Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek kellene...

Szerintetek kinek kellene rendbentartani a szobát?

Figyelt kérdés
A család (apa, anya, gyerek) egy héten egy-kétszer nagymamánál tartózkodik. Ha a gyerek álmos, egy olyan szobába teszik le aludni, amit amúgy nem használnak, és távolabb van a zajongó családtól, a nappalitól. Ezt a szobát a nagyinak kell takarítani, mert az ő háza? Vagy az anyának, mert csak ők használják a szobát?

2016. nov. 13. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a nagyi takarít a saját házàban

Azt a szobát is ahol a kislányunk alszik.

2016. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nalunk sogornom tanyazik anyosnal rendszeresen. Felvaltva takaritanak.
2016. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
A nagyinak kellene takarítani alapból, de az anyának a látogatás végén eltüntetni a gyerek nyomait - azaz semmi rendetlenséget nem hagyni ott a mamának.
2016. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, ha takarítani nem is, de azért beágyazni, és a szemetet (papírzsepi, csokipapír...) összeszedni és kidobni illik.
2016. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Milyen kérdés ez?

1) alap, hogyha vendégeket várok - akkor is, ha rendszeres látogatók -, tiszta szobában szállásolom el őket.

DE

2) az is alap, hogyha vendégségben járok, akkor úgy hagyom a szobát, ahogy megérkezésünkkor volt. Tisztán, rendben. Ha a gyerek mondjuk kiborít vmit feltörlöm, ha odamorzsál - bár szobában nem eszünk - összeseprem vagy elkérem a porszívót. Dzsuvát sehol nem hagyunk.


Ez másnak nem alap?

2016. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Én is úgy gondolom, ahogy előttem is írták, a rendszeres alaptakarítást (portörlés, függönymosás, ablakmosás, porszívózás) a nagyi csinálja, az ő háza, és nem arról van szó, hogy az unokáék nála laknak, hanem csak heti egy-kétszer látogatják, vendégek. Viszont távozás előtt az anyuka mindent hagyjon olyan rendben, amilyennel várták őket, ha kell, gyors porszívózás, egyebek.


ugyanígy gondolom, a közös ebéd utáni mosogatásba is besegít....

2016. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a nagyinak kéne alapból takarítani a szobát (mi ott nem eszünk), de már látom, hogy ez is rámmarad, ha nem akarunk szilikózisban elhalálozni. Mert az egész heti otthoni főzés-mosogatás-mosás-takarítás után hétvégén még ez jár nekem ott is. De örülök, hogy a véleményemmel nem vagyok egyedül. Köszi a válaszokat!
2016. nov. 13. 11:32
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Az 5-os valaszoloval egyetertek. A sajat hazunkat en takaritom akkor is, ha vendeg jon, vagy volt, azt a szobat is, amit kifejezetten vendegszobanak hasznalunk. De ha mi megyunk latogatoba a nagyszulokhoz, akkor ott magunk utan osszepakolok, begyazok minden nap, a latogatas vegen lehuzom az agynemut, ugy hagyom a szobat, ahogy talaltam. Mivel messze elunk toluk, igy evi 2-3 alkalommal megyunk es olyankor ott is alszunk mindannyian.


Anyosomeknal pluszban nem takaritok, mert nincs mit, lakasban elnek harman, nem dolgoznak mar, de fizikailag jo kondicioban vannak, van idejuk es energiajuk is rendben tartani mindent. De ha pl en fozok, akkor takritom magam utan a konyhat.


De a szuleimnel mindig takritok, ha ott vagyunk, vegigmegyek az egesz hazon. Mindketten betegek, oregek, a nagy haznak a 25%-at sem hasznaljak, oriasi kert van, allatok. Apukam szinte semmit sem bir mar csinalni, Anyukamra marad minden, plusz Apukam ellatasa. Ideje sincs takaritani, hajnaltol estig talpon van, mindezt ugy, hogy o is szivbeteg. A nagytakaritast igy kompletten csinalom, ennyit tudok segiteni.


Azt te latod, hogy a ti nagyitoknal mi a helyzet, miert szorul takaritasra a haz. Ha azert, mert ok sem birjak, mint az en szuleim, akkor segits be ha van ra idod/energiad. Ha mas miatt, akkor pedig ahogy gondolod.

Ha zavar a kosz, ugy erzed, hogy a gyereket is veszelyezteti, akkor ess neki es takarits ki alaposan, utana mar csak szinten kell ttartani amikor ott vagytok. Azt irtad, hogy mas nem hasznalja azt a szobat, szoval egy nagytakaritas utan heti egy-ket alvas utan sok kosz nem lenne ott.

A masik opcio, hogy nem mentek annyi idore, hogy ott kelljen altatni a gyereket.

2016. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo, anyosod vagy anyukad ?

Es miert vagytok ott heti egy - ketszer , ha kozben ilyen kelletlenul irod, hogy "ez is ram marad , ha nem akarunk elhalalozni "


Ha nem tetszik, akkor nem kell odamenni ...

2016. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezö: ugyan nézz már utána annak, hogy mi is az a szilikózis!!!! Akkor ugyanis nem írsz majd máskor ilyen hülyeséget.
2016. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!