Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek sok gyereke van, vagy...

Akinek sok gyereke van, vagy sokat akar, miért?

Figyelt kérdés

Én mindig is úgy voltam vele, hogy csak 1 gyereket akarok, talán esetleg kettőt, de inkább csak 1-et.

Sosem értettem, mi hajtja azokat, akik 3-4-5 gyereket akarnak. És itt nem arról beszélek, hogy "becsúszik" meg "így alakult", hanem akik erre vágynak.

Kíváncsi lennék a ti nézőpontotokra :)


2016. nov. 12. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
5 gyerek van nálunk.Nem tudom én mindig is abban a hitben voltam,hogy minimum 2 gyerek,mert legyen már tesója,ne legyen egyke.Abban is gondolkoztam,hogy ha netalántán az elsõ két gyerek egynemū,akkor legyen már a harmadik más,hátha.Az elsõ gyerek kislány lett(6 éves),de mindenfelõl azt hallottam,hogy az anyukák szerelme a kisfiuk,meg ugye a 2 gyerek alap volt.A második gyerkõc kisfiú is lett(4,5 éves).Én úgy képzeltem,hogy 3 gyerekünk lesz majd a jövõben és tartottam magam ehhez,plusz a férjem egyedüli gyerek és szeretett volna nagy családot.A harmadik gyerek nem egyedül jött,ikrek lettek(3 évesek)szerettem volna ha kislány kisfiú páros lesz,de hát kissrácok lettek,amit egyébként nem bánunk egyáltalán.Eljátszottam a gondolattal,hogy 5 gyerekkel milyen lenneés,hogy a kislányunk az egyedüli lány,ha Õ kislány lett,sikerülhet még egy lány.Elmentünk ilyen tanácsadásra,hogy hogy lehet kislányt csinálni(félre ne értsd a kisfiúnak is örültünk volna).Gondoltuk,hogy majd 2 év múlva minimum,hát kicsit hamarabb összejött,mint terveztük.Elõször azon paráztam,hogy nehogy ikrek legyenek,megint,mert azt nem tudom,hogy oldjuk meg.28.héten megmutatatta magát,kislány lett(ma már 1,5 éves).Többen nem leszünk már,de el se tudnám képzelni nélkülük az életem :) Remélem nem lett túl hosszú és bocsánat,ha van benne hiba,de egyrészt telefonról vagyok,másrészt egy gyerek ül az ölembe,a másik kb a fejemen :D kész káosz,de mi igy vagyunk teljesek❤
2016. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 5 testvérem van. Soha nem cserélnék egykével. Nincs iphone és hasonlók senkinek, de van helyette egy csodás családi közösség. A pénz nem minden.
2016. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Harom gyerekunk van. Kis korkulonbseggel. En az elso utan erosen vagytam a masodikra, a masodik utan a harmadikra. Megmagyarazhatatlan erzes ez. Gondolom nem atlagos ez, de igy erzek. Most 14 hos a legkisebb es vagyom negyedik babara, de nem biztis hogy lesz. Most biztos nem. Egyreszt 35 eves vagyok, masreszt mindharom csaszar lett es komoly veszelye volna egy ujabb terhessegnek. Talan ket ev mzlva szoba johetne ujabb terhesseg, de akkor mar a korom miatt erosen mwg fogom gondolni.

En egyke vagyok. Mindig is nagy csaladra vagytam, de minimum harom gyerekre. Ha nem lesz, nem lehet több örülünk így is.

Van egy ismerősöm, ahol 8 gyermek van. Ott is az anyuka mindig vágyott ujabb es ujabb babara és utat is engedtek neki.

Én azokat nem ertem, akik eldontik, hogy egy gyerek es kesz, mert annak akarnak mindent megadni. Ezzel a hozzaallassal egy fikarcnyit sem tudok azonosulni.

Nem vagyunk gazdagok, szegenyek sem. Nem okoz problemat ruhazni es etetni a harom gyereket. Programokat is csinalunk nekik. Boldog gyerekkoruk van.

2016. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó :

miért baj, ha 35-37 évesen szülsz ? Nem ehy rokonom, ismerősöm szült 40 felett. Egy beteg baba nincs köztük. Apum anyja 40 felett szült még 2 gyereket. Felnevelte őket. Most elmúlt 60 éves, de még mindig fiatalos nő. Nemrég volt hehyet mászni. Csak hozzáállás, életmód kérdése.

2016. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem kettő van:)

Az egyik barátoméknak hat,januárban jön a hetedik baby:)

Ők se tudják,hogy miért jó nekik a sok gyerek,de boldogok és ez a lényeg;)

2016. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van abol egy 1 kislány .mert 2 fiu mellé kellet egy lány is .
2016. nov. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!