Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsi gyereknek két foglalkozá...

Kicsi gyereknek két foglalkozás egy napra?

Figyelt kérdés

Lányom majdnem 2,5 éves. Egy éves kora óta járunk heti egyszer babatornára, amit imád.

Most lehetőség adódott, hogy vigyük angolra. Nem zárkóznék el tőle, hogy ismerkedjen a nyelvvel, de az angol óra ugyanazon a napon lenne, mint a torna, csak az egyik délelőtt a másik délután?

Ti mit csinálnátok? Nem lenne ez így nagyon sok neki?



2016. nov. 3. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki. Egyik gyereknek sok, a másiknak nem sok.

Az egyik mozgásos, a másik szellemi. szerintem nem baj.



De a gyerek majd jelez, hogy tetszik-e neki.

2016. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen felesleges az angol. Angol ovis szakembert kérdeztem egyszer és még ő is azt mondta, hogy 6 évesen 3 hónap alatt más gyerekek is behozzák azt a tudást, amit ők az oviban megtanulnak. Teljesen felesleges. 2.5 évesnek szabad játék kell. Nem angolóra, pláne nem egy nap 2 foglalkozás.
2016. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A játékos angol szerintem szuper.
2016. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sohasem korai elkezdeni az angolt. Bár én annak a híve vagyok, ha a szülők nagyon jól beszélnek angolul (értem azt, hogy majdnem anyanyelvi szinten, vagy erős felsőfokon) akkor már ajánlott a magyarral együtt elkezdeni tanulni.


A játékos angolnak különben sem az a lényege, hogy folyékonyan tudjon utána beszélni, vagy hű de sokat tanuljon, hanem a hozzászoktatás. A nyelvérzék fejlesztése, hogy ne legyen idegen számára egy másik nyelv. Igenis utána sokkal könnyebben fogja a nyelveket tanulni! :)

2016. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
4es; milyen forrásból származnak ezek a pozitív információk? Szakembertől, kutatási eredményből vagy megérzés?
2016. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!