Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mi a foglalkozásotok...

Anyukák mi a foglalkozásotok és mennyi a nettó bevételetek? Hány gyerkőc van? Tanultatok, dolgoztatok gyed alatt is?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit személyes kérdés, de egyszer volt itt egy olyan kérdés, hogy férj nélkül lennének-e anyagi gondjaitok és számomra meglepően, szinte mindenki el tudja tartani egyedül a gyermekeit.(ez szerintem szuper) Mivel újra tanulni szeretnék így érdekel, hogy melyik ággal mennyit lehet keresni. Köszönöm a segítséget .)

2015. dec. 30. 06:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Őszinte leszek!

Családi vállalkozásban dolgozom, tehát megöröklöm majd, abból tudnám eltartani a gyerekeimet!

Igazából most a kicsi 3 hónapos, vele CSED-en vagyok még ugye, de mellette már amikor tudok dolgozom. De ugye mivel édesapám a főnököm, akkor megyek, amikor tudok. :)

2015. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ a bevételem, mennyit dolgozom. Ha beleadok mindent, akár 350 is összejön. Oktatás, fordítás. De gyerekek mellett nem tudok dolgozni, csak ha intézménybe adom őket (még kicsik). Így most a férjem nélkül nem menne. Addig is igen, levelezőn tanulok.
2015. dec. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédjelölt vagyok, a szüleim mellett dolgozom. Gyakorlatilag fizetésem most nincsen. Most csinálom a szakvizsgáimat, így igen, tanulok nem keveset.
2015. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Természetesen ahogy átveszem a szüleim irodájàt, magas lesz a bevételem, de nyilván ez nem előre megmondható, hogy mennyi.
2015. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Adókedvezménnyel együtt százezer körül van a havi fizetésem. Szociális munkás vagyok, közalkalmazotti bértábla szerint kapok fizetést, a büdös életben nem fogok olyan hű de sokat keresni a szakmámban, de ezt szeretem, és úgy érzem, ebben vagyok jó.

Ezt a diplomámat is (részben) gyed alatt szereztem, most pedig a második babámat várom, most is szeretnék gyed alatt tanulni, de most csak nyelvet. Jó lenne még egy diploma, de most a férjemet zargattam el továbbtanulni. Tőle rengeteg támogatást kaptam a saját tanulmányaimhoz, itt az ideje, hogy ő is képesítést szerezzen ahhoz, amiben tényleg nagyon jó. Majd ha ő végzett, akkor tanulok én is még (amúgy is szeretnénk harmadik gyerkőcöt is, úgyhogy majd akkor lesz módom belevágni valamibe).

Most, hogy itthon leszek, inkább kutatni szeretnék a szakterületemen, mert még él az emlékezetemben, hogy az egyetem alatt mennyire élveztem a tudományos munkát.

2015. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jó példa vagyok az utolsó kérdésed miatt. Természettudományos kutató vagyok egy állami intézményben Bp-en. Nyilván nem úgy gondoltad a tanulást, hogy most akkor megcsinálsz egy Ba-t, két Msc-t és egy PhD-t, de talán hasznos a válaszom a többi részében.:)


Egyébként én nettó 170-et keresek+bérlet és cafetéria, és időnként jogdíjak, tanulmányokért kapott juttatások. Ha konferenciára megyek, a családom szállodai szobája (=az enyém) szintén megoldott, csak az utazást kell fizetni, így sok helyre eljuthatunk.


1 gyerekünk van (ennyi is marad, a pénz és a férjem kora miatt). A TGYÁS után, GYED alatt itthonról dolgoztam (pl. olvasószerkesztettem a könyvünket, csináltam néhány projektfeladatot, csak lightos munkákat, a gyerek fél éves korától.)


Egyedül el tudnám tartani, ha nem meghalna a férjem, hanem csak elválnánk és a férjem fizetne gyerektartás váláskor. Bár a szüleim mindkét esetben bármennyit segítenének. De rossz ebbe belegondolni...


Amivel sokat lehet mostanában keresni, ahogy látom a baráti körömben, az egy gazdinfó szak (ott nem igazán számít, hogy jó vagy nem jó egyetemről való a diplomád), és az adózásra nem annyira érzékeny szolgáltatók (fodrász, kozmetikus).

2015. dec. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Közszféra, vezetői pótlékkal együtt bruttó 366, ami az adókedvezmény miatt gyakorlatilag a nettó is. 4 kamasz van, igen, ebből megélnénk úgy is, bár kicsit szűkösen.
2015. dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő vagyok. Jelenleg állami szektorban zsebpénzért (alig 100 nettó adókedvezménnyel), de ez jobban összeegyeztethető a gyerekkel. 7-kor kezdünk, fél 4-kor végzünk, odaérek a gyerekért. Sokszor kell túlórázni (amit sose fizetnek ki), de sokkal rugalmasabban kezelik azt, ha el kell jönni valami miatt, s csak az ügyességeden múlik, hogy mennyi idő alatt hozod be.


Multinál a rugalmas munkaidő merő átverés volt. Ha eljöttél fél órával korábban, dolgozhattad le triplán hogy számítson (este 6 után számolta csak túlórának a beléptető rendszer a túlórát, hiába 5-ig volt a munkaidő). Az alapfizu viszont több, mint a duplája volt a mostaninak. Ha egyedül maradnék, valószínű megpróbálnék visszakerülni a multis környezetbe (vállalkozáshoz még nem vagyok elég tapasztalt). Bár ezt csak onnantól hogy a gyerek nagyobb. Gyerektartással saját lakásban a mostani fizu is elég lenne a nadrágszíjat összehúzva.

Ha tragédia miatt maradnék egyedül, akkor lehet kiadnám a lakást és visszaköltöznék a gyerekszobámba, amíg nem szedjük össze magunkat.

2015. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Gépbeállító vagyok bruttó 150-el tiszántúlon ahol ez azért nem rossz, jelenleg csed-en vagyok, egy babám van de tervezunk még egyet. Nem, egyedül nem tudnám eltartani. De nem is úgy kötöttem házasságot, hogy majd egyedül maradok.
2015. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Idén maradtam egyedül 4 gyerekkel, úgyhogy aktuális a dolog...fordító vagyok, nincs fix bevételem, a kapott illetve elvállalt munkák számától függ. Ez egyrészt rossz, mert nem előre kiszámítható, másrészt jó is, mert én döntöm el, hogy mennyit vállalok. Sokat dolgozom, szerencsére nincs fix munkaidőm, így leginkább este/éjszaka szoktam, amikor a gyerekek már alszanak. Szerencsés vagyok, akkor is el tudnám tartani a gyerekeket, ha nem kapnék gyerektartást utánuk.


Én is szeretnék tanulni, pszichológiát. Még nem tudom, hogy férne bele az időmbe, ráadásul már nem vagyok mai fruska, nem biztos, hogy szakmailag lenne értelme. Viszont érdekel. :)

2015. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!