Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen emlékeket készítette...

Ti milyen emlékeket készítettetek a gyermekeiteknek? Milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem és sajnos még pár évig valószínűleg nem is lesz, de már régóta azon gondolkozom, hogy miket csinálhatnék majd neki. Nem nagyon tudom megfogalmazni, ezért leírom, hogy mire gondolok :D


Az egyik az, hogy születésétől kezdve havonta vagy ahogy éppen alakul valamennyi pénzt (100,500,1000Ft vagy ez is ahogy alakul) félreteszünk és ha mondjuk befejezi a középiskolát odaadjuk neki. 18-20 év alatt azért elég sok pénz összegyűlhet így. Szeretnék olyat is, hogy veszek egy szép albumot és dátummal ellátva gyerekkori képeket tenni bele amin egyedül, családtaggal vagy baráttal van. Vagy egy dobozt kidekorálni sajátkezűleg és beletenni a kiskori személyes dolgait (első cipő, kedvenc játék, utolsó cumi, hajdarabka, kedvenc mesekönyv stb).

Venni egy üres füzetet és megkérni néha, hogy rajzolja le a rokonait, barátait, háziállatot meg ilyenek vagy amihez éppen kedve van és odaírni, hogy mit/kit ábrázol.


És akkor odaadni ezeket amikor már tudja értékelni. Én nagyon örültem volna ha az elmondott történetek helyett ilyesmiket is kaptam volna. Szerintem ez mindenkit jó érzéssel töltene el.

Ti készültök ilyesmivel? Ha igen elmondjátok, hogy mi az? Esetleg van olyan aki már megosztotta ezt a gyermekével? :)


2016. nov. 1. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

az én babanaplóm tele van ilyesmivel


pl első fénykép helye:

oda tettem az első normális uh képet

vagy első nap otthon

első mosoly, első nevetés, első szavak, forgás, kúszás, stb, kedvenc ételek (eleinte a tökfőzelék és spenot volt a mennyei manna :))

első rajzok (de a kéz és lábnyomatot is ide tettem)

első fogak, mikor milyen sorrendben

dokinő neve, címe, kórház ahol születtem (egyes sz első személyben íródik a könyv) oltások,

(a karszalagja is benne van :))

első betegség, első kirándulás

keresztelő

családfám egy fa lombokban képeknek hely, névvel ellátható

kép a szüleimmel, tesóimmal, stb



hagy ne soroljam

első évben minden hónaphoz egy üres oldal jegyzetekhez (eleinte azt írtam mikor mennyit szopizott, aludt és ami vicces cukiságok voltak tőle)


mindenhol hely, hogy mit tanultam ebben az évben (az már első életévtől van)


első nap a bölcsiben, oviban


mikor ültem először autóban, trolin, villamoson, buszon, hajón, stb


kedvenc játékom

első évben cuki táblázat hogy melyik hónapban hány kg, hány cm volt :)


vagy amikor alszom, kedvenc altató mesém, macim, stb


és mindenhol hely képeknek



amit pluszt én tettem bele, az első anyáknapi virágom és szivecske a kézlenyomatával, vagy pár rendezvényről a belépőjegyek (cirkusz, repülőgépkiállítás, stb)



igazából mindig alig van időm vezetni, majd rendszerezem megint

2016. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*szóval gyárilag van nyomtatva így a babanapló


az első oldalon egy baba van és alá kell írni a gyermek nevét

és utána, az első fénykép rólam

Születésem története és pontozott vonalak, ahova megint írtam egy szép történetet

Születésem adatai

Súly:

Szem szín:

Halyszín:


stb stb

szóval feliratozott és nagyon barátságos, kedves nyomdai rajzok is vannak benne, ill kis versecske, stb

2016. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

*hajszín



rájöttem, igazából akkor hagyom mindig abba a naplót jóidőre, amikor rossz történt..


pl leesett az ágyról..nem tudtam bele írjam, ne írjam, de nem akarom elkeseríteni, nem írom, de úgy meg olyan álszent az egész..és szóval ilyenkor állok le hónapokra is a naplóvezetéssel


vagy elkapott egy influenzát egy hónapon át nem evett


lelkileg nekem ezek rettentő fájó emlékek..

2016. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Az első amit írok most, egyes szám első személyben a terhes napló. Mikor mit tudtam Róla, ki hogy fogadta a hírt, mit csináltam ennyi annyi hetesen...mekkora volt...uh képek, mikor kezdett el mocorogni ilyesmi.


Utána babanaplót írok, majd tervezek én is képes könyvet is készíteni neki, meg félretenni az első cipőt, rugit, hajtincset stb :)


Én örvendtem volna neki nagyon.

Majd 18 évesen megkapja :)

2016. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!