Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről az...

Mit gondoltok ezekről az "idegen" női keresztnevekről: Coco, Lilian, Maxine, Tenzi?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hogy normális ember normális nevet választ, olyat ami miatt az adott országban nem lesz a gyerek közröhej tárgya.
2016. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Mintha örömlányokat sorolnál. Ne haragudj, de tényleg ez jutott először eszembe.
2016. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Magyarorszagon rohejes, Rikardo es Sarlott szinvonal.
2016. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az adott országban elfogadott(tehát nem túl furcsa vagy idegen hangzású) és mindkét szülőnek tetsző nevet kéne adni a gyerekeknek.


Az általad felsoroltak az én magyar ízlésem alapján nem túl szimpatikusak.

A Coco-ról a kábítószer és egy rajzfilm szereplő jut eszembe.

[link]

Aztán valami prostit dobott ki rá a google.


Lilian nálunk is elég népszerű, hordható név.


Maxine nem tetszik. A Max az nekem olyan fiú kutyanév.


Tenzi meg valami város vagy folyónévnek hangzik. Mint pl. a Temze. A google szerint meg valami kockajáték.

2016. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki kint adja ezeket a neveket a gyerekének, akkor semmi bajom vele.

Igaz, külföldi nevek közül is vannak nevek,amik ezeknél sokkal jobban tetszenek.

Magyarországon inkább pejoratívan és kissé romásan hat,ha az aktuális nyomatott kaliforniai sztárgyerekek neveit akarja valaki a gyerekének adni.

Ha már itt tartunk a "Mégön", "Ketrin", "Kájli" egyébként külföldön nagyon szép nevek szerintem (természetesen eredeti írásmóddal!) , de magyar gyerekeknek semmi pénzért nem adnám.

Fölösleges exhibicionizmus.


Ezek közül a nevek közül talán a Lilian a legszalonképesebb. De egyébként itthon anyakönyvezhető Lilien formában.

A Maxine nekem már a x-szel is nagyon idegen és borzalmasan hangzana,ha pl. egy iskolai szavalóversenyen kihirdetnék,hogy: "Első helyezést ért el Kiss Makszin".

Coco,Tenzi - ezek becenevek.

A Coco általában a Cornelia,Colette,Nicole,Courtney nevek becézése, de ide sorolhatjuk a név leghíresebb viselőjét, Coco Chanel-t, akinek eredeti keresztneve Gabrielle volt.

A Tenzi nevet ilyen formában még életemben nem hallottam. Az egyetlen név,amit el tudok képzeli ezzel a becézéssel, a Hortenzia/Hortensia.

2016. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
1, annak ellenére, hogy nekem se tetszenek a nevek és nem adnám a gyerekemnek, soha nem a név adója a hibás, ha valakit piszkálnak a neve miatt, hanem azok az idióták, akik nem bírják megtartani a véleményüket. Csak egy hülye piszkál mást a neve miatt.
2016. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
De! Pontosan a név adója a hibás ha a gyereket kiröhögik a neve miatt!
2016. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nyugodjatok meg, a kérdésem most és ebben a formában csak elméleti.

A Tenzi tényleg a Hortenzia becézése.

És a Maxine egyébként "Mekszin".

2016. nov. 2. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, az a debil hibás, aki ezen csúfolódik.
2016. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Orgován vagy Kanálos vezetéknévvel tökéletesek. Viszont csak így adhatnád: Kokó, Lilien, Makszin, Tenzi. Már ha engedélyeznék.
2016. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!