Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség tőlem, hogy mostmár...

T.A.M.i kérdése:

Önzőség tőlem, hogy mostmár szeretnék magammal is foglalkozni?

Figyelt kérdés
Fiatalon lettek gyermekeim, nem voltam bulizós, inkább családot szerettem volna. 30 éves koromra van egy kisiskolásom és egy óvodásom. Bár sosem voltam slampos, igényem lenne néha kozmetikushoz menni, csinosan öltözni, rendszeresen tornázni. Amikor a játszón erről beszélgettünk a végén már kellenetlenül, hogy ilyeneken gondolkodok.

#gyerek #önzőség #csinos anya
2016. okt. 31. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez ismerős. :)

36 évesen van egy 13 és egy 9 éves gyerekem. Most már én is ráérek tornázni, van pénzem körmöshöz járni, jobb ruhákat tudok venni. Az elmúlt években a szakmámban is jutottam annyit előre, hogy ne okozzon gondot.


Rettentő rondán tudnak érte nézni azok az ismerősök, akik csak 30 körül találták meg az igazit, és utána jöttek a gyerekek. Ők most teljesen más életszakaszban vannak, mint én.

Nehezebb anyagilag, mert kiestek a munkából, egy-két kicsi gyerek mellett aludni sincs idejük, nem hogy tornázni, és irigykednek is. Tudom, jó pár éve én is irigyeltem, hogy ők ezeket megtehetik, mert nincs gyerekük. :)


Nem azért néznek rád sem furán, mert igényed van erre, vagy hogy ez önzőség lenne. Hanem azért, mert a többség 30 évesen nem itt tart, és mire az ő gyerekeik már elég nagyok lesznek, hogy kicsit szabadabb életet élhessenek, ők már nem lesznek 30 évesek.

Ne vedd magadra, inkább csak kerüld a témát. :)

2016. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem értem, hogy ha a többi Nőnek ez sikerül, és csinálják is, akkor Te miért nem? :)

Ki tiltja meg neked, hogy tornázz, vagy néha a gyerekekre más vigyázzon, vagy szabadnapon elmenj kozmetikushoz, csinos ruhákat hordj? :)

Nyugodtan csináld, ha boldoggá tesz!

2016. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez emberfüggő. Nekem senki se mondja, hogy az nagyon gyakori, hogy egy tényleg magára adó 25-30 éves, amikor egy vagy akár kettő gyereke születik, akkor le tud mondani a műkörmösről, fodrászról, tornáról, jó minőségű ruháról. Ez így egy elméletben. De a gyakorlat közel sem ilyen! Aki 30 éves korában rinyál, hogy nincsen ideje fodrászra, stb annak korábban sem volt igazán. Saját tapasztalatból mondom. Kettő kicsi gyerekem van, de a mozgás napi szinten, a fodrász+ műkörmös havi szinten ugyanúgy megmaradt. Aki ezt 30 évesen gyerekek mellett nem csinálja, az korábban sem rendszeresen csinálta.

Nagyon elvétve van olyan, hogy tényleg felhagy vele. Ezt inkább az első válaszolónak írtam!


Kérdező! Ha el akarod kezdeni, akkor kezd el. Nem hiszem, hogy valaki megtiltja. Nyilvánvaló, hogy nem önzőség, ezt szerintem te is tudod!

De arra fogni, hogy a most 30 éves kisgyermekes anyukák azért néznek rád csúnyán, mert őket most gátolja ebben a gyerek az hülyeség. Korábban meg más gátolta akkor őket. Hagyd rá őket, mert később is fogja őket valami gátolni, mivel igazán nem is akarják ezeket a fent említett dolgokat!

2016. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

3: Ezek szerint neked van segítséged, és nyugodt babád van. :)


Mikor a gyerekek kicsik voltak, én sem értem rá tornázni, fodrászhoz menni havonta, és még sok dolog kimaradt az életemből.

