Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Készítettetek valamit a...

Készítettetek valamit a babalátogató jövőknek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mikor a picit mentek hozzátok látogatni, akkor sütöttetek/főztetek valamit a látogatóknak? Vagy legyen egy kis rágcsálni való, meg üdítő?

Illetve, hogy ha külön éltek a szülőktől, akkor anyu/anyós elment hozzátok mindig, mikor ment látogatni valaki? Anyám mindenáron azt hajtogatja, hogy ha jön hozzánk ez meg az meg amaz, akkor ő jön, mert hogy ez így szokás. Én ezt nem nagyon akarom, meg is mondtam neki, de hogy szokás szokás. Tényleg így van? Tény hogy nem vagyok épp öreg, de erről még sosem hallottam!

Köszi a válaszokat!



2015. júl. 2. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem vártunk vendégeket. Akik jöttek, barátként jöttek, rokonok voltak, és nem "vendégek". Örültem, hogy élek, hogy őszinte legyek. Eszem ágában sem volt bulit tartani nálunk. Engem nem érdekelnek a szokások, ez számomra nem érv, és ezt nyíltan és egyenesen meg is mondtam mindenkinek.
2015. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Elég egy kis rágcsálnivaló és üdítő. Nálunk volt a bárszekrényben és ha jött valaki, akkor azt tettük ki. Anyukám az első héten nálunk volt, utána nem rohangált be (20 kilométerre lakik), csak mert jött valaki, ilyen szokásról én nem hallottam. Anyósommal nem tartjuk a kapcsolatot.
2015. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem kèszültem semmivel, vettünk rágcsát meg volt üdìtő (fèrfiaknak sör is), ès ennyi. Anyukám 1x jött, mert a távol èlő testvèrei mikor jöttek, őket elkìsèrte, mert a rokonok nem tudták mi hol lakunk, meg amùgy is anyuèknál szálltak meg akkor, de egyèb látogatòk èrkezèsekor nem jött ide sem anyòsom, sem èdesanyám.
2015. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piroska és a farkas ***** válasza:
89%

Én 35 éves vagyok, de erről a szokásrol még nem hallottam, a 64 éves anyukám sem említette tavaly amikor a kislányunk született....

Szerintem kisebb gobdod is nagyobb lesz annál, h sütögess az első időkben, ezért én a bolti rágcsára szavazok, a vendégek a babára kiváncsiak, nem arra, hogy elég onlosra sütöd - e a linzert. A jo fejek ráadásul hoznak is magukkal ilyesmit... :)


Ami anyukád illeti, egyáltalán miért kéne arrol tudnia, ha hozzátok megy valaki? nem kell bejelenteni, ennyi. Én emögött a " szokás" mögött valahol azt érzem, hogy anagymama akar fürdöni a dicsőségben, holott nem. fürödjön az anya, az apa, és a gyerek, és természetesen gratulálunk a nagyszülőknek is, de nem őket ünnepeljük.

2015. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
örültem, ha toppra megcsináltam a akást és ébren tudtam maradni :) a vendégek hoztak mindent
2015. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor anyám és anyósom jött hozzánk, nem mi vendégeltük meg őket, hanem ők hoztak főtt ételt, meg hideget is, ezzel is segítve az első időszakot. Ide nem költözött senki, nekem az nem lenne segítség, csak feszültséget okozott volna. A függetlenségem a mindenem, nem szeretem ha anyáskodnak felettem. Ennyit segítettek és ez bőven elég is volt. Nem fogadtunk látogatókat a gyerekágy alatt, csak a nagyszülők jöttek. A barátok később jöttek és csak 1 órácskára maradtak, őket egy teával megkínáltuk és ennyi. Szerintem nem túl udvarias dolog egy érzelmileg és testileg is ilyen kimerítő időszakban beállítani valakihez és elvárni, hogy vendégként kiszolgáljon és jópofizzon, mikor talán napok óta egy szemet is alig aludt, és hulla fáradt. Szokás vagy sem, udvariatlanság és tapintatlanság, szerintem.
2015. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

nem csináltam én sem nagy felhajtást.üdítő és rágcsa bőven elég. és nem is várja el senki sem ebben a helyzetben hogy bármivel és készülj!


Anyukádat se értem.. miért kéne ott lennie ha bárki látogatni megy..?! ti külön család vagytok..

Mondd meg határozottan,hogy bármikor szivesen látod-de nem kell hogy ő is ott legyen ha hozzátok megy valaki.

DE a legjobb ha nem avatod be,hogy mikor kik mennek hozzátok..

2015. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wiky93 ***** válasza:
75%

Szendvicset, fasírtot készítettünk, meg volt üdítő, aprósütik.. :)

Ha rokonok jöttek akkor anyumnál voltunk (ugye ott éltem, azt a helyet ismerik stb) de ha barátok vagy párom rokonai akkor itthon (anyuméktól a szomszéd faluban lakunk)

Ez egyáltalán nem szokás amit leírtál..valahogy közöld velük, hogy nem szokás ne menjenek..

2015. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első pár hétben jöttek látogatóba, eszem ágában sem volt vendégséget csinálni ebből, jöttek, megnézték a picurt, aztán elmentek. Eleve ilyenkor nem is illik hosszasan időzni, meg nem is voltam abban az állapotban, hogy én nekiálljak sütni-főzni, örültem, hogy élek, eleinte a szülés miatt (vérszegény vagyok, eléggé megviselte a szervezetemet a dolog, egy hétig folyamatosan szédelegtem, gyenge voltam), utána az alváshiány miatt, főleg, hogy még nagyon nem voltam biztos a dolgomban. De nem is várt el senki vendéglátást.

Anyukámnál laktunk ugyan, de senkinek eszébe sem jutott, hogy csak akkor jöhet valaki, ha ő is otthon van. Sokan délelőtt, koradélután ugrottak fel, anyukám olyankor értelemszerűen a munkahelyén volt.

2015. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem hallottam még erről a szokásról.

Sőt, nálunk az a "szokás", hogy a vendégek hoznak enni-innivalót, mert az újdonsült anyuka (és sokszor apuka is) örül, ha él, és nagyjából rend van a lakásban.

Én rettenetesen örültem a főtt kajának is, így nem kellett főzni, meg a gyümöcsleveknek, gyümölcsöknek, mert akkor nem kellett vásárolni.

Lehet, hogy anyukád arra gondolt, hogy a vendégeskedés alatt anyukád lenne a vendéglátó, vagyis titeket helyettesítene. Hát elég fura...

2015. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!