Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki csak azt mondja a gyerekér...

Aki csak azt mondja a gyerekére, hogy fiam/lányom, nem kisfiam/kislányom, az miért így mondja?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Talán mert úgy helyes?A "kis" szó az életkorát jelenti,tehát hogy kicsi gyerek.Nem kötelező elé tenni.Később a nagyfiam,nagylányom sem kőbe vésett.
2016. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek miken nem gondolkoznak :)

Én mikor mit mondok. Van, hogy annyit, hogy lányom.. Van, hogy annyit, hogy kislányom! Hogy miért? Mert épp az állt a számra,nyelvemre :) Passz.. Csak úgy!

Nincs ennek különösebb oka:)

2016. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Inkább azt tehetnéd föl kérdésnek, hogy miért mondják némelyek a 15-20 éves gyerekükre is, hogy kisfiam, kislányom.
2016. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én többnyire ha beszélek róla, a nevèn nevezem, esetleg fiamnak. Most lesz 1 éves. Inkább ez, minthogy a férjemet még mindig kisfiamnak hívjàk 32 évesen és úgy is próbálják kezelni, persze nem tudjàk :)

Engem is tudnak a szüleim a nevemen nevezni, csak ha bénàzok valamit akkor szoktak kislànyomnak hívni viccesen :)

2016. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem két fiam van, ha idegennek beszélek róluk, akkor van a kisfiam, és van a nagyfiam. Megszólításként mindkettőnek szoktam mondani azt is, hogy fiam, azt is, hogy kisfiam (ezt mondjuk ritkábban, nem vagyok annyira kicsinyítős, illetve a nagy már szól is érte, hogy ő nem kicsi, mert már 9 éves :D )
2016. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert rövidebb!
2016. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmi jelentősége nincs. Az sem szereti kevésbé.
2016. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert hirtelen az jön a számra.Van,hogy azt mondom a lánykám.Mivel 2 fiunk is van,én viszonylag gyakran használom,hogy a nagy fiam/kisfiam.
2016. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

En pl.: napi tobbszor draga fiam, fiacskam;)

8 eves.

2016. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem fiam, lányom és anyám, apám van. Megszokás kérdése, természetesen lehetne kisfiam és édesanyukám is, de nem ehhez szoktam.
2016. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!