Többek közt azért, mert az akkor 110 ezres fizetésemből maradt 42 ezer forint GYED, ami miatt bizony össze kellett húzni a nadrágszíjat.

Segítségem nem sok akadt, mert anyós nem vállalta, anyám pedig messze lakott.

Egy nyűgös, hasfájós kisbabával meg egyszerűen nem lehet fodrásznál ülni egy órát, vagy tornázni mellette otthon, DVD-re.


Most már nekem is nagyobbak, és ezerszer könnyebb. :) Pl. Nem kell öt percenként odaugrani hozzájuk, mert éhes, szomjas, pisilni kell, bekakilt, kirámolja a fiókot, eszi a lábtörlőt, stb. Ha volt fél órám, én bevallom, előbb aludtam el, mint hogy tornázzak, vagy piperészkedjek. :D Igényem lett volna rá, csak energiám nem.

Néha visszanézem a régi képeket, te úúúriseteeen. :) Most fiatalabbnak nézek ki, mint akkor. :D

2016. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar, hogy úgy néznek rám, eddig is hogy fodrászhoz eljárok meg néha futok, hogy nem a gyerekkel foglalkozom, hanem magammal.
2016. okt. 31. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen nagyon önző vagy!

Legyen lelkiismeret furdalásod mert jól akarod érezni magad a bőrödben. 😁😀


Amúgy csak vicceltem. Csináld bár én jutnék már el fodrászhoz vagy masszázsra. Apa képtelen 30 percnél tovább pesztrálni őket.

Mama meg dolgozik.

Nekem még várat magára ez a kényeztetés.

😊☺

2016. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ne foglalkozz vele. Nekem sajna csak későn, idősebb korban sikerült szülnöm, mert 4 èvig nem sikerült. 28 voltam mikor szültem. Én fél évig nem foglalkoztam magammal sajna, de azóta igen. Heti 3 edzés, körmözés, fodrász. Sokan megszólnak miatta, de nem érdekel.
2016. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves és 4 hetes gyerekeim vannak! Pénteken voltam fodrásznál-kozmetikusnál! :) Torna még nálam nem játszik, de nem gáz mivel 55 kiló vagyok, a hasam is visszament, nem látszik rajtam, hogy szültem. Rám a szomszédasszonyom néz furán, de nem érdekel! Azt hozzáteszem, hogy kisfiam még sosem volt fent éjszaka, nappal is jól alszik meg csendben elnézelődik. Kislányom is jó alvó, meg nyugodt természet. Szerencsések vagyunk, így könnyen törődök magammal is. Úgy időzítettem a fodrászt, hogy előtte megetettem a kicsit, de volt a hűtőben egy kis extra anyatej, ha megéhezne.
2016. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

A ket nagy 10 es 8,5 eves.En 28.havonta jarok kozmetikushoz (igaz sogornomhoz,de ez lenyegtelen,egyedul megyek)

Fodraszhoz nem jarok,csak evente egyszer.

Futni jartam mindig,most is pedig a pici meg csak 7 hos.van egy apukaja is.

Baratnokkel csavizni is eljarok neha.meg mindig van apuka,ugyebar.o is a szuloje....be is csavarodnek ha nem jarhatnek futni.kell az az 1 ora kb.kikapcsol,feltolt.

Apa is eljar haverokkal neha.engem aztan baromira nem erdekel mit szol mas.mindenki meg tudja oldani ha akarja,es ez az onzosegtol eleg messze all.

Aki szerint ez onzoseg,az hu..e,mar bocsanat.

Attol,hogy gyereked van,nem kell ejjel nappal otthon ulnod....es non stopp veled lennie.

A most 7 hosom mar 3 szor aludt mamanal.a nagyok rendszeresen mennek mamazni.

Volt aki azt mondta,hogy ez nem normalis,az O 5 evese meg soha senkinel nem aludt,nem a mamanak szulte....khhm.nem mondtam ra semmit :D

Ha igenyed van ra,es meg tudod oldani akkor hajra.ezert ne legyen rossz erzesed.

2016. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!