Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mindenki ezen kiakadva?

Miért van mindenki ezen kiakadva?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Kiskoromban óta mindig sok gyereket akarok és hamarabb mint az átlag. Mondjuk 22 évesen az elsőt. Anyukám is ki van ezen akadva. Ez olyan durva manapság??!

2016. nov. 13. 12:42
1 2 3
 1/22 RRR ***** válasza:
88%
lehet nem látja,hogy hol,hogyan,kivel és miből neveled fel .......
2016. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg egyszerűbb kölyköket potyogtatni és 10-15 évig nem dolgozni. Gazdag férj kell hozzá aki nem hagy el/nem hal meg. Hát elég nagy a kockázat.
2016. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Szép elgondolás, de ahhoz biztos alap kell, mind anyagi, mind érzelmi. Megfelelő pár kell hozzá, el kell jutni odáig a kapcsolatnak, érettnek kell lenned hozzá minden szemszögből és nem utolsó sorban a párodnak is akarni kell.

Elmész egyetemre, időben végzel és rögtön találsz munkát, akkor 22 éves korodra éppenhogy meglesz az egy év munkaviszonyod.

Kapcsolatod van? Komoly? Meg fogja érni akár az érettségit is?

Akarni lehet, de ez nem csak rajtad múlik.

2016. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Egyàltalàn nem, sőt, a legideàlisabb kor a szülésre a huszonéves időszak. Magyarul, te gondolkozol normàlisan (ugyanis ez a természetes, nem az, ha 38-45 évesen szüljük az első (és emiatt persze az utolsó/egyetlen gyerekünket), mert mi még előtte önmegvalósítani akarunk. Az emberek többsége nagyon önző és el van kényelmesedve, ez a 21. szàzad àtka. Nem az a baj, ha néhànyan nem akarnak gyereket, az ilyen ne is szüljön, mert csak fàjdalomnak fogja kitenni a gyerekét... Csak a màsik véglettel van baj. Én is szeretem volna 22 éves korom körül gyereket, de màr 1 év késésben vagyok. :D Viszont ha nem talàlod meg addigra a pàrod, ami valószínűleg így lesz, akkor nyilvàn nem lesz ennyi idős korodra gyereked. Én màr nem görcsölök ezen, ha 30 évesen lesz az első babàm, akkor sem esem majd kétségbe. Szeretnék koràbban, persze, de amíg nem talàlom meg a megfelelő férfit, pàrt hozzà, addig nem is érdemes ezen agyalni. Ez a fajta görcsölés szokott rossz döntésekhez vezetni... De én is úgy gondolkodom, ahogy te, csak éppen az én csalàdom, ismerőseim is hasonlóképpen gondolkodnak, így nem érzem magam rosszul. :D Soha ne màsok véleménye alapjàn alakítsd az életed!!!! Csakis úgy, ahogy neked jó! (Ez igaz arra is, aki úgy érzi, nem akar gyereket, őt se szabad gyerekvàllalàsra kényszeríteni!) Halàl unalmas lenne, ha minden ember pont ugyanúgy élne!! Ràadàsul a te életedről TE döntesz, még az anyukàd sem szólhat bele!! Most még amíg nàla laksz igen, de felnőttkorodban màr csakis a te döntésed lesz minden. Szeretni kell őt, persze, de ennyi idős korodra el tudod dönteni, mit akarsz az élettől, úgyhogy ő ebbe nem szólhat bele! Amúgy mint mondtam, rengeteg az önző ember, ezért is nem akarnak sokan (fiatalon) gyereket, mert akkor màssal is kéne foglalkozniuk (a gyerekkel), és fel kéne adniuk a koràbbi kényelmes életüket. :D Ehhez pedig sokaknak nem fűlik a foga...semmi bajom azzal, ha valaki nem akar gyereket, így is túl van népesedve a bolygó, még jó szolgàlatot is tesznek nekünk. :D De azt utàlom, amikor a magunkfajtàk vannak hülyének kikiàltva, míg ezek az emberek normàlisnak. Mindenki éljen úgy, ahogy akar, amíg azzal màsnak nem okoz kàrt. Ennyi. Te csak hagyomànyosan gondolkozol, amiből màr borzasztó kevés van. Tudom, mert én is ilyen vagyok, mint te.
2016. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ha 22 évesen akar szülni és se bevétele se semmi alapja, akkor azért anyukájának csak lesz valami köze hozzá,ha feltételezem otthon akarja nevelni :D
2016. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
A koràbbi hozzàszóloknak persze abban igazuk van, hogy ehhez nagyon komoly és biztos anyagi hàttérrel kell rendelkezni (és nyilvàn pàrral, de ezt màr írtam), ami biztos, hogy 22 éves korodra nem lesz meg még. Tisztességes munkàval legalàbbis. Az viszont undorító, ahogy a kedves vàlaszoló a gyereknevelésről beszél. A többség nem potyogtatja a gyerekeket, hanem rohadt nehéz "munkàval" MEGSZÜLI, vilàgra hozza őket, majd még keményebb munkàval (amennyiben jól csinàlja) hosszú évek alatt felneveli őket. Ha valaki úgy gondolja, ez könnyebb, mint egy munkahelyen napi 8-10 óràt dolgozni, az nyilvàn még sosem foglalkozott gyerekkel, vagy ha igen, elég szar lehet benne. :D Egy munkahelyen helytàllni könnyebb, mint gyerekeket felnevelni. Ez ugyanis nem "gyerekmegőrzést" takar, ahogy sokan gondoljàk. De ennek a vàlaszolónak a reakciójàból is làtszik, milyenek lettek az emberek...
2016. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Az első vàlaszom utàn írónak persze igaza van, én most inkàbb a kérdező vàgyaira vàlaszoltam (ez most így nagyon hülyén hangzott...) :D Tehàt, hogy teljesen normàlis, ha ennyi idős koràra gyereket akar, a többi részét pedig előttem leírtàk.
2016. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

