Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek? A gyerekeim a...

Mit tehetek? A gyerekeim a frissen festett falra felpriccoltak a tejet!?

Figyelt kérdés
Ecsettel lekentem de meg rosszabb lett, mivel tuntethetnem el a tej cseppeket? Javaslatok?

2015. jan. 28. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
újrafestés
2015. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előtte lemostad legalább, vagy csak simán rákented a festéket?

Furi, mert én a kakaót azonnal könnyen lemostam a halványsárga festékről sima vizes szivaccsal.

2015. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pandas74 ***** válasza:

Mivel a tej zsiros,az okozza a problemat....ezert nem mindegy,hogy mi az alap(vakolat,gipszes valotat,glettelt felulet,gipszkarton....stb)nem mindegy a fedo festek sem.

A legjobban talan a gipszkarton feluleten latszik meg,mivel a kartonba jol be tud szivodni a zsir,es at is ut a festeken.javaslatom,hogy kerdese feluletrol a zsirral szennyezett reszt a vakolatig(gipszkartonnal a karton alatti gipsz retegig) levakarni,ujra vakolni,ujra glettelni,es ezutan ujrafesteni a falat.Nalam gipszkartonra froccsent a tuzhely felett a zsir,ezzel a modszerrel javitottam ,es nyoma sincs,elotte megprpbaltuk atfesteni ,de ugy siman atuott a zsir az ujabb festekretegen.

2015. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 KOSZONOM SZEPEN A HOZZASZOLASODAT, remelem visszanezed, gipskarton ! Nem ment le, sot az ujrafestessel rontottam a helyeten! Mit tehetnek?
2015. jan. 28. 14:56
 5/5 Pandas74 ***** válasza:

Ok,mar delutan olvastam,de most alltam csak meg a kamionnal(menet kozben nem tudok irni)...

En ugy csinaltam,hogy a zsirral szennyezodott feluletet lecsiszoltam a gipszkarton kartonjaig,aztan snitzerrel bevagtam a kartnt,(magyarul korbe a kerdeses reszt),ezutan spaklival kiszedtema kartont,es a z alatta levo gipszreteg bol is kb 3-4 millimetert.

(csunyan fog kinezni,es eleg koszos muvelet)Ezutan a gipszkartonhoz valo glettgipsszel viszagletteltem(elotte nedvesiteni vizzel,hogy jol tapadjon)azt hiszem Rimano 3-5 millimeter vastagsaghozvalo valo glettgipsszel csinaltam.Masnap,ha megszaradt,lecsiszolni,ha szukseges ,megegyszer athuzni glettel(ha nagyon sima felilet kell akkor az utolso fedoreteghez a simito gipsz valo(0-3 millimeter).Miutan igy szepen helyreallitottad a feluletet,lehetb ujrafesteni.A festektol nagyban fugg a vegeredmeny,mivel a gipsz nem azonos mertekben szivja majd a nedvesseget,mint a kornyezo festett feluletu gipszkarton,ezert vagy tobbszor is at kell guritani,vagy a javitott feluletre impregnalot kenni a festes elott.(en mindenkepp tennek egy probat az impregnalo nelkul )Nem gyors,nem tiszta a megoldas,de igy biztos az eredmeny.(Nalam bevalt) Jo munkat!

2015. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!