Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj vagyok beengedni az...

Muszáj vagyok beengedni az apát és az anyóst ezután a házba?

Figyelt kérdés
Fél éves a kisfiam és az én szüleimnél laktunk, de szétmentünk. Erre másnap jött az anyjával és mindent visszakértek amit ők vettek a kicsinek. Ezek után nem akarjuk, hogy ide betegyék a lábukat még egyszer.

2016. nov. 1. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát én valahogy úgy intézném, hogy többet sose lássák az tuti. Tudom, hogy törvényileg látogathatja, de épp nem lennék otthon stb. elvileg a gyerektartást is fizetni kell sokan mégsem teszik. Ha nem akarják a babát támogatni mert már nem vagytok együtt, akkor látni se akarják.
2016. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem kérhették volna vissza.

Én nem adtam volna vissza.

Nem kell beengedd.

2016. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ, hogy a bíróság mit mond. A sértettségedet 100%-ig megértem, de a bíróság erre nincs ekkora tekintettel. Ha az apa lemond a láthatásról, és nem fizet gyerektartást sem, akkor természetesen nem vagy muszáj beengedni, hiszen lemondott róla. De ha ő kérvényezi a láthatást (és egyben fizeti a gyerektartást), akkor ezt nem gátolhatod meg.


Próbáljátok megbeszélni, bár nem tudom ezek után egyáltalán van-e bármiről beszélni...

2016. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Szánalmasak!!! Be ne engedd őket!
2016. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

természetesen nincs olyan törvény, hogy neked a szüleid lakásában kéne biztositanod a láthatást.

bárhol megoldhatod, csak ne akadályozd, mert azt komolyan veszik

2016. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

ne engedd be őket!

én se tenném és azt se engedném nekik hogy lássák a gyerekemet

2016. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell senkit beengedned, de a gyereket nem tarthatod távol az apjától, aki jelenleg pont ugynolyan joggal bíró szülője, mint te magad. Minél előbb gyermekelhelyezesi pert kell indítani
2016. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindent visszakértek amit a picinek vettek? És mit csinálnak a cuccokkal? Eladják olcsó pénzért inkább, minthogy a saját unokájáé/fiáé legyen? Vagy félreteszik hogy majd apuka csinál bele másik gyereket másnak? Csak azért mert ti szétmentetek el kell venni egy 6 hónapostól a kis dolgait?

TPPFFFUJJ!! Szembe köpni való, mocskos népség!

Nem vagytok kötelesek senkit beengedni a saját otthonotokba, ez tény! Viszont a kapcsolattartáshoz az apának és a nagyszülőknek is joga van. Ha bírósági eljárásra kerül sor, akkor kérheted hogy a gyermek életkorára való tekintettel a kapcsolattartás joga ne terjedjen ki az elvitel jogára. Legrosszabb esetben megbeszéltek egy találkozót valahol máshol és ott láthatják a gyereket. Ez egy kompromisszumos dolog sajnos, tiltani fölösleges, mert ha bíróságra mennek, nekik adnak igazat. Gyerektartást fog fizetni? Mert az meg ugye az ő kutya kötelessége!

2016. nov. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy gyerektartást nem akar fizetni, de a gyereket meg látni akarja ugyanúgy. Folyamatosan írogat meg hívogat, hogy mennek a gyerekvédelemhez meg bíróságra meg ügyvédhez, mert azt akarják, hogy náluk legyen a baba. Nem normálisak. Ha nem fizet gyerektartást akkor attól még láthatja?
2016. nov. 2. 09:22
 10/15 A kérdező kommentje:
De ma reggel már azt mondta, hogy azt is megkérdőjelezi, hogy egyáltalán az ő fia e. És ha gyerektartást akarok akkor bizonyítsam be. Agyrém az egész.
2016. nov. 2. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!