vagyok "rutinos" (az orvosok szerint a terhességben), azért nem vagyok egy "jól van, majd lesz, ami lesz mami". :/

2013. aug. 28. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:

a mostani lányom nekem is lustibb. De látom néha, hogy mozog, a hasamat nézem, és képzeld, nem érzem!!

Most vagyok a 32.hétben.

Nekem is volt pár parás napom, amikor már a dokimat hívtam, mert fél napig nem jelentkezett be. Mostanában sem viszi túlzásba a mozgás dolgot.

Én őt a 19. hét környékén kezdtem el érezni. És nem sokat, csak keveseket, ami azóta is megvan.

A mozgásérzés függ attól, hogy hogyan fekszik a baba, neked mekkora a hasréteged, ezen belül feszesebb vagy puhább a hasfalad, (amúgy engem is császároztak az elsővel), mennyi a magzatív, abban hogyan fekszik.

Szóval szerintem ne aggódj, 18. hét és még nem érzed, szerintem ez tök természetes.

:)

2013. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző: a 12. héten nekem is azt mondták, hogy nagyon aktív és mozgékony a baba. Meg a védőnő is mondta, amikor hallgatni próbálta a szívhangját. Hát, érzésre nem egy mozgékony kislány. Szóval lehet, hogy mozog ő, csak én nem érzem. Mondjuk, mondják mások, hogy nagyobb a hasam a terhességi koromhoz képest. De nem sokkal.
2013. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!