Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok altatódalt...

Ti szoktatok altatódalt énekelni a kisbabáitoknak/ kisebb gyermekeiteknek? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Én a Hey Jude-ot szoktam énekelni a kisbabámnak a The Beatles-től :)

2016. febr. 19. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Az esti repertoár igen széles, pár példa:


Himnusz

Székely himnusz

Szózat

Erdő mellett estvéledtem

Csillagok, csillagok, szépen ragyogjatok

Este jó, este jó, este mégis jó

Este van már, késő este, pásztortüzek égnek messze

Szellő zúg távol

Sűrű sötét van mindenfelé (egyházi)

Új szívet adj (egyházi)

Fölkelt immár a szép hold (egyházi)

Itt az este, ránk borul árnya

Ma három angyal ringat el


Két ovis és egy kicsi van, az ovisok alvás előtt választhatnak, mit szeretnének énekelni. A Himnusz állandó, gyönyörűen éneklik.

2016. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez aranyos :)
2016. febr. 19. 22:03
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
10 hós. A könnyű álmot szoktam énekelni, a Csendes éjt szoktam dúdolni. Bár az utóbbi időben nem szereti. Vagyis "ugrik ki" az ölemből, ha belekezdek. Le kell raknom a kiságyba és ki kell mennem, egyedül alszik el.
2016. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Kovacsovics Fruzsina Alomfabrikalot szereti a 7 honaposom
2016. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Bár kicsit sem altatódal-és igazából a hangom is rekedtes,olyan Hegyi Barbarás-ami az én "repertoáromban" van(7 évesnek,3 évesnek):Máté Péter:Ez majdnem szerelem volt(imádják)Neoton:Holnap hajnalig,stb.40-es,romantikus nő vagyok....
2016. febr. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Bár semmi közöm Cserháti Zsuzsa hangjához 😄 és nem is altatódal, de az "Elfelejtett dal"-t szerette a kifiam egészen 6 hónapos koráig, de már nem is mosolyog rám közbe (7 és fél hónapos) nem tudom miért nem szereti már, ezért váltottam az "Egy új élmény"-tre az Aladinból, ezen kívül szereti a "Könnyű álmot hozzon az éj"-t, de ezeket egész nap énekelgetem neki, nem csak este, akkor egyedül alszik el.
2016. febr. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Vizuális típus vagyok, lepörgettem, ahogy alvás előtt a gyerekek vigyázzállásban eléneklik a Himnuszt, aztán elalszanak. :)


Ha működik a pavlovi reflex, minden állami ünnepélyen el fognak aludni, amint felcsendül a Himnusz :)

2016. febr. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Himnuszt meg Szozatot énekelni mint altatodalt? ??? Mondjuk amilyen depresszív mindkettő, nem csodálom, ha elalszanak...
2016. febr. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
halisten nem.igenyel ilyesmit. talan ketszer ha kellett neki enekelni(+ringatni melle), mert lazas volt es nyugos, akkor az egyszer egy kiralyfit enekeltem meg a sargacsikot...ezekre valahogy megnyugszik talan mert pocaklako koraba sokat enekeltem mindkettot. de alapbol egyedul alvashoz szokott, ha enekelni kezdek.azt jateknak.veszi felporog rajta szoval nalunk nem mukodik
2016. febr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem születtem varázslónak :)
2016. febr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!