Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen korú...

Szerintetek milyen korú gyereknek való a Szépség és a szörnyeteg (Walt Disney)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régi, úgyhogy túl sok gyereket nem érdekelne, csak én kétszer is meggondolnám, hogy megmutassam-e neki.

Én olyan 5 évesen néztem egyedül és kisebb traumám lett tőle illetve volt, ahol el akartam takarni a szemem. Valamitől nagyon átélhető a történet és az összes főszereplő. Elfelejtettem nézés közben, hogy ez egy tündérmese, film, Walt Disney rajzfilm. És azt gondoltam, hogy minden második férfi olyan, mint Gaston.

Amúgy szerintem nagyon jó film. Nem hiába jelölték Oscar jelölésre is. De 5 éves gyereknek nem mutatnám meg, akkor se, ha mindent hozzám dobna vagy megutálna.



2016. okt. 30. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Lányunk 5 múlt egy hónapja es egy hete néztük. Nem kapott sokkot tőle, se trauma nem érte. Tetszett neki.
2016. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek vérmérsékletétől is függ. Kisfiam öt és fél éves, már látta, tetszett neki. :) De el tudom képzelni, hogy van olyan gyerek, aki megijed tőle. Én anno aludni is alig bírtam, mert az esti mese (könyvben) a Piroska és a Farkas volt :)
2016. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesómat 7 évesen vitték rá moziba és azóta is a kedvence, pedig már 30 éves.

Ő is mondta hogy eltakarta a szemét valahol azt hiszem de traumát nem okozott neki.

Sőt a férfiakban sem Gastont látta, hanem a herceget :D

2016. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezért kell jelen lenni, amikor a gyerek először néz egy rajzfilmet. Az én lányom pl. 3 évesen a Micimackótól is frászt kapott, 5 évesen meg a Jégvarázstól sem. A Szépség és a szörnyeteget is kb. 5 évesen látta, de nem nagyon tetszett neki.
2016. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom elég érzékeny, képes sírva fakadni egy mesén, ahol a kiskutya menhelyen várja a gazdiját. De ettől a mesétől egyáltalán nem lett semmi lelki törés benne, viszont a dalokat nagyon szereti.

Azzal 5 évesen már tisztában kell lennie egy gyereknek, hogy a mese és a film sem a valóságot mutatja, és csak kitaláció.

2016. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi az Aladdint neztük meg először 2 évesen. Nagyon tetszett neki a zene a dzsini meg minden. Ezek kis tanulságos mesék. Mostanra nagyon szereti a Loraxot, Aranyhaj, meg a Madagaszkár
2016. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Asszem 7-8 éves voltam, mikor bemutattak, Gastont siman kirohogtem... Gyerekfuggo, leghamarabb 5evesen nezetnem meg vele, de nem egyedul.
2016. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Kb. 6 éves voltam, amikor először láttam. Nincs benne semmi félelmetes. A Szörnyre bejelentettem, hogy úgy néz ki, mint a német juhászunk, és hogy ARANYOS. :)
2017. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont most néztem meg az előbb, újra. :) Szerintem egy ötévesben semmi lelki törés nem lesz, főleg, ha a szülővel együtt nézi, és megbeszélik utána.
2017. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nem féltem az elejétől Gastontól csak néha örültnek tünt, aztán csak az utolsó jelenetnél volt ijesztő. Vagy amikor váratlanul hátba szúrja a Szörnyet akkor mondom magamban "Ok, nem akarok többé ilyet nézni."


Vagy amikor LeFou elakarja olvasztani a gyertyává változott Lumierre fejét 1. Mit gondoltak a készítők amikor ezt belerakták? 2. Itt aztán tényleg elakartam takarni a szemem, de olyan gyorsan vége lett hogy mondom magamban "Nem tudom miért nem pisiltam össze magam, de most már végignézem."

2017. ápr. 11. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!