4-es szerintem nincs feltétlen igazad.

Egyrészt a legtöbb ember azért nem vállal gyereket fiatalon mert nincs rá lehetősége. A legtöbb embernek nincs biztos egzisztenciája 30 éves koraelőtt.

Példának okáért én elég korán, 21 évesen kezdtem dolgozni, párom 20 évesen. Jó fizetésünk van mindkettőnknek, mégis, csak 25 éves korunkra jutottunk el oda, hogy egy éven belül tudunk saját lakást venni, minimális hitellel. És ez még csak a lakás és a spórolt pénzünk lenullázódik. Nekem még visszavan az egyetem befejezése, neki is vannak még tervei. Ahogy számolgattuk, egyszerűen 30 előtt nem fog beleférni egy gyerek. Az embernek a saját élete az első, ez a normális. És ez nem önzőség. A gyereknek is jobb, ha egy olyan családba születik, ahol már mindkét fél megtette a maga dolgát az életben. A legjobb barátnőm 20 évesen szült, nagyon akarta a gyereket, de semmit nem ért el az életben amit szeretett volna. Neveli a gyerekét, de közben áhítozik csomó dologra amit nem tett meg és szeretett volna. Most már ott tart hogy a férje is elhagyta.

2016. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

#4 Szerintem a 22 és a 38-40 év között még van egy pár... Nem kell végletekben gondolkozni.


Én például 28-32 között szeretnék 2 gyereket szülni és ennyi. Nem hiszem hogy vén vagyok már hozzá.

2016. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Mert irreális elképzelés, ha nincsen családi háttér (ingatlan, vagyon, vállakozás).


Aki 22 évesen már dolgozott annyit, hogy gyereket vállalhasson, az nem végzett továbbképzést, főiskolát, egyetemet, hanem 18 évesen munkába állt.

Ilyen körülményekkel milyen keresetre, életre számíthat az ember? minimálbérre, bizonytalan munkaviszonyra. Arra minek gyerek?

2016. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!