Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan szoktassam rá a 4 hó-s...

Hogyan szoktassam rá a 4 hó-s kisfiamat hogy egyedül is tudjon játszani legalább fél órát, hogy egy kicsit magammal is tudjak foglalkozni, vagy erről még ne is álmodjak? Néha úgy nézek ki, mint akinek se apja se anyja.

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Eddig elkényeztettétek, most meg le sem tudod vakarni magadról mi? Nem lesz baja, ha néha hagyod kicsit sírni! Érezni fogod mi az a pont amikor fel kell venni megvigasztalni, de addig erősödik a hangszalagja. Nyugodtan foglalkozz magaddal. Sok sikert!
2009. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerüen hagyd, hogy egyedül legyen - ugy értve, hogy ahol vagy, ott lerakod valahová, és csinálod a dolgodat. Ha sirni kezd, akkor beszélj hozzá, hogy anyunak még ezt vagy azt meg kell csinálni, de itt van a közeledben. Egyelöre még ugyan nem érti a szavakat, de idövel rájön, hogy te ugyan a közelben vagy, de nem tudsz vele foglalkozni. Ha nagyon elkezd sirni, akkor se vedd fel, csak ülj mellé és cirógasd kicsit. Pár nap alatt megérti, hogy ilyenkor egyedül kell magát elfoglalnia.

Ne hagyd, hogy teljesen lefoglaljon, mert késöbb még nehezebb lesz - és neked is kell egy kis szabadidö.

2009. aug. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 4 honapos kor sajnos meg ilyen. Viszont innentol konnyebb lesz. Lassan megtanul helyet valtoztatni, es onnantol kezdve jobban el lesz magaban. Eloszor csak a forgas, aztan a kuszas, majd a maszas. Akkor majd mas miatt kell majd aggodnod.

En ugy szoktattam hozza, h a napi rendjebe beutemeztem egy "onallo jatek menupontot". Letettem a jatszo szonyegre, tettem a kezebe,vagy melle par jatekot (minden nap mast, a vilagitos zenelos jatekok nagy sikert arattak), aztan magara hagytam par percre. Minden nap aprankent noveltem a jatek ido hosszat. Fontos, h ne hagyd sirni. Ha nyoszorogne, akkor se vedd fel. Tereld el a figyelmet, beszelj hozza, enekelj neki a tavolbol, vagy nalunk a bohockodas mindig bevallt (kukocskalos jatek):-) A lenyeg, h elvond a figyelmet a sirasrol. Megjegyzem, nyuszorogni hagyhatod. Az enyem nagyon panaszkodos baba. Sokat nyuglodik, de te erzed, h mikor valt at hisztibe, vagy keserve sirasba.

Hidd el, csak ez a 4-5honap nagyon nehez ilyen teren. Mar kinyilt a kicsi elmeje, erdekli a vilag, de meg magatehetetlen. Ezert sem ajanlom, h sirni hagyd, mert csak fusztralt lesz.

2009. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!