Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet abból, ha valaki nem...

Mi lehet abból, ha valaki nem egyedülálló, mégis az emelt :-) családit kapja? Következmények?

Figyelt kérdés
Ma hallottam valakiről és érdekelne, hogy más is van-e így...
2010. ápr. 28. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyet, de azért ez veszélyes játék, mert megesik, hogy csekkolják, és akkor a különbözetet kamatostul vissza kell fizetni.
2010. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy azért kap emelt családit, mert egyedülálló. Akkor is kaphat ha pl. a gyerekének valamilyen tartós betegsége van.
2010. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem ugyan az. Van az "emelt" családi, meg van a "magasabb összegű" családi. Az egyedülállóknak csak egy ezressel jár több. Akkor jogosult rá valaki, hogy nem házas vagy nem él együtt a párjával, illetve ha vagy ő, vagy az apa nappalin tanul (vagy mindketten).
2010. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak, akik hivatalosan egyedülállók, pedig együtt laknak a párjukkal.

Ha kiderül, a jogtalanul felvett összeget vissza kell fizetni.

2010. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem az ezressel több jár, mivel nappali tagozatos hallgató vagyok. azt mondták a MÁK-nál, hogy még akkor is jár, ha férnél van valaki, de még tanul nappalin ő, vagy a férje. egyébként mi is együtt lakunk a párommal, igaz nem a férjem.
2010. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is ezt írtam. Ha valamelyikük nappalin tanul, akkor mindegy, hogy házasok vagy sem. De az egyedülállóság amúgy sem pusztán azt jelenti, hogy valaki nem házas.
2010. ápr. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!